Portugalijoje tarp planetos elito - ir klaipėdietis

Oeire (Portugalija) vykstančiose pasaulio pakrančių irklavimo sprinto pirmenybėse dalyvauja ir Lietuvos duetas - Klaipėdos irklavimo centro treneris Vygantas Viršilas ir pasaulio studentų irklavimo čempionas, pasaulio iki 23 metų jaunimo čempionato prizininkas, Europos ir pasaulio suaugusiųjų čempionatų dalyvis Žygimantas Gališanskis.

Vienas iš Lietuvos irkluotojų lyderių Ž. Gališanskis ne kartą stovyklavo Klaipėdoje, tad nenuostabu, kad šioms varžyboms pasirinko trenerį iš uostamiesčio - V. Viršilą.

Debiutas antrą kartą organizuojamose pasaulio pirmenybėse gana sėkmingas - sprinto rungtyje Lietuva liko per plauką nuo medalio - ketvirta.

„Įdomu tai, kad pakrančių irklavimas ateityje gali tapti ir olimpine sporto šaka - jis jau įtrauktas į olimpinių žaidynių pretendenčių sąrašą. Klaipėda ruošiasi aktyviau vystyti šią sporto šaką. Ieškoma lėšų specialioms valtims įsigyti“, - „Vakarų ekspresui“ pabrėžė Klaipėdos irklavimo centro direktorius Liudvikas Mileška.

Jis pridūrė, kad pakrančių irklavimo sportas aktualus mums, jūrinės valstybės atstovams, kadangi varžybos vyksta prie jūros.

„Šventosios uostelyje yra geras priėjimas prie jūros, tad ateityje čia galėtų būti Lietuvos pakrančių irklavimo sporto treniruočių bazė“, - sakė L. Mileška.

Treneriui - svarbus vaidmuo

„Puikios varžybos ir neįkainojama patirtis“, - po Portugalijoje įvykusio debiuto pasaulio pakrančių irklavimo sprinto pirmenybėse prisipažino Ž. Gališanskis.

Jo teigimu, sugebėjimas įveikti bangas tikrai būtų garantavęs medalį.

„Po pusfinalio, kuriame susitikau su Tokijo olimpinių žaidynių prizininku norvegu Kjetilu Borchu, buvau nusivylęs, nes nepavyko patekti į finalą, nors atidaviau visas jėgas“, - sakė sportininkas.

Irkluotojas teigė, kad daug jėgų pareikalavo ir aštuntfinalio dvikova.

„Po nesėkmingo starto aštuntfinalyje, kai banga išmušė valties sėdynėlę ir teko sustoti ją taisytis, o vėliau vytis priešininką, atidaviau visas jėgas. Po to kovoje su norvegu taip pat koviausi iki pat galo, - teigė Ž. Gališanskis. - Man teko pats nesėkmingiausias varžybų scenarijus, nes po pralaimėto pusfinalio teko irkluoti mažajame finale dėl trečiosios vietos beveik nepailsėjus. Po tokios virtinės startų jaučiausi labai išsekęs, panašiai kaip po 2 kilometrų varžybų akademiniame irklavime.“

Pasak sportininko, ketvirta vieta - skaudi, bet nėra bloga.

„Šaliai, kurioje nevyksta jokių tokio tipo irklavimo varžybų ir atvykęs sportininkas neturi jokios patirties rungtyje, tai yra tikrai neblogas pasiekimas“, - pabrėžė Ž. Gališanskis.

Jis priminė, kad pakrančių irklavimo sprinto rungtyje svarbus vaidmuo tenka treneriui.

Šįkart su Ž. Gališanskiu į Portugaliją vyko klaipėdietis irklavimo treneris V. Viršilas, ir jam teko svarbus vaidmuo.

„Pradėkime nuo to, kad tarp startų per 5-7 minutes reikia sureguliuoti valtį pagal mano parametrus, vėliau starte treneris prilaiko valtį, kol įlipu, tada išstumia kiek įmanoma stipriau, slalomo dalyje būtent treneris rodo plaukimo kryptį, o finišuojant jis pagauna valtį“, - apie trenerio darbą pasakojo sportininkas.

Laukia naujas iššūkis

Dar ketvirtadienį mūsiškiai kovos ilgojoje pasaulio pakrančių irklavimo čempionato rungtyje.

"Šįkart reikės plaukti tolyn į jūrą, kovoti su didelėmis bangomis, orientuotis vairuojant aplink plūdurus ir įveikti 4 bei 6 kilometrų atstumus. Tai trunka nuo 20 iki 30 minučių, - duodamas interviu portalui lif.lt sakė naujoms karjeroms patirtims pasirengęs sportininkas Ž. Gališanskis.

Jo teigimu, pakrančių irklavimas yra daug patrauklesnis žiūrovui, nenusimanančiam apie šią sporto šaką.

„Taip pat šis sportas gali būti plėtojamas įvairiose pasaulio šalyse, nes nėra reikalingos specialios ilgos trasos, pakanka paplūdimio, inventorius yra pigesnis nei akademiniame irklavime, o tai daro įtaką sporto masiškumui, - sakė Ž. Gališanskis. - Tikiu, kad tokių varžybų daugės ir Lietuvoje - tikrai turėsime tokius čempionatus. O aš tikiuosi dar ne kartą dalyvauti sprinto rungtyje. Galbūt net po mėnesio vyksiančiame Europos čempionate.“

Kokios taisyklės?

Pakrančių irklavimo varžybos vyksta ne trasoje, kaip įprasta, o atviroje jūroje irkluojant aplink vandenyje iškeltus plūdurus.

Dalyviams reikia išmokti greitai apsisukti, keisti kryptį, orientuotis plačiuose vandenyse. Pakrančių irklavimo valtis yra bemaž 3 kartus platesnė, dvigubai sunkesnė ir trumpesnė palyginti su mums įprastomis valtimis. Joje taip pat yra atviras galas, per kurį išbėga į valties vidų patekęs vanduo.

Ž. Gališanskis - pirmasis lietuvis, dalyvaujantis tokiose varžybose.

„Tikimasi, kad kitais metais pamatysime daugiau lietuviškų įgulų, nes čia yra ir įvairių rungčių, pavyzdžiui, mišri dvivietė, ko įprastai akademiniame irklavime nematome“, - sakė Ž. Gališanskis.

FOTO APRASAS GALINGAS IRKLUOTOJAS.

FOTO APRASAS ŠAUNUSIS

FOTO AUTORIUS

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder