Prieš „Žalgirio“ vizitą – jautrus pagerbimas ir įspūdingas lankomumo rekordas

Jau penktadienį Kauno „Žalgiris“ viešės Belgrade, kur grumsis su „Partizan“ klubu, bet prieš priimdami Lietuvos čempionus serbai sužaidė rungtynes Adrijos lygoje.

Željko Obradovičiaus auklėtiniai namuose 112:80 (25:26, 34:13, 26:23, 27:18) sutriuškino Belgrado „Mega Basket“ klubą.

Susitikimą „Štark“ arenoje stebėjo net 23 021 sirgalius – tai naujas Adrijos lygos rekordas. Įdomu tai, kad oficialiai Belgrado arena talpina 18 386 sirgalius, bet šis skaičius buvo viršytas beveik penkiais tūkstančiais.

Kelią link pergalės „Partizan“ nusitiesė antrajame kėlinyje, kurį laimėjo net 34:13 ir įpusėjus rungtynėms pirmavo 59:39.

Įspūdingai iki ilgosios pertraukos žaidė Belgrado klubo snaiperis Jamesas Nunnally, kuris per pirmus du kėlinius pataikė net 7 tritaškius iš 9 ir pelnė 21 tašką. Po pertraukos amerikietis pridėjo dar vieną tolimą metimą, bet galiausiai prametė penkis iš eilės ir susitikimą užbaigė su 24 taškais bei 8 iš 15 tritaškių pataikymu.

Šiose rungtynėse buvo ypatingai pagerbtas praėjusią savaitę miręs Dejanas Milojevičius. Serbijos krepšininkas ir treneris trejus metus atstovavo „Partizan“ klubui, o 2012-2020 m. dirbo vyriausiuoju treneriu „Mega Basket“ komandoje.

Nuo 2021 m. jis užėmė „Golden State Warriors“ trenerio asistento pareigas, bet praėjusį trečiadienį jo gyvybė netikėtai užgeso sustojus širdžiai Solt Leik Sityje.

Pagarbą D.Milojevičiui atidavė sausakimšos „Štark“ arenos tribūnos ir abiejų komandų žaidėjai.

„Partizan“ su 13 pergalių ir 4 pralaimėjimais Adrijos lygoje atsilieka tik nuo Belgrado „Crvena zvezda (15-2). „Mega Basket“ (9-8) žengia septintoje pozicijoje.

„Partizan“ ir „Žalgirio“ rungtynės penktadienį prasidės 21.30 val. Pirmąjį komandų susitikimą Kaune gruodžio viduryje 93:85 laimėjo Serbijos klubas.

„Partizan“: Jamesas Nunnally 24 (8/15 trit.), Frankas Kaminsky 14, Aleksa Avramovičius, PJ Dozieras, Alenas Smailagičius, Zachas LeDay ir Mateuszas Ponitka po 9.

„Mega Basket“: Urošas Plavšičius 26, Andrija Jelavičius 16, Nikola Djurišičius (8 rez. perd.) ir Omercanas Ilyasoglu po 13.