Slovėnijoje skambėjo Klaipėdos vardas: „Bėgte kilti į tokią stačią įkalnę - sunkiai suvokiama“

Slovėnijoje vykusiose „Redbull 400“ ekstremalaus bėgimo varžybose skambėjo ir Klaipėdos vardas - puikiai bėgikams pažįstamas klaipėdietis Gediminas Simutis padėjo Lietuvos komandai iškovoti ketvirtąją vietą. Klaipėdiečio pavardė skambėjo tarp bemaž pusės tūkstančio įvairių pasaulio šalių atletų.

G. Simutis Slovėnijoje planavo dalyvauti asmeninėse varžybose, tačiau iki varžybų likus vos kelioms dienoms, vienas iš Lietuvos REAL BEAN komandos narių susižeidė koją, tad Gediminas atskubėjo į pagalbą ir papildė mūsų šalies komandos gretas.

„Sunku suvokti, kaip skirtingų sporto šakų atstovai - dviratininkas, irkluotojas, triatlonininkas bei OCR sporto atletas - iš lygumų krašto sugebėjo nukalt ketvirtą vietą tarp sportininkų, kurie gyvena, treniruojasi kalnuose“, - komandos pasirodymu džiaugėsi G. Simutis.

Lietuviams reikėjo įveikti 400 m trasą su 39 laipsnių statumo kalnu.

Sportininkams reikėjo bėgti į itin stačią įkalnę - konstrukciją, nuo kurios žiemą vyksta slidininkų šuoliai į tolį.

Lietuviai atkarpą įveikė per 3 min. 51 sek. ir juos nuo antrosios vietos skyrė vos 2 sekundės, o nuo trečiosios vietos - vos sekundė.

Lietuvos komandą, be G. Simučio, sudarė Titas Pumputis, Tomas Chainauskas ir Domas Manikas.

Atkreipė dėmesį į barzdą

„Redbull 400“ buvo sunkiausias kokį tik esu patyręs bėgimas. Jau stovint starte, slidinėjimo trasos apačioje, sunku suvokti, kaip reikės įveikti šitą kalną. Tai buvo jau 10-asis organizuojamas bėgimas ir labai gera, jog savotiškai pavyko įeiti į istoriją kaip pirmajam žmogui, kuris tą pačią dieną bėgo ir asmeninėje įskaitoje, ir komandinėje estafetėje bei pateko į abu finalus„, - “Vakarų ekspresui" pasakojo G. Simutis.

Renginio vedėjas dažnai minėjo klaipėdiečio pavardę.

„Redbull“ Slovėnijos medijos komandos atstovai susuko ir trumpą filmuką, o kadangi ta diena dar buvo ir tarptautinė barzdos diena, tai sulaukiau ir sveikinimų. Nemažai žmonių norėjo nusifotografuoti kartu", - šypsodamasis teigė G. Simutis.

Jis teigė, kad bėgti į tokį statų kalną buvo labai sunku.

„Klaipėdoje mes neturime tokių vietų, kad pasiruoštume tokioms varžyboms, tačiau kilo idėjų, kaip būtų galima patobulėti. Taip, tikrai norėčiau dar kartą grįžti ir patirti tas kančias, kai finiše sudėti stori čiužiniai ir tu krenti, nes tiesiog kojos eina savais keliais, o tu nieko negali padaryti“, - įspūdžiais dalijosi G. Simutis.

Jis teigė, kad bėgti asmeninėse varžybose pailsėjus vos 25 minutes po komandinės rungties buvo tikra kančia.

„Asmeniniame bėgime savo bangoje atbėgau ketvirtas, estafetėje su komanda taip pat atbėgome ketvirti. Tada vyko finalas ir estafečių finale likome ketvirti - per sekundę nuo trečiosios vietos. Tada turėjau 25 min. pertraukėlę, o asmeniniame finale jau visiškai neturėjau jėgų. Tikslas buvo užbėgti į tą statų kalną ne paskutiniam. Tikrai kažkiek žmonių aplenkiau. Gali būti, jog likau laimingasis ketvirtas nuo pabaigos. Net netikrinau galutinio rezultato“, - teigė iš Slovėnijos grįžęs G. Simutis.

Spalvinga asmenybė

G. Simutis yra nuolatinis įvairių ekstremalaus bėgimo varžybų dalyvis. Prieš mėnesį jis triumfavo „Bastionų taurės“ bėgimo varžybose, kurios vyko Jono kalnelio saloje.

G. Simutis yra sporto motyvatorius, įkvėpėjas, ne tik pats aktyviai sportuojantis, bet ir treniruojantis būrį bėgikų bei šiaip mėgstančių treniruotis treniruoklių salėje.

Jis savo pavyzdžiu sportuoti ir siekti tikslų įkvepia tūkstančius lietuvaičių.

