Neturi būti jokios prarajos: nesvarbu, ar esi jaunas ir sveikas, ar senas, ar neįgalus
(1)Projektas vykdomas nuo 2022 metų liepos 1 dienos iki 2023 metų birželio 30 dienos. Jame dalyvauja 40 Klaipėdos ir Klaipėdos rajono neįgaliųjų ir senjorų.
Integracija į bendruomenę
Projekto tikslas - propaguoti neįgalių asmenų bei senjorų fizinį aktyvumą, sveiką mitybą ir sveiką gyvenseną, ugdyti ir skatinti pozityvius socialinius įgūdžius, padėti atsisakyti žalingų įpročių, suteikti šansą tokiems žmonėms pakeisti savo elgseną, mąstymą, suteikti optimizmo ir gyvenimo džiaugsmo.
„Veiklos metu dalyviai per minėtą projekto laiką išmoks sportinio aktyvumo, pagerins savo fizinę būklę bei išmoks būti savarankiški. Įgytas žinias neįgalieji, senjorai vėliau naudos asmeniniame gyvenime, todėl poveikis yra tęstinis“, - pabrėžė sporto klubo „Šansas“ atstovai.
Taip pat pabrėžiama, kad dalyvaudami sportinėje veikloje projekto dalyviai geriau vertins save, savo galimybes, labiau pasitikės savo jėgomis, pajus teigiamų pokyčių organizme.
Dėl sporto teigiamo poveikio pagerės neįgaliųjų, senjorų savijauta ir sveikata, bus išugdyti ar pradėti ugdyti neįgaliųjų fiziškai aktyvios gyvensenos įgūdžiai, dėl sudarytos galimybės turėti įvairesnį ir prasmingą laisvalaikio užsiėmimą pagerės neįgaliųjų gyvenimo kokybė, sustiprės fizinės jėgos, o kartu ir pasitikėjimas savimi, pagerės neįgaliųjų socialinė integracija į visuomenę.
Projektas bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Projekto Nr. SRF-FAV-2022-1-0070, projekto pavadinimas „Be prarajos“.
Iš lūpų į lūpas
Sporto klubo „Šansas“ vadovas Arūnas Jocys „Vakarų ekspresui“ pasakojo, kad pirmieji neįgalūs žmonės su prašymais treniruotis sporto klube „Šansas“ duris pradėjo varstyti prieš daugiau nei 20 metų, o juos sutikus svetingai, ėmė vestis savo draugus ir artimuosius.
"Neišvariau nė vieno - tegul sportuoja.
Atvirai pasakysiu - kartais jaučiuosi pervargęs, tačiau viską atperka tai, kai po insulto į sporto salę atėjęs žmogus, sunkiai valdantis pusę kūno, po kurio laiko paspaudžia tau ranką ar be jokios pagalbos laiptais nulipa net be lazdos.
Tada net pats šypseną išspaudi, pasikrauni energijos ir suvoki, kad jiems reikia tiek nedaug - tik visuomenės palaikymo ir nuoširdaus bendravimo", - teigė A. Jocys.
Senjorai ir neįgalieji teigė, kad sportuodami pamiršta visas bėdas ir ligas.
„Sportas išlygina mūsų raukšles ne tik veide, bet ir širdyse. Jūsų sporto salėje nebūna jokių kalbų apie skausmą, nelaimes ar panašius dalykus, tiesiog mūsų veiduose nuolat švyti šypsenos. Juk sportas - vaistas nuo visų ligų. Kuo mes būsime aktyvesni ir gyvensime pagal sveikos gyvensenos principus, tuo mažiau mums reikės vaistų, rečiau lankysimės pas medikus ir valstybė net sutaupys lėšų“, - džiaugėsi sporto klube „Šansas“ treniruotes lankantys senjorai.
A. Jocys akcentavo ir tai, kad neturi būti jokios prarajos tarp žmonių, nesvarbu, ar esi jaunas ir sveikas, ar senas, ar neįgalus.
„Visi privalome būti lygūs. Man malonu stebėti, kaip žmonės per trumpą laiką sugeba tapti gerokai žvalesni ir tvirtesni. Žmonių padėka ir džiaugsmas mane tik dar labiau įkvepia siekti užsibrėžtų tikslų.“ A. Jocio darbai neliko nepastebėti - 2007 metais A. Jocys pelnė „Vakarų ekspreso“ konkurso „Metų klaipėdietis“ titulą.
SPORTAS - SVEIKATA. Sporto klube „Šansas“ sportuojantys neįgalieji ir senjorai pripažįsta, kad sportas - vaistas nuo visų ligų. „Kuo mes būsime aktyvesni ir gyvensime pagal sveikos gyvensenos principus, tuo mažiau mums reikės vaistų, rečiau lankysimės pas medikus ir valstybė net sutaupys lėšų“, - teigia jie. Sporto klubo „Šansas“ nuotr.
Socialinės akcijos - ne naujiena
A. Jocys su savo sūnumi Žilvinu ir sporto klubo „Šansas“ komanda nuolat rengia įvairias akcijas tiek senjorams, tiek neįgaliesiems.
Įvairių šių akcijų sumanytojas A. Jocys ir treneriu dirbantis jo sūnus Žilvinas sakė, kad, matydami aplink save tokius pozityvius žmones, patys pasisemia jėgų ir energijos bei visai kitaip žvelgia į gyvenimo bėdas.
"Smagu žiūrėti, kaip aktyviai neįgalieji ir senjorai lanko treniruotes. Mes išties turėtume daug ko pasimokyti iš neįgaliųjų, jų požiūrio į gyvenimą, užsispyrimo ir tvirto charakterio.
Kai jiems skaudą koją, jie nesiguodžia, o eina ir sportuoja, kai skauda širdį - vis tiek sportuoja.
Dažnai mes, sveiki žmonės, skundžiamės ir verkšlename dėl smulkmenų, o aplink nematome gražių dalykų. Neįgalieji ir jų požiūris į gyvenimą mus privertė į viską pažvelgti kitomis akimis ir mėgautis gyvenimo smulkmenomis. Iš mūsų akcijose dalyvaujančių senjorų ir neįgaliųjų tiesiog trykšta nuoširdumas ir šviesa„, - pabrėžė “Šanso" atstovai.
Rašyti komentarą