Gediminas Simutis

Pasaulio čempiono devizas: „Niekada nedejuok, neužstrik vienoje vietoje“

(1)

„Pirmas mažas žingsnis yra didelio kelio pradžia. Kiekvienas žmogus, kuris sako, jog aš galiu - yra teisus. Kiekvienas žmogus, kuris sako, jog aš negaliu - yra lygiai tiek pat teisus. Tarpinio varianto nėra“, - sako Graikijoje surengtame „Spartan“ serijos „Trifecta“ pasaulio ekstremalaus bėgimo čempionate aukso medalį iškovojęs klaipėdietis Gediminas Simutis.

Ekstremaliojo sporto asociacijos „OCR Baltic Warriors“ komandos narys ir treneris pasižymi geležine valia, pavydėtina ištverme ir charakteriu. Taip pat tarp sportininkų išsiskiria ir savo išvaizda - Klaipėdoje yra lengvai atpažįstamas iš savo vešlios barzdos ir skustos galvos.„Buvo ir sunkių akimirkų: penkis kartus sirgau “kovidu„, po pirmojo sirgimo pusę metų negalėjau normaliai bėgioti. Tiesiog bėgant kvėpuoti buvo labai sudėtinga, dusau, bėgau kaip rujojantis arklys“ - prisiminimais dalijosi G. Simutis.

Dar jis pridūrė: „Esu bėgęs ir su susukta nugara. Kartą taip perpūtė kaklą, kad iš ketvirto aukšto laiptais leidausi apie 15 minučių, kad nukeliaučiau iki šalia namų esančios ligoninės, tačiau nepasidaviau, o judėjau pirmyn. Man varžybose svarbu padaryti tai, ką tą dieną galiu daryti geriausiai“, - „Savaitės ekspresui“ sakė G. Simutis.

Gediminas Simutis

Patirties - penkiems gyvenimams

Tai išties neeilinė asmenybė, ne vieną klaipėdietį įkvėpusi pamilti sportą ir pajusti sveikos gyvensenos naudą ir privalumus. Jis ne žodžiais, o veiksmais, savo pavyzdžiu įrodinėja, kaip kasdien galima siekti gerenės savo paties versijos.

G. Simučiui - 35-eri, tačiau jis savo sukaupta patirtimi ir išgyvenimais gerokai pranoksta savo bendraamžius. Tai akivaizdžiai atsispindi ir bendraujant su šiuo sportą ir sveiką gyvenimo būdą pamilusiu klaipėdiečiu.

Apkeliautos 35 skirtingos pasaulio šalys, o darbo patirtis - labai įvairi ir skirtinga.

„Esu dirbęs įvairiausius darbus: apsaugos darbuotojas, skrajučių nešiotojas, animatorius tiek Lietuvoje, tiek Italijoje, Graikjoje ir Olandijoje. Baigiau kursus dirbti superjachtose. Švedijoje 2,5 metų buvau asmeniniu asistentu neįgaliam vaikinui, kuris buvo autistas, aklas, nekalbėjo, sunkiai vaikščiojo. Dirbau Danijoje vaisių ir daržovių sandėlyje, teko būti ir administratoriumi viešbutyje bei kempinge, po pusę metų savanoriavau Afrikoje ŽIV ir AIDS projekte, o Rumunijoje mokiau vaikus aktyviai gyventi ir sveikai valgyti. Jungtinėse Amerikos Valstijose dirbau vaikų vasaros stovyklos vadovu, Lietuvoje vasaromis dirbu sporto vadovu stovykloje “Pasaka". Labai mėgstu seminarus, projektus, kuriuose dėstoma saviugda arba dalykai, kurie man įdomūs. Turiu pluoštą sertifikatų nuo išgyvenimo gamtoje, pėdsekystės iki psichologo - koučerio, - sako G. Simutis.

Gediminas Simutis

Pastaraisiais metais G. Simutis labiau atpažįstamas kaip sveikatingumo instruktorius, asmeninis treneris, mitybos konsultantas, bėgimo treneris, daugkartinis Lietuvoje vykstančių OCR varžybų prizininkas.

„Po pasaulį keliavau 10 metų. Grįžau būtent į Klaipėdą ir jau šešeri metai dirbu asmeniniu treneriu. Net sunku patikėti, nes tiek laiko vienoje vietoje iki tol neužsibūdavau. Aš toks nenustygstantis vietoje“, - šyptelėjo klaipėdietis.

Jis teigė, kad sportas, darbas sporto klube - tai jo gyvenimo būdas.

„Sportuoju jau apie 20 metų ir galiu drąsiai teigti, kad sportas - tai ne tik geros sveikatos ir savijautos garantas, bet ir puiki priemonė charakteriui ugdyti, būti tokia savęs versija, kuria tik džiaugiesi ir neturi jokių baimių, barjerų, įsitikinimų“, - pabrėžia G. Simutis.

Gediminas Simutis

Buvo perspektyvus lengvaatletis

G. Simutis anksčiau buvo profesionalus lengvaatletis, bėgimo treniruotes lankė pas trenerį Mykolą Tumėną, kuris jam ir įskiepijo begalinę meilę sportui.