G. Simučio paraginti į bėgimo batelius įsispiria šimtai tiek Klaipėdos, tiek aplinkinių miestelių bėgimo entuziastų, o dar didelė gerbėjų minia jo treniruočių patarimus ir smagias akimirkas nuolat stebi socialiniuose tinkluose.

„Dešimt metų aktyviai keliavau, dirbau įvairiose šalyse nuo Amerikos iki Afrikos ir iš viso aplankiau ar kurį laiką gyvenau 37-iose, tačiau jau septyneri metai stabiliai gyvenu Klaipėdoje, dirbu sveikatingumo asmeniniu treneriu ir jaučiu, jog Klaipėda ir mane supantys žmonės yra tai, kas man patinka ir kuo aš kvėpuoju“, - sakė „Spartan“ serijos „Trifecta“ pasaulio ekstremalaus bėgimo (trail) čempionas G. Simutis.

Jam 36-ojo gimtadienio proga komandos ir treniruočių draugai padovanojo marškinėlius ant kurių puikuojasi „auksinės“ čempiono frazės: „Tegul dega riebalas, ne siela!“, „Šalin ubago mentalitetą“, „Nebėk lavono kadensu“, „Atca atca, lupam toliau“, „Neklausk, ar bus sekmadieninė treniruotė!“, „Seniai nesirgau“, „Uoj gerai!“

G. Simučio gyvenimiška patirtis - labai įvairi.

"Esu dirbęs visokius darbus: apsaugos darbuotojas, skrajučių nešiotojas, animatorius tiek Lietuvoje, tiek Italijoje, Graikijoje ir Olandijoje.

Baigiau kursus dirbti superjachtose. Švedijoje 2,5 metų buvau asmeniniu asistentu neįgaliam vaikinui, kuris buvo autistas, aklas, nekalbėjo, sunkiai vaikščiojo.

Dirbau Danijoje vaisių ir daržovių sandėlyje, teko būti ir administratoriumi viešbutyje bei kempinge, po pusę metų savanoriavau Afrikoje ŽIV ir AIDS projekte, o Rumunijoje mokiau vaikus aktyviai gyventi ir sveikai valgyti.

Jungtinėse Amerikos Valstijose dirbau vaikų vasaros stovyklos vadovu, Lietuvoje vasaromis dirbu sporto vadovu stovykloje „Pasaka“.

Labai mėgstu seminarus, projektus, kuriuose dėstomi saviugdos pagrindai arba dalykai, kurie man įdomūs. Turiu pluoštą sertifikatų - nuo išgyvenimo gamtoje, pėdsekystės iki psichologo - koučerio", - sako G. Simutis.

Visgi pastarųjų metų Gedimino aistra - sportas. Jis teigia, kad dabar jaučiasi esąs savose rogėse.

"Kaip treneris aš nesu griežtas, visada prisitaikau prie žmogaus ir visų pirma stengiuosi žaismingai ir smagiai surasti kontaktą su klientu, o tada jau sunkus darbas.

Kaip atletas aš turiu labai griežtas taisykles, kurių laikausi, nes netikiu sėkme, tikiu kantriu darbu ir režimu.

Todėl ypač varžybų periodu aš būnu kitoks, nes visos mintys sukoncentruotos tik į tikslą. Kad ir ką daryčiau ar jeigu kyla mintys nukrypti nuo režimo, visada pirmiausia klausiu savęs: „Čia čempiono mentalitetas ar ubago?“

Ir tą patį stengiuosi perteikti savo treniruojamiems žmonėms, nes net ir toks paprastas dalykas kaip sau užduodamas klausimas - kuo vadovaujiesi? - pakeičia žmogų.

Nemėgstu anksti keltis, tačiau vis tiek su džiugesiu einu į darbą treniruoti žmonių, nes tai yra ne tik darbas, tai - ryšys su žmogumi, istorija ir progresas.

Jaučiu, jog treniravimas yra mano arkliukas, nes tikiu kiekvienu klientu, žmogumi, jog jis gali keistis į gera. Kai matau gerėjančius rezultatus, nesinori, kad būtų kitaip.

Nuo vaikystės svajojau dalyvauti pasaulio, Europos čempionatuose, kad galėčiau sužinoti, kas esu pasaulyje. Ir būtent OCR sportas davė, jog „Spartan“ serijos varžybose Europos čempionate savo amžiaus grupėje esu laimėjęs 3-ią vietą bei „Spartan Trifecta“ trijų dienų varžybose Spartoje laimėjau tris aukso medalius ir esu „Spartan Trifecta“ savo amžiaus grupės pasaulio čempionas.

Taigi, tai, ką darau kaip treneris ir kaip atletas - viskas sueina į viena. Tai teikia džiaugsmo, jaučiu, jog čia mano dalykai, čia esu aš", - kalbėjo G. Simutis.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder