„Lietkabelis“ klydo, bet kovojo ir įveikė Vokietijos čempionus

20 Panevėžio „Lietkabelio" klaidų, pagrindinio varžovų atakų organizatoriaus diskvalifikacija ir kova iki paskutinių sekundžių - tiek įdomybių žiūrovai išvydo Europos taurės turnyro 12-ojo turo rungtynėse.

Panevėžiečiai nepaskendo klaidų jūroje, namie 94:90 įveikė Vokietijos čempioną Ulmo klubą „Ratiopharm" ir nutraukė trijų pralaimėjimų seriją.

Iki šių rungtynių „Lietkabelis" pralaimėjo ne tik tris iš eilės Europos taurės mačus, bet ir Lietuvos krepšinio lygos susitikimą su vienu iš autsaiderių Kėdainių „Nevėžiu".

Padėties pagerina tai, kad negali žaisti kapitonas Vytenis Lipkevičius. Mačo su „Ratiopharm" nebaigė ir Martynas Varnas.

Vienas svarbiausių rungtynių epizodų buvo varžovų įžaidėjo Chuano Nunjeso (Juan Nunez) emocijų pliūpsnis trečiojo kėlinio viduryje.

19-metis ispanas už ginčus su teisėjais vieną po kitos gavo dvi technines pražangas ir buvo išvarytas į rūbinę. Jis spėjo atlikti 8 rezultatyvius perdavimus.

Iki išvarymo iniciatyvą turėjo „Ratiopharm", tačiau panevėžiečiai greitai pasivijo svečius ir 35 min. sukaupė dviženklę persvarą (82:72).

Nedaug trūko, kad ji būtų iššvaistyta. Likus žaisti kiek daugiau nei minutę, komandas skyrė vos vienas taškas.

Visgi Deividas Sirvydis pataikė dvitaškį, Gediminas Orelikas pridėjo vieną baudos metimą ir šeimininkai vėl galėjo lengviau atsikvėpti.

„Lietkabelis" suklydo 20 kartų, tačiau tai iš dalies kompensavo taiklūs tritaškiai - panevėžiečiai pataikė 13 iš 24 tolimų metimų (54 proc.).

Rungtynių didvyriu tapo visai neseniai traumą išsigydęs įžaidėjas Paulius Valinskas, kuris aikštelėje praleido net 33 min., pelnė 24 taškus, atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir surinko 31 naudingumo balą. Visi šie rodikliai yra P.Valinsko asmeniniai rekordai Europos taurės turnyre.

„Lietkabelis" (5 pergalės/7 pralaimėjimai) yra tarp trijų komandų, B grupėje besidalinančių 5-7 vietas. „Ratiopharm" (8/4) yra aukščiau - ketvirtojoje pozicijoje.

Panevėžiečiai pasirodymą Europos taurėje pratęs gruodžio 27 d., kai Italijoje susitiks su lentelės kaimyne Trento ekipa „Dolomiti Energia" (5/7).

Pastaroji 12-ajame ture išvykoje 98:76 sutriuškino grupės lyderę Las Palmo „Gran Canaria" (Ispanija, 10/2).

Kitose antradienį vykusiose B grupės rungtynėse Salonikų „Aris" (Graikija, 5/7) išvykoje 95:85 nugalėjo Ankaros komandą „Turk Telekom" (Turkija, 3/9), o „Bourg en Bresse" (Prancūzzija, 10/2) svečiuose 98:89 įveikė „Cluj-Napoca" (Rumunija, 8/4) krepšininkus.