Po sunkios pergalės Graikija tapo lietuvių varžove kitame etape

Graikijos rinktinė antrajame kėlinyje atsilikinėjo 15 taškų deficitu, tačiau prisikėlė ir šventė pergalę, kuri atvėrė jiems kelią į antrąjį PČ etapą. Jau penktadienį graikai antro etapo pirmajame mače susikaus su Lietuva.

Graikijos rinktinė (2-1) tapo antrąja lietuvių varžove antrame pasaulio čempionato etape. Dimitrio Itoudžio kariauna kovoje dėl antros vietos C grupėje Maniloje 83:74 (15:20, 17:23, 18:11, 33:20) išsikapstė iš sunkios padėties ir įveikė Naujosios Zelandijos krepšininkus (1-2).

Būtent graikai taps pirmaisiais Maksvyčio auklėtinių varžovais antrajame etape. Naujai suformuotoje J grupėje taip pat rungtyniaus JAV ir Juodkalnija. Į ketvirtfinalį žengs dvi stipriausios grupės ekipos.

Su graikais lietuviai kausis penktadienį, su amerikiečiais – sekmadienį.

Susitikimą „Mall of Asia“ arenoje stebėjo ir Kazys Maksvytis su Lietuvos rinktinės trenerių štabu bei Donatas Motiejūnas, Rokas Jokubaitis, Gabrielius Maldūnas ir Mindaugas Kuzminskas.

Antrąjį ketvirtį Naujoji Zelandija pradėjo spurtu 13:5 ir nutolo 13 taškų pranašumu (33:20). Zelandų persvara buvo išaugusi iki 15 taškų (43:28), bet graikai pirmąją susitikimo pusę uždarė 4 taškais paeiliui ir ilsėtis išėjo atsilikinėdami 32:43.

Po pertraukos Itoudžio kariauna greitai spurtavo 6:0 ir prisivijo varžovus (38:43). Visgi visiškai perlaužti rungtynių eigos graikams nepavyko. Prieš lemiamas 10 min. priekyje 54:50 vis dar buvo Naujoji Zelandija.

Giannoulio Larentzakio tritaškis pirmą kartą nuo pirmojo kėlinio pradžios išvedė graikus į priekį, o 9:0 paskutinį ketvirtį pradėjusi Graikija perėmė iniciatyvą (59:54). Persvarą perėmusi Europos komanda jos nebepaleido ir žengė į antrą PČ etapą.