Geoterminės žaliosios energijos revoliucija Rytų Afrikoje

Kenijoje, Olkarijoje, Pragaro vartų nacionalinio parko pakraštyje, stovi penkios elektrinės, gaminančios apie 800 MW energijos - tiek energijos pakaktų daugiau kaip keturiems milijonams namų per metus, - paskelbė euronews.com.

Čia žaliosios energijos garsas primena tūkstančius vienu metu verdančių virdulių; jis sklinda iš požeminės šilumos ir garų, todėl Kenija šiuo metu yra septinta pagal dydį geoterminės energijos gamintoja pasaulyje ir skinasi kelią Rytų Afrikos regione.

Kas yra geoterminė energija?

Tektoninės plokštės čia - ir visame Afrikos Didžiajame Rytų riftiniame slėnyje - yra stumiamos viena prie kitos arba atsiskiria viena nuo kitos, stumdamos labai įkaitusius garus arti Žemės paviršiaus.

Japonija ir kiti tarptautiniai partneriai jau kelis dešimtmečius kartu su Kenija plėtoja geoterminę energiją.

Ši geoterminė energija reiškia, kad Kenija, kuri taip pat priklauso nuo hidroelektrinių, gali geriau susidoroti su klimato kaitos padariniais.

Cyrus Karingithi yra iš Geoterminių išteklių vystymo, Kengeno, Olkarijos.

"Jau kurį laiką, pastaruosius trejus metus, mus lydi sausros, o dėl Kenijoje įrengtos geoterminės energijos šalis nepajuto sausros poveikio elektros energijos gamybai."

Kaip aiškina Cyrusas, Olkaria yra tik pradžia.

"Mūsų geoterminis potencialas yra 10 000 MW iš 23 vietų, o tai, ką mes iki šiol įdiegėme, yra tik iš dviejų vietų - čia, Olkarijoje, ir nedidelės elektrinės Eburru mieste.

Taigi turime didžiulį potencialą, kuris dar neišnaudotas, tiesą sakant, nemanau, kad išnaudojome nė vieną procentą."

Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo agentūros (JICA) ryšiai su Kenija tęsiasi dešimtmečius, o Japonija į Olkariją yra investavusi 852 mln.

Iwama Hajime yra vyriausiasis JICA atstovas Kenijoje.

"Jie gali panaudoti savo išteklius, nereikia importuoti energijos. Geoterminės energijos kaina yra labai maža, be to, tai švari energija, neišskirianti anglies dioksido".

Geoterminės energijos galimybės Rytų Afrikos Didžiajame Rifto slėnyje

Geoterminės energijos galimybių yra visame Rytų Afrikos Didžiajame riftiniame slėnyje - Etiopijoje, Aluto Langano regione, statoma geoterminė jėgainė.

Pagrindinis Etiopijos energijos šaltinis - hidroelektrinė - dėl klimato kaitos poveikio tapo nestabilus. Tačiau ji turi gausų geoterminį potencialą - apie 10 000 MW elektros energijos. 

Džibutyje geoterminės energijos gamyba dar tik įsibėgėja.

Idealios vietos parinkimas užtrunka ilgai ir apima palydovinius, o vėliau ir paviršinius tyrimus, taip pat dujų analizę.

Geoterminės žvalgybos darbams atlikti reikia išankstinių lėšų - vienas gręžinys kainuoja apie 500 mln.

Masuda Kanako yra JICA projektų rengimo patarėja Džibutyje.

"Džibutyje yra 1000 MW potencialas, o dabartinis elektros energijos poreikis Džibutyje yra keli šimtai megavatų, taigi, jei mums pavyks išvystyti dešimtadalį potencialo, tai turės didelę įtaką šios šalies energijos rūšių deriniui."

Už didžiųjų miestų ribų elektros energijos gali trūkti, tačiau As Eyla kaimelio gyventojai dėl saulės energijos turi beveik visą parą veikiančią elektros energiją, ir tai pakeitė jų gyvenimą.

Mohamedas Kabila čia dirba parduotuvės savininku.

"Šiandien turime saulės elektros energiją. Anksčiau buvo tamsu, tikrai tamsu ir labai karšta, negalėjome likti viduje, turėjome užsidaryti 11 valandą.

Šiandien viduje būname visą dieną. Viduje taip pat yra šaldiklis su vandeniu, kola ir "Fanta", galime laikyti maistą, mėsą, vištieną, viską.

Anksčiau mokėdavome už dyzeliną, o dabar naudojame saulės energiją, kad uždirbtume daugiau pinigų."

Didžiulė Rytų Afrikos požeminė šiluma skatina žaliosios energijos revoliuciją, vedančią šalį po šalies link 100 proc. šalyje gaminamos atsinaujinančiosios energijos.

 

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder