Internautai pasipiktinę traškučių reklama, ekspertai joje įžvelgia drąsą

Internautai stebisi prekės ženklo „Chazz“ reklama, kurioje yra skatinami pirkti traškučius ir laimėti pamoką šaudykloje. Anot jų, taip yra naudojamasi karine situacija Ukrainoje.

Rinkodaros ir komunikacijos ekspertai reklamoje nieko blogo neįžvelgia, „tai gali būti kaip geras priminimas, kad turime pasiruošti“.

Komunikacijos strategė, socialinių tinklų ir skaitmeninių pardavimų konsultantė Kristina Dambrauskienė teigia, kad prekės ženklo „Chazz“ reklama, kurioje buvo naudojamos Ukrainos vėliavos spalvos bei skatinama apsipirkti ir už tai kasdien laimėti šaudymo pamokas, yra gana daug diskusijų keliantis sprendimas dėl dabartinės karo situacijos ir tvyrančių nuotaikų.

„Karo tematika neabejotinai tampa viena iš komunikacijos ir pardavimą skatinančių linijų, tačiau vertėtų gerai apgalvoti, ar reklamos turinys nesukelia prieštaravimo ar abejonių dėl prekės ženklo reputacijos.

Be abejo, kaip konkreti prekės ženklo komunikacija yra priimama vartotojų ir kokių atgarsių sulaukia, greičiausiai galėtų atsakyti tik „Chazz“ atstovai. Mano nuomone, toks sprendimas priimtas norint atkreipti didesnį vartotojų dėmesį bei paskatinti pardavimus“, – pridūrė K. Dambrauskienė.

Jei atrodo, kad kaina neadekvati, vadinasi, prekė ne tau.

Nieko blogo reklamoje neįžvelgė ir komunikacijos bei rinkodaros ekspertas Mindaugas Lapinskas.

„Rinkodaroje yra toks pasakymas – jei atrodo, kad kaina neadekvati, vadinasi, prekė ne tau. Apie reklamą galima pasakyti panašiai. „Chazz“ traškučiai yra skirti paaugliams, kurie gyvena, ko gero, kitokį gyvenimą negu kasdien į karo naujienas įlindę sąmoningi piliečiai.

Rinkodaroje drąsa dažniausiai pasiteisina – vis tiek Lietuvoje gyvenimas vyksta, BVP auga, prekės reklamuojamos, konkurencijos niekas neatšaukė.

Traškučių, ko gero, tebeperkama tiek pati, o „Chazz“ galvoja, kad, jei nepirks mūsų, nupirks kitų“, – Alfa.lt pasakojo M. Lapinskas.

Jis sako įtariantis, kad vyresnei kartai gali kilti klausimų dar ir dėl kitų reklamos aspektų: „Galbūt kai kam gali pasirodyti, kad neetiška pelnytis iš įvykių Ukrainoje, na, maždaug radome progą, pasinaudodami geltonai mėlyna vėliavėle gauti daugiau pelno.

Iš tiesų, tekstas ir kvietimas yra patriotiškas ir teisingas, tik geriausia būtų išvengti žodžio pirk, kuris ir paverčia juokingą ir kūrybingą akciją į savanaudišką komerciją.“

Komunikacijos ir rinkodaros ekspertas tikina galintis suprasti ir pateisinti prekės ženklo reklamos pasirinkimą.

„Sprendžiant iš „TikTok“ stiliaus teksto ir piešinuko, reklamą kūrė šeštokai, todėl jie dar turi daugybę metų iš pradedančiųjų reklamos kūrėjų tapti įtaigaus žodžio ir vaizdo meistrais, net, kas čia žino, Lietuvos zelenskiais“, – pridūrė jis.

Reputacijos agentūros „Winning“ vadovas ir komunikacijos ekspertas Andrius Baranauskas pabrėžė, kad, jei reklama atitinka prekės ženklo politiką, nieko blogo joje nematantis, „be to, tai gali būti net kaip geras priminimas, kad turime pasiruošti“.

A. Baranausko nuomone, „Chazz“ pasižymi drąsiomis ir jaunatviškomis reklamomis, o žmonių, kuriems vienokia ar kitokia reklama nepatinka, visuomet atsiras.

„Šioje reklamoje jie nesityčioja iš nieko, nieko nežemina, reklama skirta jų tikslinei auditorijai, o jeigu ja piktinasi tie, kurie ir šiaip tų traškučių neperka, jiems tikriausiai jokio skirtumo“, – Alfa.lt sakė agentūros vadovas.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Sidebar placeholder