„Fortum“ biomasės kogeneracinėje jėgainėje nuotekų valymui įrengtas reversinės osmozės įrenginys

„Fortum“ biomasės kogeneracinės jėgainės vandens ruošimo pastate Jelgavoje (Latvija) buvo įrengtas ir pradėjo veikti reversinės osmozės įrenginys. Jis leis veiksmingiau ir labiau tausojant naudoti vandenį kogeneracinės jėgainės gamybos technologiniuose procesuose, sugrąžinant net iki 70% į pramonines nuotekas išleidžiamo vandens kiekio. Numatomas sutaupomo vandens kiekis yra 200 m3 vandens per savaitę arba 13 000 m3 per metus, o tai yra lygu dviejų Jelgavos centralizuoto šilumos tiekimo tinklų talpoms, kurių bendrasis ilgis yra 75 km.

Pagrindinė reversinės osmozės įrenginio paskirtis yra sugrąžinti ir valyti Jelgavos biomasės kogeneracinės jėgainės vandens ruošimo įrenginių drenažines nuotekas ir sugrąžinti jas pakartotiniam naudojimui kogeneracinės jėgainės gamybos technologiniuose procesuose.

„Fortum“ biomasės kogeneracinėje jėgainėje nuotekų valymui įrengtas reversinės osmozės įrenginys

Pasak Fortum biomasės kogeneracinės jėgainės vadovo Ingus Kaprāns, ,,gamybinių nuotekų surinkimas ir naujo reversinės osmozės įrenginio įrengimas yra reikšmingas projektas aplinkos atžvilgiu, užtikrinantis akivaizdžią galimybę sutaupyti vandens. Tai dar vienas mūsų inžinierių ekologijos svarbos suvokimo ir rūpesčio dėl taupesnio išteklių naudojimo įrodymas.

Reversinės osmozės įrenginio pagalba mes galime išvalyti ir pakartotinai technologiniuose procesuose naudoti vandenį, kuris iki šiol buvo išleidžiamas į kanalizacinę sistemą. Nors reversinės osmozės vandens valymo technologija plačiai taikoma jau kelias dešimtis metų, tačiau panašių įrenginių naudojimo pavyzdžius radome tik mūsų kogeneracinės jėgainės dvynėje jėgainėje Jervenpėje, Suomijoje, taip pat Vokietijoje”.

Reversinės osmozės vandens valymo technologija naudojama ne tik pramonėje katilo ir katilo įrenginių valymui, bet ir buitinio vandens druskingumui mažinti, kuris išgautas iš vietinių paviršinio ir požeminio vandens šaltinių, jūros vandens nudruskinimui, taip pat vandens dezinfekcijai medicininiams tikslams ir maisto gamyboje sulčių bei nealkoholinių gėrimų gamybai.

Darbas prie reversinės osmozės įrenginio įrengimo Jelgavos kogeneracinėje jėgainėje prasidėjo šių metų vasarį. Šiuo metu buvo užbaigti įrenginio testavimo ir reguliavimo darbai ir pradėtas jo reguliarus naudojimas. Projekto bendrosios statybinės išlaidos yra 48 000 eurų, o planuojamas įrenginio atsipirkimo laikas yra 7 metai.

„Fortum“ Lietuvoje priklauso UAB „Fortum Heat Lietuva“, kuri valdo įmones UAB „Fortum Klaipėda“ (95%), UAB „Fortum Joniškio energija“ (66,2%) ir UAB „Fortum Švenčionių energija“ (50%). Taip pat įmonei priklauso 19,64% AB „Klaipėdos energija“ akcijų ir 49% UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ akcijų.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder