„Lietkabelis“ Europos taurės turnyre svečiuose nugalėjo Italijos klubą

Europos taurės turnyro trečiame ture antrą pergalę į savo sąskaitą įsirašė Panevėžio „Lietkabelis“ (2/1). Lietuvos klubas išvykoje 77:61 (24:12, 14:22, 19:15, 20:12) įveikė be pergalių liekančią Trento „Dolomiti Energia“ (0/3) ekipą. Labiausiai prie šio laimėjimo prisidėjo „Lietkabelio“ puolėjas Panagiotis Kalaitzakis. Graikas per 31 minutę pelnė 20 taškų ir surinko 21 naudingumo balą.

Svečiai rungtynes pradėjo atkovotu ginčo kamuoliu ir pirmoje atakoje Vytenis Lipkevičius smeigė tritaškį. Vėliau panevėžiečiai surengė ir sėkmingą spurtą. Atkarpa 9:0 jiems padėjo susikrauti dviženklį pranašumą (18:8).

Ketvirčio pabaigoje Kasparo Berzinio baudų metimai ir Gabrieliaus Maldūno dvitaškis didino atstumą iki 12 taškų – 24:12.

Organizatorių nuotr.

Trento

Antrasis kėlinys nesiklostė taip sėkmingas kaip prieš tai buvęs. Italai ėmė sparčiai naikinti deficitą (26:19). Galiausiai ketvirčio pabaigoje po Camerono Reynoldso tritaškio ir Wesley Saunderso dvitaškio skirtumas sumenko vos iki minimumo (35:34).

Vis dėlto, Kristupo Žemaičio du taškai su pražanga kiek pataisė situaciją prieš pirmosios rungtynių dalies pabaigą – 38:34.

Antrąją susitikimo dalį sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai. Šie pelnė keturis taškus be atsako ir lygino rezultatą (38:38). Netrukus oponentus tritaškiu atvėsino Panagiotis Kalaitzakis (41:38). O dar po penkių taškų paeiliui skirtumą pavyko padidinti iki 9 taškų (53:44).

Saugų atstumą svečiai iš Panevėžio prilaikė iki trečiojo kėlinio pabaigos – 57:49.

Trento

Ketvirtajame kėlinyje Trento krepšininkai toliau švaistė neparuoštus metimus, o „Lietkabelis“ užtikrintai kontroliavo situaciją. Įpusėjus ketvirčiui, Diego Flaccadori sumažino šeimininkų atsilikimą iki 8 taškų (59:67), bet tada Gediminas Orelikas surinko 5 taškus paeiliui ir įtvirtino panevėžiečių pergalę. Mačą uždarė Gabrieliaus Maldūno dvitaškis – iškovota įtikinama pergalė 77:61.

„Dolomiti Energia“: Johnathanas Williamsas 18 (2-9/11, 8 atk. kam., 26 naud. bal.), Cameronas Reynoldsas 13 (3-4/12, 6 atk. kam.), Diego Flaccadori 9 (2-1/4, 3-1/3).

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 20, Gediminas Orelikas 14 (3-1/6), Džordže Gagičius 11 (6 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius 10, Kristupas Žemaitis 9, Gabrielius Maldūnas 7 (9 atk. kam.).