Kretingiškė Gabrielė Stonkutė – Europos moterų bokso čempionė!

Budvos mieste Juodkalnijoje šeštadienį finišavo Europos moterų bokso čempionatas, kuriame įsimintiną pergalę iškovojo 21-erių kretingiškė Gabrielė Stonkutė.

Šiemet pasaulio čempione tapusi G.Stonkutė svorio kategorijos iki 81 kg finale įveikė lenkę Martyna Jancelewicz.

M. Jancelewicz gali pasigirti dviem iš eilės titulais Europos jaunimo (iki 22 metų) čempionate. Pakeliui į finalą ji įveikė dvi varžoves.

Tuo tarpu G.Stonkutė jau po burtų pateko į pusfinalį ir ten dominavo prieš ukrainietę Raisą Piskun – pusfinalio susitikimas buvo nutrauktas dar antrojo raundo pradžioje.

Teisėjai pripažino, kad Lietuvos boksininkė triumfavo aiškia persvara.

Bronzos medalį Lietuvai šiame čempionate iškovojo Ana Starovoitova, sėkmingai pasirodžiusi svorio kategorijoje iki 60 kg.

Lietuvos rinktinei Europos moterų čempionate iš viso atstovavo 4 merginos.

Dvi iš jų – Austėja Aučiūtė (iki 66 kg) ir Iveta Lešinskytė (iki 75 kg) – iš Senojo žemyno pirmenybių pasitraukė kiek anksčiau.

Su Lietuvos moterų bokso rinktine į Juodkalniją išvyko vyriausiasis ekipos treneris Vidas Bružas ir jam talkinantis Vincas Murauskas.