Kazys Maksvytis – apie „Žalgirio“ bangas, Sumnerio traumą ir jaunuolį, primenantį Milą

Kauno „Žalgirio“ treneris Kazys Maksvytis vėl turėjo ieškoti žodžių, kad pažadintų savo žaidėjus per banguotas „Betsafe-LKL“ rungtynes sekmadienį.

Kauno „Žalgiris“ pasileido amerikietiškais kalneliais savo arenoje sekmadienį.

Nuo -11 taškų po dviejų kėlinių, iki +14 ketvirtojo kėlinio pradžioje ir vėl tik +2 paskutinėmis sekundėmis.

Nors „Žalgiris“ įveikė Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ komandą 102:98, Kazys Maksvytis nebuvo patenkintas žaidimu.

Per spaudos konferenciją „Žalgirio“ treneris kalbėjo apie pradingstantį žaidėjų nusiteikimą, Edmondo Sumnerio traumą ir savybes bei jaunąjį gynėją Nedą Montvilą.

Apie rungtynes: „Pergalė, kuri neteikia džiaugsmo. Jei Kėdainiai gali laimėti 3 kėlinius iš 4... Pirmą kėlinį pradėjome prastai, kai leidome užduoti toną varžovams.

Paskui patys pirmavome 10 taškų, bet vėl vietoj to, kad užbaigtume ar padidintume persvarą, leidome jiems sumažinti skirtumą iki 2 taškų. Reikia būti atviru sau – šiandien nebuvome 100 procentų. O kai taip, sunku žaisti su bet kuriais varžovais.

Jų metikui (Seanui McNeilui) neturėtume leisti net išsimesti 7 tritaškių (pataikė 5 iš 7). Watermano stabdymas tiek asmeniškai, tiek komandiškai buvo tragiškas.

Tai ir mano atsakomybė. Jei kiemas nešvarus, tai jo šeimininkas turi prisiimti atsakomybę. Nesvarbu, ar kaimynai, ar vaikai kiemą priteršia.

Taip, kad turiu savo vaikus, savo žaidėjus, labiau drausminti ir išsireikalauti iš jų daugiau.“

Apie prastą komandos motyvaciją LKL varžybose: „Tai ne pirmas kartas. Visi lyginame su praėjusiu sezonu, bet tada tokių atsipalaidavimų nebūdavo, mes žaisdavome stabiliau, tokių įtemptų rungtynių nebūdavo. Daug raudonų vėliavų. Nežinau, reikia klausti žaidėjų.“

Apie kalbą per pertrauką: „Reikėjo ieškoti žodžių ir juos suradome. Bet taip neturėtų būti, turėtume užduoti savo toną nuo pirmojo kėlinio.

Išsiveržėme į priekį 10 taškų ir vėl tas nereikalingas nusiraminimas. Kažkur pradėjome taupytis, prasti sprendimai, o varžovai vėl sumažino skirtumą iki dviejų taškų – tai man pačiam nepatinka.“

Apie E.Sumnerio traumelę: „Jis susitrenkė klubą, kai veržėsi po krepšiu. Kažką pajautė, o aš nusprendžiau nerizikuoti jo sveikata.“

Apie E.Sumnerį įžaidėjo pozicijoje: „Dabar ten žaidžia, nes trūksta šioje vietoje, o ateityje matau jį žaidžiantį per dvi pozicijas – dažniau atakuojančiu, rečiau – įžaidėju.

Sužinojome, kad jis greitas, kad turime jo ieškoti atviroje aikštėje, nes jis yra elitinis greito krepšinio žaidėjas. Ir sužinojome, kad jis labiau antras nei pirmas. Bet gal bandysime ir įžaidėjo pozicijoje, juo labiau, kad joje jis rungtyniavo koledže.“

Apie Nedą Montvilą: „Nedas palieka neprastą įspūdį. Sakyčiau, stabilus žaidėjas, metikas, gana geras IQ.

Kažkiek gal primena Artūro Milaknio versiją – metantis, panašus kūnas. Yra pavyzdžių, linkiu jam nenuleisti rankų ir pasiekti tokią pačią gerą karjerą.“