„Vyčio“ šturmą atlaikę „Telšiai“ žengė į finalą

„Telšiai“ tapo pirmąja ekipa, žengusia į NKL – VIKINGLOTTO finalą. Ryčio Vaišvilos auklėtiniai Jonavoje vykstančio finalo ketverto pirmajame pusfinalyje 78:74 (17:19, 21:14, 18:19, 22:22) nugalėjo Šakių „Vyčio“ krepšininkus.

Lemiamas mačo kėlinys tapo tritaškių fiesta. Nors telšiškiai ne sykį bandė pabėgti, vedami Karolio Kokoškos tolimų metimų „Vytis“ išsilaikė rungtynėse ir likus 3 minutėms turėjo 2 taškų deficitą (69:71).

Netrukus Deividas Rasys atsakė 2 tritaškiais ir likus minutei telšiškiai turėjo 8 taškų pranašumą (77:69).

„Vytis“ dar bandė kapstytis ir tolimą metimą smeigė Aurelijus Pukelis (72:77), Gytis Sirutavičius atsakė taiklia bauda, o likus 6 sekundėms pelnytas A. Pukelio dvitaškis (74:78) situacijos neišgelbėjo bei triumfavo „Telšiai“.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Mindaugas Norkus, kuris per 24 minutes pelnė 17 taškų (7/11 dvit., 3/3 baud.), atkovojo 4 bei perėmė 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 19 naudingumo balų.

Šakių ekipos nuo pralaimėjimo neišgelbėjo A. Pukelis, kuris per 30 minučių pelnė 25 taškus (8/11 dvit., 1/2 trit., 6/6 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 35 naudingumo balus.

Rungtynes geriau pradėjo šakiečiai, kurie pirmojo kėlinio pabaigoje spurtavo 7:0 ir po Mindaugo Stašio tolimo metimo įgijo 5 taškų pranašumą (19:14).

Vis dėlto antrajame ketvirtyje „Telšiai“ perėmė mačo iniciatyvą, atsakė atkarpa 11:3 ir po Igno Razučio tolimo šūvio prieš ilgąją pertrauką pirmavo 6 taškais (38:32).

Mindaugo Norkaus dėjimas:

Trečiąjį kėlinį R. Vaišvilos auklėtiniai pradėjo spurtu 7:0 ir po I. Razučio baudos metimo persvara pasiekė 10 taškų (45:35), tačiau Šakių klubas atsakė spurtu 8:2 ir prieš lemiamą ketvirtį švieslentėje degė skaičiai 56:52 „Telšių“ naudai.

Antrajame kėlinyje žemaičiai prarado Ovidijų Kaminskį. Puolėjui prireikė medicininės pagalbos ir jis į aikšte nebegrįžo.

„Vytis“: Aurelijus Pukelis 25 (8/11 dvit., 6/6 baud., 7 atk. kam., 35 naud.), Karolis Kokoška 15 (5/8 trit., 5 atk. kam.), Darjušas Lavrinovičius 12 (5/6 baud., 11 atk. kam., 2 blok.), Mindaugas Stašys 7 (8 rez. perd.).

„Telšiai“: Mindaugas Norkus 17 (7/11 dvit.), Deividas Rasys 14 (4/9 dvit., 2/5 trit., 4 per. kam.), Ignas Razutis 11 (2/9 dvit., 2/4 trit., 8 atk. kam., 7 rez. perd.), Vilius Pocius (2/2 trit., 5 per. kam.) ir Gytis Sirutavičius (2/4 trit.) po 10.

„Esu patenkintas vyrais, kaip jie kovojo, – po rungtynių svetainei nklyga.lt sakė R. Vaišvila. – Dėl Ovidijaus Kaminskio sveikatos problemų buvo maža rotacija, ypatingai prieš jų didelius žmones.

Buvo kova taškas į tašką visas rungtynes. Gerai, kad mums kažkiek pavyko atitrūkti ir išlaikėme įtampą. Pabaigoje jie pradėjo pataikyti tritaškius, bet gerai, jog mes į juos atsakėme.“

O. Kaminskis pirmoje rungtynių pusėje sužaidė 10 minučių, per kurias taškų nepelnė, bet sugriebė 2 kamuolius, pridėjo 1 rezultatyvų perdavimą ir 1 perimtą kamuolį.

Visgi COVID-19 viruso padarinius jaučiantis krepšininkus paliko aikštę ir antroje mačo pusėje nežaidė.

„Žmogui reikia paminklą pastatyti, – sakė R. Vaišvila. – Pradžioje padarė apšilimą ir jis šiek tiek žaidė, bet po to jau buvo viskas.“

„Čia kiekvienas atkovotas kamuolys, kiekviena smulkmena viską lemia. Perėmėme kelis kamuolius, pabėgome į greitas atakas. Tokiose rungtynėse to ir reikia.

Mes patys pabaigoje kiek praleidome tritaškių. Turime vieną pražangą, bet leidžiame mesti iš toli, pagalbos nuo stipriosios pusės... Geriau prasižengti ir leisti išsimesti iš šoninės linijos“, – kalbėjo „Telšių“ treneris.