Rūdys savo darbą atlieka tyliai, bet greitai

Automobilį graužia rūdys: trumpas gidas, kaip jų išvengti

(3)

Pavasaris jau čia ir bent iki kitos žiemos galim pamiršti nesibaigiantį sniegą, šlapdribą ir druską keliuose. Vis tik pavasarėjant neretai pasirodo, ką žiema „pridirbo“ daugeliui automobilių. 

Viena dažniausiai pasitaikančių situacijų yra rūdys ant automobilio, kurios atsiranda metalui kontaktuojant su aplinka – drėgme, oru, staigiais temperatūrų pokyčiais.

Net transporto priemonę laikant požeminėje aikštelėje ar garaže, rūdžių neišvengsite – pastebima, kad šaltuoju sezonu, kai ant kėbulo ir vidinėse dalyse yra sniego su druskomis, šis mišinys dėl teigiamos temperatūros tirpsta ir suaktyvėja agresyviai paveikdamas metalines dalis net sparčiau negu neigiamoje temperatūroje.

„Tam, kad automobilis būtų apsaugotas nuo rūdžių ar būtų kuo mažiau jų paveiktas, reikėtų reguliariai jį prižiūrėti ir iš anksto imtis prevencinių priemonių.“, – sako „Autogido“ vadovas Vytautas Raudonius.

(Papildoma) apsauga gėdos nedaro. Savo naudojamą automobilį apsaugokite antikorozine danga, o dugną – specialiomis medžiagomis.

Automobilio kėbulą padenkite nano technologijos danga, kuri dažų sluoksnį pavers sunkiau pažeidžiamu išorės veiksnių.

Be to, dėl nano dangos sunkiau kibs dulkės ir purvas, todėl automobilis ilgiau išliks švarus. Žinoma, prieš šią procedūrą būtina tinkamai paruošti automobilį – tai yra nupoliruoti jo paviršių, atstatyti nelygumus, nes nano danga turi savybę dar labiau išryškinti visus kėbulo trūkumus.

Paprastai nano danga apsaugo automobilį iki metų, po to procedūrą reikėtų kartoti. Tuo atveju, jei įsigijote naują transporto priemonę, irgi rekomenduojame kėbulą apsaugoti antikorozine danga.

Nors automobilių gamintojai paprastai pasirūpina antikorozine apsauga, ši papildoma apsauga tikrai nenueis veltui ir pratęs automobilio eksploatavimo laiką.

Taip pat naujo automobilio kėbulą padengus nano danga, paviršius bus atsparesnis išorės veiksniams, kurie lemia rūdžių atsiradimą.

Dar vienas triukas – priekiniai ratų purvasaugiai, kuriuos įtaisius automobilio arkos ir durelių apačia bus apsaugota nuo žvyro, akmenukų ir purvo.

Atidi apžiūra padeda užkirsti kelią sudėtingoms pasekmėms. Korozijos atsiradimą gali lemti ne tik druskos, sniego ir įvairių cheminių medžiagų mišinys, kuris suaktyvėja dėl temperatūrų kaitos, transporto priemonės amžius, bet ir vairavimo ypatumai.

Jei nuvažiuojami ilgi atstumai ir ypač sudėtingais keliais ar net bekele, priešais važiuojančios transporto priemonės gali pakelti į orą atskilusius asfalto gabaliukus, žvyrą, akmenukus bei jais mechaniškai pažeisti jūsų kėbulo dugną.

Na, o drėgmei pasiekus gryną metalą, šis ima rūdyti. Todėl kaskart kruopščiai apžiūrėkite, ar neatsirado kėbulo įbrėžimų, iškilusių pūslelių.

Juos pastebėjus, geriausia kreiptis į specialistus, kad šie įvertintų pažeidimus ir iškart sutaisytų bei tokiu būdu užkirstų kelią tolesnei korozijai.

Nusprendus tai padaryti patiems, svarbu nuo pažeistos vietos tinkamai pašalinti drėgmę ir purvą. Prisiminkite – kuo anksčiau pastebėsite kėbulo pažeidimus, tuo lengviau bus galima jį suremontuoti ar netgi užkirsti kelią korozijos plitimui.

Reguliarus plovimas būtinas visais sezonais. Pasitaiko, kad dėl dažnų oro sąlygų pokyčių vairuotojai rečiau plauna automobilius, nes šie greitai vėl tampa nešvariais. Vis tik reguliarus plovimas gali apsaugoti automobilį nuo korozijos grėsmės.

Jei važinėsite su baltos druskos pėdsakais ant automobilio, didelė tikimybė, kad ši jūsų transporto priemonę „papuoš“ rūdimis.

Tad dar vienas būdas apsaugoti automobilį yra reguliarus plovimas ir jo padengimas vašku ar nano danga tiesiog plovykloje. Jei automobilį laikote garaže, pasirūpinkite ventiliacija, kad nesikauptų drėgmė, kuri gali neigiamai paveikti kėbulą.

Iš esmės korozija yra natūralus procesas, todėl jai išvengti svarbu imtis tinkamų ir reguliariai naudojamų priemonių.

Taip ne tik ilgiau išlaikysite automobilio vientisumą, išvaizdą, bet ir užsitikrinsite didesnę automobilio vertę nusprendus jį parduoti.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder