Klaipėdietis - vėl planetos čempionas!
Šįkart, saugantis COVID-19 pandemijos grėsmių, čempionatas buvo surengtas nuotoliniu būdu.
„Lietuvos sunkiaatlečių veteranų varžybų centras buvo Panevėžyje, ten mus pasvėrė ir varžybas transliavo nuotoliniu būdu. Aš rovimo veiksmu iškėliau 30 kg, išstūmiau 38 kg ir dvikovėje surinkau 68 kg. Tarp vyresnių nei 80 metų svorio iki 55 kg dalyvių tapau čempionu. Tai jau keturioliktasis mano planetos čempiono titulas“, - su „Vakarų ekspresu“ rezultatais pasidžiaugė A. Nausėda.
Sporto stažas - 61 metai
Jis štangas kilnoja nuo 23 metų, tad Albino profesionalaus sportavimo stažas išties didelis - net 61 metai.
„Puikiai pamenu, kaip prieš 61 metus užsikabinau už sunkiosios atletikos, o Lietuvos čempionu pirmą kartą tapau 1961 metais. Dabar savo gyvenimo be sporto net neįsivaizduoju. Su siaubu pamenu, kaip per karantiną buvo užvertos sporto salių durys, sėdėjau namuose, nuoširdžiai laikiausi karantino, tad net sąnariai sustingo, nebegalėjau pavaikščioti, kenčiau skausmus. Be sporto negalėčiau gyventi. Drąsiai galiu sakyti, kad man sportas - geriausias vaistas nuo visų ligų“, - akcentavo A. Nausėda.
Klaipėdiečiui sportas atvėrė plačius horizontus: Albinas yra išmaišęs daugybę pasaulio šalių, tarp tolimesnių jo lankytų vietų - Naujoji Zelandija, Kanada, Amerika, Australijoje buvo net du kartus.
„Net sunku perteikti žodžiais, kiek yra patirta džiugių sporto emocijų“, - „Vakarų ekspresui“ pasakojo daugkartinis pasaulio ir Europos sunkiosios atletikos veteranų čempionas bei planetos rekordininkas klaipėdietis A. Nausėda.
A. Nausėda kelerius metus gyvena tarp Anglijos ir Lietuvos. Iš pradžių Anglijoje jis dirbo konditerijos fabrike, o vėliau, išėjęs į pensiją, padėdavo tvarkyti vienos anglų šeimos kiemą - rudenį grėbdavo lapus, kitu metu prižiūrėdavo tvarką. Jau bemaž dešimtmetį jis šioje šalyje nebedirba, tačiau daug laiko praleidžia lietuvių pamėgtoje šalyje.
„Man lietuviškos pensijos gyvenimui ir sportui neužtenka. Esu užsidirbęs vadinamąją Anglijos kredito pensiją. Dėl šios priežasties pavyksta keliauti po pasaulį ir atstovauti Lietuvai aukščiausio rango varžybose. Žinoma, kad padeda ir šeimos nariai bei geri žmonės. Juk iš pensijos į tokias tolimas keliones - į Ameriką, Australiją ar Naująją Zelandiją - taip paprastai nenuvyksi“, - teigė tituluotas veteranas.
Jis pasidžiaugė, kad grįžęs į Lietuvą visada gali nemokamai ateiti pasitreniruoti į Klaipėdos sunkiosios atletikos sporto centrą. Čia jam sudarytos visos sąlygos tobulėti.
Dažnai šį tituluotą veteraną galima pamatyti per Klaipėdoje vykstančias sunkiosios atletikos varžybas.
„Mane pakviečia teisėjauti. Džiugu, kad nepamiršta ir vertina. Visada malonu suktis sunkiosios atletikos sportininkų bendruomenėje“, - pabrėžė jis.
Titulų - galybė
A. Nausėdos iškovotų trofėjų kolekcijoje - net 14 planetos pirmenybių aukso medalių, 12 Europos čempiono titulų, po dukart jis tapo Europos žaidynių ir Anglijos čempionato nugalėtoju bei gali didžiuotis keturis kartus skynęs pasaulio senjorų sporto žaidynių, vadinamųjų veteranų olimpiadų, nugalėtojo laurus.
Jam prieš kelerius metus buvo įteiktas unikalus profesionalo ženklelis ir lentelė už tai, kad klaipėdietis per savo karjerą daugiau nei dešimt kartų yra tapęs Europos čempionu.
„Tokią profesionalo lentelę ir ženklelį gauna tik tie, kurie per karjerą surenka 50 taškų. Už kiekvieną Europos čempiono titulą yra skiriama po 6 taškus, tad mano taškų kraitis - 60“, - tuomet džiaugėsi A. Nausėda.
Pastaraisiais metais Albino Europos čempionatų aukso medalių kraitis padidėjo iki 12 aukso medalių, o taškų suma - iki 72.
Garbaus amžiaus sunkiaatletis daugybę kartų įvairiose meistrų amžiaus grupėse gerino Europos ir pasaulio rekordus. Net penki pasaulio rekordai yra išlikę iki šiol. Keli jų - nepagerinti daugiau nei 20 metų.
Pavyzdžiui, iki šiol niekas nesugebėjo pasiekti A. Nausėdos rekordo, užfiksuoto 1998 metais Portlande (Amerika). Tuomet klaipėdietis pasaulio čempionate dalyvavo 60-64 metų sunkiaatlečių grupėje ir rovimo veiksmu iškėlė 60 kg, stūmimo veiksmu - 80 kg, dvikovės suma - 140 kg.
„Sporto salė mano antri namai - bendrai sudėjus čia esu praleidęs ne ką mažiau laiko nei namuose“, - teigė Albinas Nausėda.
Rašyti komentarą