Klaipėdoje - Manto Kaušpėdo plaukimo rekordas

Vasario 2-3 dienomis uostamiestyje vykusiose Klaipėdos miesto plaukimo žiemos pirmenybėse Lietuvos vaikinų iki 17 metų rekordą pagerino Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro plaukikas Mantas Kaušpėdas.

15-metis trenerės Jandros Bogužienės auklėtinis Klaipėdos baseine iškovojo aukso medalį vyrų 50 m plaukimo nugara rungtyje, kur užfiksavo 26,14 sek. rezultatą. Šis pasiekimas - naujas jo bendraamžių iki 17 metų šalies rekordas.

Iki tol klaipėdietis šią rungtį greičiausiai buvo įveikęs per 26,63 sek.

Ankstesnis geriausias Lietuvos vaikinų iki 17 metų pasiekimas nuo 2018 metų priklausė Arijui Pavlidi (26,46 sek.).

Per visą šalies plaukimo istoriją 50 m nugara rungtį greičiau už M. Kaušpėdą yra įveikę tik septyni lietuviai, tarp jų ir dabartinio Lietuvos suaugusiųjų rekordo (25,24 sek.) autorius Vytautas Janušaitis.

Jaunasis sportininkas Klaipėdoje vykusiose žiemos pirmenybėse taip pat iškovojo sidabrą plaukdamas 50 m peteliške (26,40 sek.) ir bronzą - 200 m plaukimo nugara rungtyje (2.16,24 min.).

Savaitgalį klaipėdiečiai pasižymėjo ir dar vienose varžybose.

Šiauliuose vasario 3-4 dienomis vyko Lietuvos vaikų plaukimo žiemos pirmenybės trumpajame 25 m baseine, kur estafetėje 4 x 50 m kombinuotu būdu Rostislavas Sipavičius, Justas Kazakevičius, Nerius Kairys ir Aldas Montvilas pergalingai finišavo su nauju šalies berniukų iki 13 metų rekordu.

Nugalėtojų laikas - 2 min. 4,21 sek.

Ankstesnis bendraamžių rekordas (2.05,13 min.) nuo 2016 metų priklausė taip pat klaipėdiečiams, „Gintaro“ sporto centro auklėtiniams Danieliui Kvederiui, Daniil Pancerevui, Martin Tretjak ir Jonui Jokšui.

Šiauliuose asmeninėse rungtyse du aukso medalius (100 ir 200 m nugara) iškovojo R. Sipavičius, auksą (200 m krūtine) ir bronzą (100 m krūtine) - Justas Kazakevičius, bronzą (100 m laisvu stiliumi) - Aldas Montvilas ir Nerius Kairys (100 m peteliške).

Lietuvos vaikų plaukimo žiemos pirmenybėse, kuriose dalyvavo per 200 dalyvių, Klaipėdai atstovavo 24 „Gintaro“ sporto centro jaunieji plaukikai. Klaipėdiečiai bendroje komandų įskaitoje tarp 19 ekipų iškovojo ketvirtąją vietą.

ŠIAULIUOSE. Nerius Kairys, Rostislavas Sipavičius, Justas Kazakevičius, Aldas Montvilas, Martynas Bronius Būta pergales skynė Šiauliuose vykusiose Lietuvos vaikų plaukimo žiemos pirmenybėse.