Kauno "Žalgirio" krepšininkų krizė tęsiasi: pralaimėjo ir „Wolves“ klubui

Sekmadienio vakarą Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje, į kurią sugužėjo daugiau nei 8,5 tūkstančio žiūrovų, akis į akį susidūrė LKL lyderiai – vietos „Wolves“ (8-1) ir Kauno „Žalgirio“ (8-1) klubai.

Atkaliai vykusiame mūšyje iniciatyva po didžiosios pertraukos priklausė žalgiriečiams (32:40), tačiau nesustabdomo Rasheedo Sulaimono vedami „Vilkai“ įnirtingai kandžiojosi.

Netrukus šios savaitės Europos taurės MVP po kontakto su varžovais patyrė čiurnos traumą ir nebegalėjo tęsti dvikovos, bet vilniečiai nepasimetė – priešingai, jie spurtavo net 22:5 ir ketvirto kėlinio pradžioje jau patys diktavo savo sąlygas – 54:45.

Nors šeimininkų gretos ėmė byrėti – išsibaudavo tiek Regimantas Miniotas, tiek Christianas Mekowulu, jie atsilaikė ir triumfavo 75:64 (17:14, 13:19, 22:12, 23:19).

Įdomu, kad „Wolves“ įkūrėjas ir savininkas Gediminas Žiemelis neseniai viešai pateikė drąsią prognozę, kad Vilniaus klubas nugalės „Žalgirį“ 8 taškų skirtumu.

Žalgiriečiams tai buvo antrasis vizitas į sostinę per du savaitgalius. Praėjusį jie čia užtikrintai 81:67 pranoko šalies vicečempioną „Rytą“.

Tiesa, Eurolygoje duobelę išgyvenantys žaliai-balti pralaimėjo tris pastaruosius mačus.

Savo ruožtu įsibėgėję „Vilkai“ gali pasigirti trijų iš eilės pergalių serija Europos taurėje. Vienintelį sykį LKL jie suklupo tik svečiuose per pratęsimą 105:108 nusileidę Panevėžio „7bet-Lietkabeliui“.

Abi komandos po mūšio Vilniuje atsipalaiduoti negalės: „Wolves“ trečiadienį namuose kibs į atlapus Venecijos „Reyer“ ekipai, o „Žalgirio“ apskritai lauks dvigubas iššūkis: trečiadienį pasimatymas išvykoje su Atėnų „Panathinaikos“ ir Mariumi Grigoniu, o penktadienį – kova Nemuno saloje su „Bayern“.

Rungtynių eiga:

„Wolves“ starto penketas: Kristupas Žemaitis, Rasheedas Sulaimonas, Tre'shawnas Thurmanas, Regimantas Miniotas ir Christianas Mekowulu.

„Žalgirio“ starto penketas: Keenanas Evansas, Nazas Mitrou-Longas, Edgaras Ulanovas, Rolandas Šmitas ir Kevarriusas Hayesas.

Tritaškiu rungtynes kaip ir dera atidarė šios savaitės Europos taurės MVP R. Sulaimonas, o „Vilkai“ iškart spruko į priekį – 7:0. Puolime strigę svečiai pirmajam kėliniui persiritus į antrąją pusę vis dar tebuvo sukrapštę vieną tašką – 9:1. Gyvybės „Žalgiriui“ įpūtė nuo atsarginių kėdžių pakilęs Laurynas Birutis – 12:7. Bet nesnaudė ir Džordže Gagičius, efektyviai išnaudojęs savo minutes – 17:9. Net 14 baudų per pirmą ketvirtį išmetę žalgiriečiai priartėjo – 17:14.

Nors tritaškį pataikė Brady Manekas, itin motyvuotas R. Sulaimonas du kartus paeiliui nubaudė Dovydą Giedraitį – 22:17. Po Kazio Maksvyčio paprašytos minutės pertraukėlės kauniečių reikalai ėmė taisytis: Rolandui Šmitui įvertus dvitaškį su pražanga – 24:23. Čia pat iš trijų taškų zonos pasižymėjo V. Kariniauskas, bet jam skolingas neliko ir N. Mitrou-Longas – 28:27. Iniciatyvą perėmus „Žalgiriui“ triuškinančiai kamuolį į krepšį sugrūdo B. Manekas – 30:33.

Kaip ir pirmus du kėlinius, taip ir trečiąjį savaisiais taškais pradėjo R. Sulaimonas, šį kartą atlikęs skrydį virš varžovų krepšio – 32:33. Visgi įsivažiavęs „Žalgiris“ nebestojo: po geros N. Mitrou-Longo atkarpos – 32:40 ir Kęstučio Kemzūros minutės pertraukėlė. Po dar vieno R. Sulaimono blykstelėjimo – 41:42.

Deja, netrukus nesustabdomas amerikietis po Luko Lekavičiaus pražangos patyrė čiurnos traumą ir iš aikštės išlubavo tik padedamas komandos draugų.

O šie nesutriko: baudų vietoje traumuoto tautiečio stojusio mesti Tr. Thurmano ir Eigirdo Žukausko taškai leido „Wolves“ vėl persverti rezultatą savo naudai – 49:45. Maža to, tritaškį prieš trečio kėlinio pabaigos sireną dar pridėjo ir V. Kariniauskas – 52:45.

„Vilkai“ kontroliavo padėtį ir toliau: po E. Žukausko, V. Kariniausko ir Ado Juškevičiaus išpuolių – 62:54 (likus žaisti 5 min.). Arnas Butkevičius ir N. Mitrou-Longas gaivino žaliai-baltų viltis, bet V. Kariniauskas ir Tr. Thurmanas turėjo kitokių sumanymų – 69:59.

Išsibaudavo Ch. Mekowulu ir R. Miniotas, tačiau šeimininkai laikėsi (69:61). Intrigos likučius sklaidė K. Žemaitis ir V. Kariniauskas – 75:64.