„Galima sakyti, buvau vidutiniokas bėgikas, nes dažnai Lietuvos čempionatuose užimdavau 4-5 vietas. Tiesa, kartą buvau ir prizininkas, dalyvaudavau ir tarptautinėse studentų SELL žaidynėse. Vėliau klajojau po įvairias užsienio šalis, tačiau bėgimo niekada neapleidau - užsienio šalyse vis susirasdavau kokį nors bėgimo klubą ir treniruodavausi“, - pasakojo G. Simutis.

Visgi kurį laiką dėl kelio traumos jam bėgimo teko atsisakyti. Tada jis pradėjo aktyviau lankyti treniruoklių salę.

„Vienu metu buvau ir tam tikras “kačiokas„. Fitneso varžybose nedalyvavau, bet gal ir būčiau galėjęs. Taip pat buvau aktyviai įsiliejęs į virvės traukimo, lėkščiasvydžio, šachmatų sportą. Visą gyvenimą mane lydi sportas“, - teigė G. Simutis.

Galiausiai jis, supratęs, kad lengvojoje atletikoje sporto aukštumų siekti nebegali, visa galva pasinėrė į ekstremalaus bėgimo sportą.

„Įgytos žinios sporto seminaruose, mokymuose leido atrasti priemonių, kaip susitvarkyti su savo buvusia trauma bei judėti pirmyn. Jau 4 metai, kaip priklausau ekstremaliojo sporto asociacijai “OCR Baltic Warriors„ ir dalyvauju tiek Lietuvos, Europos, tiek pasaulio čempionatuose ir kryptingai siekiu tapti kokiu tik galiu būti geriausiu“, - teigė G. Simutis.

Gediminas Simutis

Sutikimas - tarsi olimpinio čempiono

Lapkričio mėnesio pradžioje G. Simutis pasiekė, kaip pats įvardija, saldžiausią savo gyvenimo pergalę - Graikijoje surengtame „Spartan“ serijos „Trifecta“ pasaulio ekstremalaus bėgimo čempionate iškovojo aukso medalį vyrų 35-39 metų amžiaus grupėje.

„Po varžybų Vilniaus oro uoste buvau sutiktas kaip koks olimpietis - uždėjo vainiką, sulaukiau ovacijų bangos. Mūsų “OCR Baltic Warriors„ bendruomenė - fantastiška: yra itin draugiška, visada vienas kitą labai palaikome. Buvau sužavėtas tokio sutikimo ir palaikymo“, - teigė G. Simutis.

Graikijoje vykusiame „Spartan“ serijos „Trifecta“ pasaulio ekstremalaus bėgimo čempionate sportininkai varžėsi tris dienas. Kiekvieną dieną jie turėdavo įveikti skirtingas distancijas, o nugalėtoją lėmė bendras visų trijų dienų rezultatas.

Klaipėdietis užfiksavo 4 val. 17 min. 56 sek. rezultatą.

Pirmąją varžybų dieną bėgikai su įvairiomis gamtos, kabančiomis ir dirbtinių elementų kliūtimis varžėsi „Sprinto“ (5 km, 20 kliūčių), antrąją - „Super“ (10 km, 25 kliūtys), o trečiąją - „Beast“ (21 km, 35 kliūtys) distancijose.

Gediminas Simutis

G. Simutis buvo nepralenkiamas visose distancijose.

Šioje amžiaus grupėje varžėsi 117 sportininkų.

Jis bėgo per purvynus, upelius, kalvotas vietas ir turėjo įveikti įvairias kliūtis.

„Spartane“ turi tik vieną bandymą, jei neįveiki kliūties, turi atlikti įvairias užduotis: nešti rąstą, kibirą, geležinę grandinę, akmens kibirą arba padaryti 30 „burpių“. Tai daug jėgų, tikslumo ir ištvermės reikalaujantis sportas", - teigė G. Simutis.

Jis tapo visų trijų etapų nugalėtoju ir buvo nepralenkiamas absoliučioje įskaitoje.

„Per tas tris dienas buvo visko: keitėsi ir oro temperatūra, ir varžybų metu ėmė pykinti, bėgau ir vos neatpyliau. Iki starto kalnų serpantinais mes su klaipėdiečių komanda “Atsipūtę„, kurie mane ir paskatino sugrįžti į bėgimo sportą, važiavome apie 40 minučių, o mane tokie dalykai pradeda pykinti. Sėdėjau nuleidęs galvą ir užsidėjęs vėliavą. Bet atlaikiau visus sunkumus ir galiausiai triumfavau“, - džiaugėsi G. Simutis.

Tai toli gražu ne pirma G. Simučio pergalė tarptautinėse arenose: praėjusiais metais Šveicarijoje vykusiame Europos „Spartan“ čempionate jis iškovojo trečiąją vietą, skynė įvairias pergales ir įvairiuose užsienio šalių turnyruose.

„Visada gyvenime sakau: būk atviras galimybėms. Tas spontaniškumas: kažkas kažką pasiūlo, daug nesvarstyk - daryk. Kuo daugiau pažįsti žmonių, kuo daugiau darai, tuo daugiau įgyji patirties. Niekada nedejuok, neužstrik vienoje vietoje, tiesiog kelkis, daryk kažką kita, keiskis ir judėk pirmyn“, - akcentavo G. Simutis.

Asmeninio archyvo nuotraukos

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder