Antros kartos „Volkswagen Golf“ – jau 50 metų

50 metų – tiek sukako „Volkswagen Golf“ modeliui. Šis automobilis yra žinomas visame pasaulyje dėl savo patikimumo, universalumo ir jau ikonišku tapusio dizaino. 

Nors „Golf“ modelis šiandien jau turi 10 kartų – antroji užima ypatingą vietą šiame sąraše ir puikiai atspindi to meto dizaino bei technologijų pažangą. Tad šįkart, gražaus jubiliejaus proga, Autoplius.lt gilinasi į šio žavingo modelio antrąją kartą.

Pradžia

Prieš pradedant kalbėti apie pagrindinį straipsnio herojų svarbu suprasti iš kur jis atsirado. O jo pirmtakas – 1974 metais pradėtas gaminti pirmosios kartos „Golf“.

Nors dabar šie automobiliai mums įprasti, anuomet tai buvo revoliucinis modelis, su kuriuo „Volkswagen“ pristatė naujo tipo kėbulą ir apskritai – dar nematytą kompaktinių hečbekų standartą.

Automobilis labai greitai tapo populiarus daugelyje rinkų dėl savo praktiškumo, ekonomijos ir važiavimo dinamikos. Jis taip pat gavo ne vieną dizaino apdovanojimą.

Mat kėbulas buvo sukurtas puikiai žinomo automobilių dizainerio Giorgetto Giugiaro, kurio dėka pasaulis taip pat mėgaujasi „Lexus GS“, „Lotus Esprit“ ir 1961 pristatytu „Maserati 5000 GT“.

Golf 2

Pirmasis antros kartos „Golf“ pasirodymas įvyko 1983 metais. Lyginant su pirmtaku, automobilis buvo apdovanotas galingesniais varikliais, didesne salono erdve ir geresnėmis saugumo savybėmis. O kartu su atnaujintu dizainu atsirado ir naujų technologijų.

Dizainas

Antrosios kartos „Golf“ buvo kuriamas pagal pirmąją kartą. Tačiau šį kartą sukurti dizainą buvo pavesta Herbert Schafer. Tai – vokiečių dizaineris, kuris sukūrė tokius legendinius modelius, kaip „Corrado“, „Scirocco“ ir daugelį kitų.

Kuriant antrą „Golf“ kartą H. Schafer stengėsi išlaikyti klasikinį hečbeko siluetą, tačiau tuo pačiu padaryti automobilį tiek talpesniu, tiek ir aerodinamiškesniu.

O viduje buvo patobulinta ergonomika ir įdiegtos geresnės kokybės medžiagos, kas padarė automobilį dar patrauklesniu pirkėjams.

Varikliai ir versijos.

„Volkswagen Golf 2“ – vienas iš automobilių, kuris rinkai siūlė bene maksimalų variklių pasirinkimą. Bent jau anuomet. Nuo ekonomiškų dyzelių iki vadinamųjų “kišeninių raketų.

Ieškantys ekonomiškumo galėjo rinktis iš 1.6 l dyzelių, kurių galia svyravo nuo 54 iki 80 AG ar silpnų, 1.3 l darbinio tūrio benzinų. O iš viso gamoje buvo galima rasti 1, 1.3, 1.6 bei 1.8 l darbinio tūrio variklius, kurie generavo nuo 45 iki 160 AG.

Silpniausia versija turėjo 1 l benzininį variklį, generuojantį vos 45 AG. Šis modelis buvo retai sutinkamas tiek anuomet, tiek ir dabar.

Vieni dažniausių pirkėjų pasirinkimų buvo „Golf 2“ su 1.6 l dyzeliniu bei 1.8 l benzininiu varikliais. Šių modifikacijų iki šiol galima rasti Autoplius.lt portale.

„Volkswagen“ modelių entuziastų mylima versija – GTI. Dar neatnaujintame modelyje GTI versija gali turėti 1.8 l 8V variklį su 107 AG, 1.8 l 8V variklį su 112 AG, arba 1.8 l 16V variklį su 139 AG.

