LCC - per žingsnį nuo istorinio trofėjaus, „Neptūnui“ - žūtbūtinė kova

Artėjantis Lietuvos moterų krepšinio lygos („Adma Moterų lyga“) čempionato finišas - su saldžiu prieskoniu: gali būti, kad net dvi Klaipėdos moterų komandos pasidabins medaliais. Vos per žingsnį nuo istorinių bronzos medalių atsidūrė LCC tarptautinis universitetas (LCC), o Klaipėdos „Neptūnas“, panašu, pasidabins sidabro medaliais.

Tačiau yra geras posakis: „Kol neperšokai griovio, nesakyk op“.

„Neptūnas“ klysti nebegali

„Neptūnas“ kol kas didžiajame finale pergalių neiškovojo - serijoje iki trijų pergalių prieš Vilniaus „Kibirkšties“ merginas atsilieka 0:2.

Istorijoje yra buvę tokių atvejų, kai komanda serijoje atsilieka 0:2, tačiau galiausiai pabunda tarsi po šalto dušo, pademonstruoja charakterį ir seriją laimi 3:2.

To „Neptūno“ merginoms ir linkime.

Priminsime, kad pirmąsias didžiojo finalo rungtynes Vilniuje neptūnietės pralaimėjo rerultatu 78:89, o antrąsias Klaipėdoje rezultatu 74:83.

Kaip ir pirmose finalo rungtynėse, taip ir antrose, klaipėdietėms nepavyko sustabdyti Gintarės Petronytės. Ji Klaipėdoje per 33 minutes pelnė 29 taškus (9/11 dvit., 1/1 trit., 8/9 baud.), po krepšiais atkovojo 10 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 46 naudingumo balus.

Iš „Neptūno“ ekipos išsiskyrė po 15 taškų surinkusios Dalia Donskichytė (3/8 trit., 4 rez. perd.) ir Agnė Černeckytė (3/7 trit.), 11 taškų pelnė Uliana Datsko (3/5 trit.), po 8 - Ligita Tamutytė ir Viktoria Balaban (0/5 trit.).

„Kai mes laikomės žaidybinio plano, matome, kad lipame varžovėms ant kulnų. Reikia išlaikyti koncentraciją visas 40 minučių ir tada viskas bus gerai. Kol kas to padaryti nepavyksta“, - teigė „Neptūno“ vyr. treneris Martynas Airošius.

Trečiosios finalo serijos rungtynės vyks artėjantį sekmadienį 18 val. Vilniuje. „Neptūno“ krepšininkėms, norint pratęsti šį sezoną, žūtbūt reikia pergalės.

AR ATSITIES? „Neptūno“ krepšininkės Lietuvos moterų krepšinio lygos didžiajame finale klysti nebegali - sekmadienį Vilniuje žūtbūt reikia pergalės.

Bronza gali sužibti Kaune

Kur kas džiugesnės nuotaikos LCC ekipos stovykloje - iškovota antroji pergalė mažajame finale prieš Kauno „Aisčių-LSU“ ekipą ir serijoje iki trijų pergalių laimima 2:0.

Klaipėdoje vykusiose antrosiose serijos rungtynėse LCC ekipos sirgaliai sukūrė fantastišką atmosferą - palaikymas buvo išties audringas ir tai įkvėpė LCC merginas reto grožio kovai.

Iki dvikovos pabaigos likus 4 minutėms kaunietės turėjo dviženklę persvarą - 64:54, tačiau per lemiamą atkarpą spurtavusios šeimininkės tiksint paskutinėms 7 sekundėms išsiveržė į priekį - 67:66. Pergalingą metimą smeigė LCC ekipos žaidėja Lina Loceniecė.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausia buvo Laurita Jurčiūtė - per 34 minutes pelnė 25 taškus (6/7 dvit., 3/8 trit.). Ji taip pat atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 21 naudingumo balą.

Lina Loceniecė surinko 15 taškų (3/8 trit.), Maisa Dias - 13 taškų (3/6 dvit., 7/8 baud., 14 atk. kam., 6 rez. perd., 28 naud. balai).

„Klaipėdoje atmosfera buvo fantastinė - susirinko per pusę tūkstančio sirgalių. Tai puošia Lietuvos moterų krepšinį. Ačiū jiems visiems už šiltą palaikymą, kuris įkvėpė mūsų merginas“, - džiaugėsi LCC krepšinio programų vadovas Marius Tamolis.

LCC ekipos vyr. treneris Vilius Stanišauskas po antrosios pergalės sakė, kad tai buvo sunkiausia ir turbūt svarbiausia sezono pergalė.

„Užsikūrėme po ilgosios pertraukos. Rūbinėje po dviejų kėlinių merginoms sakiau, kad labiau palaikytų viena kitą ir parodytų daugiau emocijų. Pavyko. Įkvėpė ir sirgaliai. Norisi laimėti Kaune ir pabaigti sezoną pergale, o kaip bus - matysime“, - kalbėjo V. Stanišauskas.

Trečiosios mažojo finalo serijos rungtynės vyks penktadienį 19 val. Kaune ir čia pergalės atveju LCC ekipa pasipuoštų bronzos medaliais.

PALAIKYMAS. Štai taip emociškai LCC ekipos merginos ir trenerių štabas palaikė vieni kitus.