Dalis gyventojų pajamas iš „Airbnb“ prisimena tik sulaukę klausimų iš VMI
„Būsto nuoma per tarpininkus – šiuo atveju tarptautines platformas (Airbnb.com, Booking.com), nuo įprastų nuomos būdų skiriasi vienu esminiu aspektu: nuomininkai už suteiktas paslaugas atsiskaito per šiuos puslapius administruojančias įmones, kurios veikia kaip tarpininkai tarp nuomininko ir nuomotojo, todėl pasiima dalį nuomos paslaugų sumos (komisinius mokesčius).
Ši VMI iš platformų gaunama informacija leidžia nustatyti ar gyventojas deklaravo visas iš vykdomos trumpalaikės nuomos gautas pajamas, ar sumokėti atitinkami mokesčiai“, - pasakoja VMI Kontrolės departamento vyr. patarėjas Rolandas Puncevičius.
Po atliktų kontrolės veiksmų, nustatyta, beveik 200 tūkst. eurų papildomai mokėtinų gyventojo pajamų (GPM) ir pridėtinės vertės (PVM) mokesčių suma. Vienas iš tikrintų gyventojų 2019-2022 metų laikotarpiu nuomojo būstus per „AirBnb“ ir „Booking.com“ platformas, tačiau nedeklaravo daugiau nei 200 tūkst. eurų iš nuomos gautų pajamų. Asmeniui tinkamai deklaravus pajamas, apskaičiuota virš 38 tūkst. eurų mokėtinų GPM ir PVM.
Artimiausi planai ir daugiau duomenų nuo 2024 m.
„Šiuo metu laukiama duomenų apie platformų gautus komisinius mokesčius už 2021 ir 2022 metų laikotarpius, tad iš šios veiklos gautas pajamas pamiršusius deklaruoti asmenis kviečiame nedelsti bei patikslinti deklaracijas, kol mokesčių administratorius nepradėjo patikrinimų, nes tuomet kartu su nedeklaruotais mokesčiais, gali tekti papildomai sumokėti ir baudas“, - teigia R. Puncevičius.
Primenama, kad šiemet visose Europos Sąjungos (ES) šalyse įsigaliojus naujiems duomenų teikimo reikalavimams, ES veikiančių platformų operatoriams reikės teikti duomenis apie ten veikiančių pardavėjų gautas pajamas, priskaičiuotus mokesčius ar komisinius[1].
Tai aktualu toms skaitmeninėms platformoms, kuriomis naudojasi pardavėjai, vykdantys komercinę veiklą ar už savo teikiamas paslaugas, parduodamas prekes gauna atlygį.
Pavyzdžiui, UAB „Pigu“, UAB „Wolt LT“, „Ebay“ ir pan. Pirmą kartą už praėjusius kalendorinius metus duomenis platformų operatoriai turės pateikti iki 2024 m. sausio 31 d.
Komercinei veiklai vis dažniau persikeliant į elektroninę erdvę, VMI skyrė ir toliau skirs ypatingą dėmesį verslui e. erdvėje. Po 2020 – 2022 m. šioje srityje atliktų kontrolės veiksmų – bendrai nustatyta 11 mln. eurų papildomų mokesčių suma.
Konsultacijos mokesčių klausimais teikiamos paskambinus 1882 (+370 5 260 5060) ar e. būdu per Mano VMI, nuotolinės paslaugos – telefonu 8 5 2191 777. Paslaugos ir konsultacijos klientų aptarnavimo padaliniuose – tik su išankstine rezervacija.
[1] 2021 m. kovo 22 d. Tarybos direktyva 2021/514
Rašyti komentarą