Armonaitė remia baltymų mėsos pakaitalams gamyklą Akmenėje: galime pasiūlyti tikrai geras sąlygas

(2)

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, trečiadienį susitikusi su Airijos bendrovės „Clon Bio Group“ vadovais, supažindino juos su mūsų šalies pranašumais, kuriais gali pasinaudoti dideli užsienio investuotojai, rašoma ministerijos išplatintame pranešime spaudai.

 

Airių kompanija pristatė ministrei svarstomą galimybę Lietuvoje investuoti iki 250 mln. eurų į augalinių baltymų gamyklą.

„Lietuva skiria ypatingą dėmesį tolesniam biotechnologijų sektoriaus augimui, todėl airių investicija mūsų šalyje yra laukiama. Dėl jos konkuruojame su keliomis valstybėmis, tačiau manome, kad šiems investuotojams galime pasiūlyti tikrai geras sąlygas“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.

Planuojama, kad nauja gamykla galėtų įsikurti Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje ir įdarbintų iki 200 žmonių. Gamykla perdirbtų miežius į koncentruotą baltymą, kuris naudojamas mėsos pakaitalų gamybai. Iš gamyboje susidarančių liekanų būtų gaminamas bioetanolis, biometanas ir organinės trąšos.

Ministrė airiams pristatė jau dvejus metus Lietuvoje taikomą žaliojo koridoriaus priemonę stambioms investicijoms pritraukti. Pagal ją investuotojai gauna ypatingą statusą, leidžiantį kur kas lengviau ir greičiau įsikurti, iki 20 metų laikotarpiu taikomas nulinis pelno mokesčio tarifas.

Kaip 15min praėjusią savaitę pasakojo projektą kuruojantis „Clon Bio Group“ įmonės „Baltic Baltymas“ vadovas Martynas Nagevičius, mažiausias apskaičiuotas darbo vietų skaičius galėtų būti 130.

„Didžioji dalis yra aukštesnės kvalifikacijos žmonių, inžinierių, mažesnioji dalis yra darbininkų. Bet vėlgi, jeigu ji būtų statoma, šalia gali būti numatoma R&D [ mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros] skyrius.

Galutiniam maisto produktui pagaminti reikalingas maisto technologų darbas, jeigu investicija plėstųsi ir į tai, žmonių skaičius išaugtų ir iki 200. Dabar kalbame apie pirmą etapą“, – kalbėjo jis.

Projekto verdiktas: Briuselio rankose

Trečiadienį „LinkedIn“ tinkle M.Nagevičius pasidalijo savo įspūdžiais iš susitikimo

„Sakyčiau – puikus ministerijos komandos pasirodymas. Investuotojų akcininkams iš esmės Lietuvoje patinka viskas. Jos greitis. Jos teigiamas požiūris į užsienio investicijas. Jos vietinė valdžia, orientuota į investicijų pritraukimą.

Jos kvalifikuota darbo jėga. Jos polinkis pritraukti aukščiausios kvalifikacijos darbuotojų iš kitų ES ir Pasaulio šalių. Jos žemės ūkis ir potencialas. Jos politinės nuostatos, leidžiančios pritraukti lengvatines paskolas iš JAV vyriausybinių finansinių institucijų. Ir dabar: jos tikrai į rezultatą orientuota Ekonomikos ministerija“, – vardijo atstovas.

Martynas Nagevičius / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Tiesa, anot jo, nors Airijos kompanija jau investuoja į paruošiamuosius darbus ir per artimiausius metus planuoja tam išleisti ne mažiau, kaip milijoną eurų, galutinio investavimo „sprendimo raktas“ guli Briuselyje.

„Žiūrėsim kaip Europos Komisija sugebės greitai suformuoti finansinį mokesčių lengvatų ir subsidijų instrumentą, leidžianti pakovoti dėl investicijų į žaliąją ekonomiką su JAV, visa galia šiemet paleidusia savo IRA (Inflation Reduction Act)“, – rašė jis

„Jei reikėtų trumpai apibudinti šios dienos susitikimo rezultatus: galimybės, kad šios investicijos ateis į Lietuvą tikrai padidėjo“, – apibendrino M.Nagevičius.

Lietuvoje 2022 m. baigti 57 užsienio investicijų pritraukimo projektai. Juose per trejus artimiausius metus bus sukurta apie 5 tūkst. naujų darbo vietų, į ilgalaikį turtą bus investuota 134,5 mln. eurų, praneša ministerija.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder