Skrosti bangas - nevaržomos laisvės pojūtis
Tarp jų žibėjo ir į lyderių gretas išsiveržė klaipėdietis Averjanas Asočakovas. Jis irklenčių įskaitoje neturėjo lygių, o tarp banglentininkų užėmė antrąją vietą.
Patirtis - iš Brazilijos trenerio
Klaipėdietis banglenčių varžybose pelnė 10,83 balo (dvi geriausios bangos dešimtbalėje skalėje buvo įvertintos 4,33 ir 6,50) ir nusileido 1 balu daugiau surinkusiam Girmantui Neniškiui (7,33 ir 4,50).
Varžyboms teisėjavo trys Tarptautinės banglenčių asociacijos sertifikuoti nacionalinės kategorijos teisėjai. Vyriausiasis teisėjas Gintas Lapėnas pabrėžė, jog sąlygos jūroje išties buvo sunkios.
„Vakarų krypties bangos slinko tiesiai į krantą ir iškart sugriūdavo. Reta banga atsiverdavo stačia siena ir suteikdavo banglentininkams galimybę pademonstruoti savo įgūdžius. Banglentininkai turėjo pademonstruoti gebėjimą žaibiškai priimti sprendimus ir nuolat besikeičiančią vandens masę išnaudoti radikaliems manevrams. Tad nugalėjo stipriausi: tiek taktiškai - pasirinkusieji geras bangas, tiek ir techniškai - pademonstravusieji aukštą meistriškumą.“
Po nakties nurimus vėjui, Baltija vis dar siūbavo, sąlygos išliko gan sudėtingos. Irklenčių čempionu tapo A. Asočakovas surinkęs 8,96 balo (dvi geriausios bangos - 4,23 ir 4,73), antras liko dukart Lietuvos irklenčių čempionas Gintas Lapėnas su 8,83 balo (atitinkamai 4,23 ir 4,60).
„Banglenčių ir irklenčių varžybose dalyvauju jau nuo 2016 metų. Šiandien esu iškovojęs jau 9 apdovanojimus: 3 banglečių sporte ir 6 irklenčių. Man tai jau 11-as irklenčių ir banglenčių čempionatas“, - „Savaitės ekspresui“ sakė A. Asočakovas.
Jis yra dalyvavęs varžybose Lietuvoje, Lenkijoje, Latvijoje ir net Portugalijoje.
„Pradžioje iškovoti prizines vietas sekėsi sunkiai. Aukštų prizinių vietų pavyko pasiekti po kasmetinių treniruočių su treneriu iš Brazilijos“, - paaiškino vienas iš šio ekstremalaus vandens sporto Lietuvos lyderių.
Jis teigė, kad 2021 metų tikslas buvo pirmoji vieta Lietuvos banglenčių ir irklenčių čempionate, tačiau ne viskas pavyko taip, kaip tikėtasi.
„Rezultatas pasiektas 90 procentų. Tai rodo, kad dar yra kur tobulėti. Apskritai varžybų rezultatai mane tenkina, džiaugiuosi kiekvienu pasiektu rezultatu“, - sakė sportininkas.
Averjanas Asočakovas kelia į viršų nugalėtojo taurę.
Lygis kyla tiesiog akyse
Prakalbus apie rudenį Baltijos jūros bangas blaškantį vėją ir ekstremalias sąlygas, A. Asočakovas atsakė: „Tokių oro sąlygų varžyboms ir tikėjausi, ir joms ruošiausi. Vakarų vėjas sukosi į šiaurę visai sujaukdamas bangų linijas. Pasirinkau tinkamą inventorių ir jo komponentus (pelekus), kurie padėjo rungtis tokiomis sąlygomis“, - pasakojo ekstremalaus vandens sporto mėgėjas.
Anot jo, irklenčių čempionate viskas buvo atvirkščiai.
„Vėjas nurimo, išlindo saulė, bangos sukrito, jų reikėjo laukti ir išnaudoti jas 100 procentų, kad surinkčiau bet 4 balus. Praktika, varžybinė patirtis, treniruotės, fizinis pasiruošimas padėjo pasiekti tokius rezultatus“, - džiaugėsi klaipėdietis.
A. Asočakovas akcentavo, kad per pastaruosius dvejus metus banglenčių ir irklenčių sportininkų lygis smarkiai pakilo.
„Iš per varžybas surenkamų balų, galima pasakyti, kiekis pakilo apie 40-50 procentų. Lietuvoje labai sparčiai populiarėja bangų sportas: banglentės, irklentės, “bodybordai„. Bijau pagalvoti, kas laukia kitais metais. Gerą dieną Baltijos jūroje galite suskaičiuoti net 60-70 banglentininkų, irklentininkų“, - teigė jis.
Banglenčių sportas - Tokijuje debiutavusi olimpinė disciplina.
Lietuvoje sporto vystymo katalizatoriumi tapo būtent olimpinis pripažinimas ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto skiriamas finansavimas. Per ketverius metus Lietuvoje reguliariai buvo organizuojami trenerių ir teisėjų kvalifikacijos kėlimo kursai, gelbėjimo bangose pratybos, „Jeep Open Surf&SUP“ tapo prestižinėmis varžybomis regione.
Rašyti komentarą