Kazys Maksvytis

Naujokų akivaizdoje – triuškinanti „Žalgirio“ pergalė prieš „Neptūną“

(4)

24-ąjį gimtadienį šventęs Ignas Brazdeikis surinko 14 taškų, o kauniečiai Isaiah Tayloro ir Achille Polonaros akivaizdoje 77:46 sutriuškino „Neptūną“.

Septintąją pergalę paeiliui Lietuvos krepšinio lygoje iškovojo Kauno „Žalgiris“ (14-1).

Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose 77:46 (12:13, 19:13, 25:15, 21:5) įveikė Klaipėdos „Neptūno“ (6-8) krepšininkus.

Mačą jau stebėjo „Žalgirio“ naujokai Isaiah Tayloras ir Achille Polonara.

Sukrapštę vos 46 taškus, klaipėdiečiai buvo arti visų laikų klubo taškų antirekordo, kuris užfiksuotas 1998-aisiais, kuomet į „Šilutės“ krepšį „Neptūnas“ įmetė 41 tašką.

Mačas prasidėjo nerezultatyviai ir po 10 minučių minimalų pranašumą turėjo klaipėdiečiai (13:12). Visgi „Žalgiris“ surengė atkarpą 19:13, o į pertrauką išėjo su 5 taškų pranašumu (31:26).

Trečiajame kėlinyje kauniečiai dar kartą spurtavo 12:4 ir po Lauryno Biručio dėjimo susikrovė rekordinę 15 taškų persvarą (45:30), kurią išlaikė iki ketvirčio pabaigos (56:41).

Netrukus Kevarriusas Hayesas pridėjo du dėjimus paeiliui ir likus 8 minutėms iki mačo pabaigos „Žalgirio“ pranašumas išaugo iki 19 taškų (60:41).

Per likusį laiką pranašumas tik augo ir triuškinančią pergalę iškovojo žalgiriečiai.

Kauno ekipoje pasižymėjo visi krepšininkai, išskyrus Tomą Dimšą.

Kauno komandai Edgaras Ulanovas per 22 minutes pelnė 10 taškų (3/6 dvit., 1/1 trit., 1/1 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei surinko 20 naudingumo balų.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo 24-ąjį gimtadienį švenčiantis Ignas Brazdeikis, per 22 minutes pelnęs 14 taškų (5/8 dvit., 1/1 trit.). Jis taip pat atkovojo 4 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 12 naudingumo balų.

Klaipėdos ekipos gretose išsiskyrė Matas Jogėla, kurio sąskaitoje per 25 minutes buvo 12 taškų (4/6 dvit., 0/2 trit., 4/6 baud.), 6 atkovoti kamuoliai bei 14 naudingumo balų.

„Žalgiris“: Ignas Brazdeikis 14 (5/8 dvit.), Kevarriusas Hayesas 11 (5/6 dvit.), Edgaras Ulanovas 10 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Arnas Butkevičius 9 (2/4 trit.), Rolands Šmits ir Laurynas Birutis (4/8 dvit.) po 8.

„Neptūnas“: Matas Jogėla 12 (4/6 dvit., 6 atk. kam.), Deividas Gailius 7 (5/6 baud., 4 kld.).