Netikėtumas pasaulio plaukimo čempionate: Rūta Meilutytė liko už brūkšnio

(1)

Dohoje (Kataras) vykstančio pasaulio plaukimo čempionato antrąją dieną prie starto linijos stojo keturi Lietuvos sportininkai. Į vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi pusfinalį užtikrintai pateko Danas Rapšys.

Lietuvos plaukikas atrankos varžybose užfiksavo 1 min. 45,95 sek. rezultatą ir užėmė trečiąją vietą tarp 67 dalyvių. Greitesni už jį buvo tik vokiečiai Lukas Martensas (1.45,74) ir Rafaelas Miroslawas (1.45,89).

Į moterų 100 m plaukimo krūtine pusfinalį pateko tik viena Lietuvos atstovė – Kotryna Teterevkova. Ji atrankoje distanciją įveikė per 1 min. 6,85 sek. ir tarp 53 dalyvių užėmė šeštąją vietą.

Planetos čempionės titulą gynusi Rūta Meilutytė atrankoje finišavo per 1 min. 7,79 sek. ir liko pirma už pusfinalio borto – 17-a. Iki pusfinalio jai pritrūko vos 0,04 sek. Ji dabar yra pirma rezerviniame sąraše.

„Plaukti visai patiko, kol kas nejaučiu, kad plaukiau iš visų jėgų. Atplaukusi pamačiau, kad esu antra. Visai apsidžiaugiau, manau, kad gerai. Apie medalius negalvoju, viską reikia daryti palaipsniui ir tada matysime“, – po atrankos kalbėjo K. Teterevkova.

„Tipiškas plaukimas. Kaip rytui vertinu gerai. Pastaruoju metu rytiniuose plaukimuose būdavau labai arti tos patekimo į pusfinalį ribos, tai labai nenustebino. Ir kartu nustebino, nes įpratusi plaukti pusfinaliuose, – pasirodymą įvertino R. Meilutytė. – Aš nieko nekaltinu.

Yra, kaip yra. Šis plaukimas buvo toks. Tiesiog tu gali bandyti atsekti įvykių seką iki pat gimimo. Viskas yra gerai su šiuo rezultatu.“

Greičiausia atrankoje buvo kinė Tang Qianting (1.06,16). Antrą rezultatą pasiekė olandė Tes Schouten (1.06,46), trečią – airė Mona Mc Sharry (1.06,49).

Pirmasis iš lietuvių šįryt pasirodė Erikas Grigaitis. Kaunietis penktajame atrankos plaukime finišavo devintas, distanciją įveikęs per 55,48 sek.

Bendroje 53 dalyvių įskaitoje mūsiškio rezultatas buvo 29-as. Į vakare vyksiantį pusfinalį pateko 16 geriausiai pasirodžiusių sportininkų.

E. Grigaičio karjeros rekordas – 54,71 sek. Vietai pusfinalyje reikėjo plaukti greičiau nei per 54,24 sek.

„Pirmas dalykas – bent nebuvau diskvalifikuotas, – prisiminęs karčią ankstesnių čempionatų patirtį sakė E. Grigaitis. – Iš tikrųjų pačiame plaukime jaučiausi geriau, negu kokį rezultatą pamačiau. Jaučiausi tikrai neblogai, bet rezultatas prastokas.“

Ryte greičiausias buvo Pietų Afrikos plaukikas Pieteris Coetze (53,32 sek.).