Traukinys į Eurolygos ketvirtfinalį rieda greičiau, nei bėga „Žalgiris“: šįkart kauniečiai neperšoko „Maccabi“ barjero

(1)

Kauno „Žalgirio“ (15/16) krepšininkai „Žalgirio“ arenoje patyrė nesėkmę Eurolygos rungtynėse. Kauniečiai rezultatu 81:88 (26:18, 14:20, 23:26, 18:24) pralaimėjo Tel Avivo „Maccabi“ (12/17) ekipai. Po šios nesėkmės žalgiriečiams išliko teoriniai šansai pasiekti atkrintamąsias, tačiau tam klupti nebegalima ir dar reikėtų didelės sėkmės varžovų rungtynėse.

Per šį susitikimą Eurolygoje su „Žalgirio“ marškinėliais debiutavo Patricio Garino. Rekordines rungtynes sužaidė Nigelas Haeysas, per 32 minutes pelnęs 24 taškus, atkovojęs 5 ir perėmęs 3 kamuolius ir surinkęs 30 naudingumo balų. Jam tai buvo rezultatyviausias ir naudingiausias susitikimas Eurolygoje.

Dvikovos pradžioje tolimą metimą pataikė N. Hayesas, Joffrey Lauvergne taikliai atakavo iš vidutinio nuotolio, Marius Grigonis pataikė dvitaškį, o Thomasas Walkupas greitoje atakoje įdėjo iš viršaus – 9:2. M. Grigonis smeigė tritaškį, N. Hayesas surinko septynis taškus iš eilės, dvitaškį pridėjo Lukas Lekavičius, o perėmęs kamuolį N. Hayesas dar įdėjo iš viršaus – 23:10. Tuomet kauniečiai pralaimėjo atkarpą 0:8, o kėlinuką Rokas Jokubaitis užbaigė taikliu tolimu metimu iš kampo – 26:18.

R. Jokubaitis dvitaškiu metimu pelnė pirmuosius komandos taškus antrame ketvirtyje, tačiau varžovai vėl sužaidė gerą atkarpą ir išlygino rezultatą – 28:28. Tolimą metimą realizavo T. Walkupas, tą patį padarė Paulius Jankūnas, N. Hayesas surinko penkis taškus iš eilės, o Augustine’as Rubitas įmetė baudos metimą – 40:38.

Dviem taškais su varžovo pražanga po pertraukos pasižymėjo T. Walkupas, M. Grigonis pridėjo tritaškį, N. Hayesas pelnė dar penkis taškus paeiliui, o netaiklų komandos draugo metimą sėkmingai pakartojo J. Lauvergne – 53:47. Po dvitaškį pataikė M. Grigonis, L. Lekavičius ir R. Jokubaitis, A. Rubitas pelnė keturis taškus, bet po trečiojo ketvirčio šeimininkai jau atsilikinėjo – 63:64.

Iš vidutinio nuotolio taikliai atakavo R. Jokubaitis, du metimus iš po krepšio realizavo J. Lauvergne, o M. Grigonis pataikė iš toli – 72:70. P. Jankūnas du taškus surinko baudų metimais, nelengvą metimą pataikė N. Hayesas, M. Grigonis įmetė baudos metimą, A. Rubitas pataikė iš vidutinio nuotolio, bet rezultatas vėl buvo lygus – 79:79. Greitoje atakoje du taškus įsirašė R. Jokubaitis, tačiau per likusį laiką šeimininkai pelnė tik 2 taškus, o svečiai – 9.

„Žalgiris“: N. Hayesas 24 (5 atk. kam.), M. Grigonis 14 (6 rez. perd.), R. Jokubaitis 11, J. Lauvergne 8 (9 atk. kam.), T. Walkupas 8 (4 rez. perd.), A. Rubitas 7 (5 atk. kam.), P. Jankūnas 5 (5 atk. kam.), L. Lekavičius 4, P. Garino 0, M. Gebenas 0, K. Lukošiūnas 0.

„Maccabi“: D. Benderis 14, C. Jonesas 13, S. Wilbekinas 12, E. Bryantas 12.