Naujojo sezono starte – „Neptūno“ pralaimėjimas „Žalgiriui“

„Betsafe-LKL“ čempionate Klaipėdos „Neptūnas“ namuose po permainingos kovos 71:79 nusileido Kazio Maksvyčio treniruojamam Kauno „Žalgiriui“.

Rungtynių starte puikiai apie save Klaipėdos aistruoliams priminė M. Girdžiūnas, pelnęs pirmuosius 8 uostamiesčio komandos taškus. Prie pastarojo prisijungė ir M. Jogėla pataikęs tolimą metimą, po kurio klaipėdiečiai įgijo 2 taškų pranašumą (11:9). Vis dėlto kauniečiams pavyko kėlinio eigoje susikrauti 7 taškų persvarą (11:18), bet paskutinėms ketvirčio sekundėms tiksint link pabaigos M. Vaitkus smeigė tritaškį metimą ir sumažino atsilikimą iki 2 (18:20).

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ pradėjo didinti atotrūkį. Po kelių sėkmingų Kevarrius’o Hayes’o epizodų puolime, kauniečiai įgijo dviženklę persvarą. Antrojo kėlinio pabaigoje „Neptūnas“ taikliais metimais sumažindavo atsilikimą iki vienženklio, bet į ilgąją pertrauką visgi iškeliavo su dviženkliu deficitu (34:45).

Pirmoje susitikimo dalyje „Neptūnui“ smarkiai koją kišo atkovoti kamuoliai, kurių jie turėjo vos 10, o tuoi tarpu Kauno ekipa – 23.

Trečiasis kėlinys klostėsi įnirtingai. „Neptūnas“ vienu metu atsilikimą sumažino iki 6 taškų, bet solidžiau ketvirčio pabaigą sužaidęs „Žalgiris“ po trijų kėlinių vis dar išlaikė dviženklį pranašumą (53:64).

Lemiamą 10 minučių atkarpa klaipėdiečiai pradėjo neblogai ir atsilikimą buvo sumažinę iki 6 taškų, bet vis pritūkdavo sėkmingos atakos pabaigos, deficitas dar labiau sumažėtų. Vis dėlto Kansas grįžti į rungtynes atsirado rungtynių pabaigoje. Greitoje atakoje prieš M. Girdžiūną nesportiškai prasižengė I. Brazdeikis. Mindaugas realizavo abi baudas, o dar vieną ataką rengęs „Neptūnas“ deficitą nubraukė iki 4 (71:75). Bet kite pusėje K. Maksvyčio auklėtiniai atsakė dvitaškiu metimu, klaipėdiečiai sėkmingos atakos nesurengė, o E. Ulanovas pridėjo ir du tikslius baudos metimus (71:79). Pastangas mažinti atsilikimą dėję klaipėdiečiai nesugebėjo dar labiau priartėti prie kauniečių ir po atkaklios 40-ies minučių kovos trurėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Klaipėdos „Neptūnas“: R. Gustys 14 (8 atk.kam.), M. Jogėla (4 atk.kam.) ir M. Girdžiūnas – po 13, Ž. Janavičius 9 (4 rez. perd.).

Kauno „Žalgiris“: Kevarrius Hayes 14 (8 atk.kam), Ignas Brazdeikis 13 (9 atk.kam.), Keenan’as Evans’as 12 (6 rez.perd), T. Cavanaugh 11 (4 atk.kam).