2023 m. pabaigoje atlikto tyrimo duomenimis, Klaipėdos LEZ pačiais aukščiausiais balais vertina 94,3% investuotojų, dar 5,7% savo patirtį vertina tiesiog teigiamai, o tarp apklaustųjų neatsirado vadinamųjų „peikėjų“ – nepatenkintų ar nerekomenduojančių klientų.
Todėl vadinamasis „Net Promoter Score“ (NPS) indeksas, nurodantis organizacijos klientų rekomendavimo ir lojalumo lygį, šiuo metu sudaro 94,3%.
„Labai geru NPS indeksu laikoma 70% reikšmė, o 80% ir didesnis rezultatas reiškia, kad įmonė atitinka aukščiausius standartus ir klientai ją mielai rekomenduoja kitiems“, – komentuoja „Smart Continent LT“ vykdomoji direktorė Ieva Girdvainienė.
Tyrimo duomenimis, geriausiai Klaipėdos LEZ investuotojai vertina LEZ valdymo bendrovės įvaizdį ir komunikaciją, fizinę teritorijos aplinką, bendruomeniškumą ir komunalines paslaugas. LEZ klientų nuomone, daugiausiai pastangų šiuo metu reikėtų įdėti tobulinant transportą ir susisiekimą bei socializacijos ir žaliąsias erdves.
Apklausoje dauguma respondentų teigiamai atsiliepė apie Klaipėdos LEZ esančias sąlygas progresyviam verslo vystymuisi ir darbuotojų saugumui, taip pat apie draugišką, į bendradarbiavimą linkusią verslo bendruomenę. Pati Klaipėdos LEZ valdymo bendrovė tarp investuotojų surinko kone aukščiausius įmanomus balus paslaugų kokybės, skaidrumo, patikimumo ir profesionalumo srityse. O tarp pageidautinų dalykų Klaipėdos LEZ investuotojai dažniausiai minėjo gausesnes ir įvairesnes maitinimo, transporto, laisvalaikio ir kitas paslaugas. LEZ įmonėms ir darbuotojams vis aktualesnėmis tampa vaikų priežiūros, kasdienių prekių prekybos, įrangos nuomos, sporto, netgi nakvynės ir kitos paslaugos.
Klaipėdos LEZ vadovas Eimantas Kiudulas teigia, kad itin aukštas esamų klientų pasitenkinimas kuria prielaidas tiek teritorijoje jau veikiančių bendrovių plėtrai, tiek naujoms investicijoms. Savo ruožtu vis garsiau girdimas socialinės aplinkos plėtros poreikis iliustruoja jau kurį laiką LEZ vykstančią transformaciją į gyvybingą ir multifunkcinę aukštos pridėtinės vertės teritoriją.
„Net ir sudėtingais 2023-aisiais plėtros projektus įgyvendino arba pradėjo tokie mūsų teritorijos senbuviai kaip „Klaipėdos verslo parkas“, „Retal Baltic Films“, „Albright Lietuva“, „Mestilla“ ir kitos bendrovės, sulaukėme ir kelių naujų investuotojų, tęsėme savo „FlexStart“ projektus. Viso to negalėtų vykti be aukšto esamų klientų pasitenkinimo, užtikrinančio mūsų verslo bendruomenės atsparumą iššūkių metu ir leidžiantį pasikloti tvirtesnius pamatus dar didesniam proveržiui ateityje. Vis dėlto LEZ teritorija ir toliau transformuojasi į aukštos pridėtinės vertės bendruomenę, kuriai reikia atitinkamų funkcijų ir paslaugų“, – sako E. Kiudulas.
Pasak jo, LEZ veikiančios įmonės vis labiau rūpinasi darbuotojų gerove, todėl yra itin suinteresuotos įvairesnėmis socialinėmis ir pramoginėmis galimybėmis šalia darboviečių, joms vis labiau rūpi kokybiška ir patogi aplinka.
„Todėl sieksime, kad Klaipėdos LEZ taptų ne tik gera vieta dirbti, bet ir būti bei leisti laiką. Jau artimiausiu metu tikimės paskelbti apie kelias su aktyviu gyvenimo būdu susijusias naujoves LEZ teritorijoje, deramės ir dėl didesnės prekybos bei socialinių paslaugų įvairovės. Mūsų artimiausio meto vizija yra dar gilesnė ir kokybiškesnė integracija į miestietišką audinį“, – tvirtina LEZ vadovas.
Klaipėdos mero Arvydo Vaitkaus teigimu, pridėtinę vertę miestui ir jame gyvenantiems žmonėms kuriančios investicijos svarbios ir būtinos ne tik Klaipėdai ar pajūrio regionui, bet ir visai Lietuvai.
„Dažnai tenka bendrauti su investuotojais Klaipėdos LEZ, ir nežinau nė vieno, kuris nesidžiaugtų čia įsikūręs. Džiugu, kad Klaipėdoje kuriasi naujausias technologijas naudojančios įmonės, vis dažniau stebime, kad bendrovės daugiau dėmesio skiria ekologijai, o LEZ veikla kelia pasitikėjimą investuotojams. Tai ilgalaikio ir nuoseklaus darbo rezultatas, kuris naudą atneš visam regionui“, – sako Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.
O anot tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ strategijos vadovo Mariaus Stasiukaičio, Lietuva pastaraisiais metais padarė ne vieną svarbų žingsnį, gerindama investicinę aplinką esamiems ir potencialiems investuotojams.
„Priimti įstatymų projektai dėl pelno mokesčio lengvatos praplėtimo ir sklypų pasiūlos investuotojams didinimo, taip pat LEZ teritorijose buvo leista vykdyti gynybos pramonės projektus, sukurta finansinė priemonė, skatinanti tipinių gamybinių pastatų statybą LEZ ir pramonės parkų teritorijose, sutartas rizikos pasidalinimo modelis, padėsiantis plėsti skrydžių pasiūlą, ir kiti. Tokioje aplinkoje Lietuvai kritiškai svarbu atrasti ir išnaudoti naujus augančius sektorius ir sritis, pavyzdžiui, gynybos technologijas (MilTech), žaliąsias technologijas, mikromobilumą, ir skirti daugiau dėmesio Rytų Azijos regionui, kurio šalys vis aktyviau investuoja pasaulyje bei Vidurio ir Rytų Europos regione“, – sako M. Stasiukaitis.
Klientų pasitenkinimo tyrimas vyko 2023 m. spalio-lapkričio mėnesiais, tiesioginiu būdu buvo apklausti 34 Klaipėdos LEZ investuojančių įmonių vadovai – direktoriai, jų pavaduotojai, departamentų ar žmogiškųjų išteklių vadovai.
Klaipėdos LEZ investuotojų bendrovėse šiuo metu dirba apie 2800 darbuotojų, o visoje teritorijoje – apie 5000. Daugiau kaip 45 Klaipėdos LEZ veikiantys užsienio investuotojai 2022 m. sumokėjo daugiau kaip 107 mln. EUR GPM, PVM ir Sodros mokesčių ir Lietuvos rinkoje pirko prekių bei paslaugų už daugiau kaip 500 mln. Eur. Nuo veiklos pradžios 2002 m., Lietuvos ir užsienio kapitalo įmonės Klaipėdos LEZ yra įgyvendinusios arba suplanavusios 778 mln. Eur investicijų.
Rašyti komentarą