Dirbant su verslo liudijimu galima sulaukti VMI dėmesio
Pasak V. Šipurovės, jau nuo 2019 metų Valstybinė mokesčių inspekcija perkėlė pareigą gyventojams tikrintis, ar veiklos kodas, kuriuo teikiama paslauga su verslo liudijimu, sutampa su veiklos kodu, kurį yra deklaravusi įmonė, jeigu paslauga teikiama įmonei.
Jeigu gyventojo, vykdančio veiklą su verslo liudijimu, veiklos kodas sutampa (pakliūna po ta pačia sekcija, skyriumi, grupe, klase, poklasiu) su įmonės veiklos kodu, t. y. įeina į tą pačią klasę VMI, savo iniciatyva įregistruoja gyventoją kaip individualią veiklą vykdantį asmenį ir perskaičiuoja mokėtiną valstybei mokestį.
Papildomai atsiranda ir „Sodros“ mokesčiai, tiek Valstybinio socialinio draudimo (VSD), tiek Privalomojo sveikatos draudimo (PSD).
„Įmonės dažnai savo “Mano VMI„ kortelėse pamiršta sužiūrėti savo deklaruotas veiklas. Todėl prieš sudarant sandorį reikia prašyti iš įmonės, kad įmonė pateiktų savo kortelės išrašą iš “Mano VMI„ apie deklaruotas veiklas“, - siekiant ateityje išvengti papildomų mokesčių pataria V. Šipurovė.
Privalomai registruoja
„VMI savo iniciatyva atlieka tokį patį veiksmą, įregistruoja individualią veiklą, ir dar dviem atvejais“, - sako V. Šipurovė.
Tai, kai gyventojas savo pateiktoje deklaracijoje nurodo, kad gavo pajamų iš vykdytos individualios veiklos, tačiau nustatyta tvarka nebuvo jos įregistravę.
Taip pat, kai vykdo individualią veiklą įsigijęs verslo liudijimą, tačiau jo per mokestinį laikotarpį gaunamos pajamos iš juridinių asmenų arba iš individualią prekybos veiklą vykdančių gyventojų (vykdant prekybos veiklą) viršija nustatytą 4 500 eurų sumą. Arba kai jo visos gaunamos pajamos per mokestinį laikotarpį viršija 45 000 eur sumą.
Veiklos kodą kiekvienas gyventojas gali pasitikrinti LR Statistikos departamento svetainėje:
Rašyti komentarą