Tuo tarpu jau atnaujintame modelyje rasite tą patį variklį, tik 16V versijoje pastarasis turi šiek tiek mažiau – 129 AG.

Egzistuoja dar viena, itin įdomi, anksčiau dažniau pastebima, o dabar jau keliuose beveik nesutinkama versija, gaminta tik 1990 – 1991 metais, kuri vadinasi „Volkswagen Golf Country“.

Ši versija turėjo vienintelį 1.8 l darbinio tūrio benzininį variklį su 98 AG. Tačiau automobilio kėbulas buvo iškeltas, varantys ratai – visi, o ant kėbulo sumontuotos papildomos apsauginės grotos priekyje, dideli rūko žibintai ir net pakabintas atsarginis ratas ant bagažinės.

Kaip tikrame visureigyje. O ir pravažumas modelio išties geras. Senoji „Syncro“ visų varomų ratų sistema buvo puikiai pasiteisinęs sprendimas.

Na, o pati rečiausia versija vadinasi „Volkswagen Golf 2 GTI G60 Rallye“. Tai – vos 5000 vnt tiražu parduotas modelis. Po kapotu modelyje galima rasti tą patį 1.8 l darbinio tūrio variklį, tik šįkart generuojantį jau 160 AG.

Žinoma, ši „Golf“ versija buvo varoma visais ratais ir apdovanota išskirtinio dizaino apdaila, už kurią ir šiandien „Golf“ modelių entuziastai moka milžiniškus pinigus.

Saugumas

Kartu su kėbulo bei variklio atnaujinimais atsirado ir papildomų saugos elementų. Su antra „Golf“ karta „Volkswagen“ pradėjo į automobilius montuoti stabdžių antiblokavimo sistemą (ABS), kuri užtikrino galimybę valdyti automobilį staigiai stabdant.

Taip pat buvo patobulinta ir sustiprinta kėbulo konstrukcija, kas lėmė geresnius saugos įvertinimų rezultatus. Atsirado ir variklio patobulinimų. Vienas tokių – elektroninis kuro įpurškimas.

O renkantis naują automobilį „Volkswagen“ pradėjo siūlyti ir papildomą komplektaciją, pavyzdžiui – sustiprintą garso sistemą. Bėgant metams – ir elektra valdomus langus.

Pasaulinė sėkmė

Tiek pirmos, tiek ir antros kartos „Volkswagen Golf“ sulaukė pasaulinio lygio sėkmės. Jis tapo populiarus tiek jaunų šeimų, tiek darbininkų klasės, tiek ir automobilių entuziastų tarpe.

Tai buvo įperkamas, talpus ir patikimas automobilis. O „Golf GTI“ versija tapo patogia platforma autosporto entuziastams, norintiems nesunkiai paruošti automobilį mėgėjiškoms lenktynėms.

Palikimas

„Volkswagen Golf“ – nuo pat atsiradimo iki dabar yra ikona ir vienas iš hečbekų segmento lyderių.

O antroji modelio karta neabejotinai buvo viena tų, kurios leido gamintojui žengti į dar neištirtus plotus. Iki 1991 metų buvo parduota daugiau nei 6 milijonai antrosios kartos „Golf“ modelių, o jais prekiaujama – ne tik Amerikoje ir Vakarų Europoje, tačiau taip pat ir Kinijoje.

Po Berlyno sienos griuvimo – ir Rytų Europoje. Būtent po rytų ir vakarų Vokietijos susijungimo, būdama 35 metų vieną tokį „Golf“ vairavo ir ne kas kitas, o tuomet dar būsimoji Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

„Golf 2“ – neabejotinai į automobilių istoriją įsirašęs modelis dabar jau tampantis modernia klasika. Tad jei kažkada į jūsų rankas netikėtai pakliūtų reta antros kartos „Golf“ versija – pamąstykite ar kartais neverta jos pasilaikyti ilgesniam laikui.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder