Jonas Valančiūnas

Jono Valančiūno kovingumas neišgelbėjo nuo ankstyvų atostogų

(1)

Jonas Valančiūnas puikiai kovojo dėl kamuolių, tačiau NBA sezonas jam ir „New Orleans Pelicans" klubui jau pasibaigė. „Pelikanai" Vakarų konferencijos įkrintamosiose varžybose namie 118:123 nusileido „Oklahoma City Thunder" krepšininkams.

„Pelicans" reguliariajame sezone užemė devintąją vietą, o „Thunder" - dešimtąją, todėl Naujojo Orleano klubas kovoje dėl išlikimo turėjo aikštelės pranašumą.

Jo nepavyko išnaudoti, nors, likus žaisti pusę minutės, šeimininkai dar pirmavo 114:113. Svečių komandos didvyriu tapo Šajus Gildžejus Aleksanderis (Shai Gilgeous-Alexander), kuris lemiamais momentais atliko sėkmingą prasiveržimą po krepšiu ir netrukus pridėjo du baudų metimus.

J.Valančiūnas su sezonu atsisveikino galingu dvigubu dubliu. Uteniškis per 30 min. pelnė 16 taškų (6/8 dvitaškių, 1/1 dvitaškio, 1/2 baudų), atkovojo 18 kamuolių ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Likus žaisti puspenktos minutės, Jonas patyrė kojos traumą, sėdo ant suolelio ir aikštelėje vėl pasirodė tik paskutinę minutę. J.Valančiūno sezono vidurkiai yra 14,1 taško ir 10,2 atkovoto kamuolio.

Rezultatyviau už lietuvį „pelikanų" gretose žaidė trys krepšininkai. Brendonas Ingremas (Brandon Ingram) pelnė 30, Trėjus Merfis (Trey Murphy) - 21, o Herbertas Džonsas (Herbert Jones) - 20 taškų.

Nugalėtojams 32 taškus surinko Š.Gildžejus Aleksanderis, 31 - Džošas Gidis (Josh Giddey, 10 rez. perd.), 27 - Lugencas Dortas (Luguentz Dort). „Thunder" lemiamose įkrintamųjų varžybų rungtynėse dėl patekimo į atkrintamąsias kovos su „Minnesota Timberwolves".

Šios poros nugalėtojas susitiks su Vakarų konferencijos lyderiu „Denver Nuggets".

Rytų konferencijos įkrintamosiose varžybose dešimtąją vietą užėmęs „Chicago Bulls" klubas išvykoje 109:105 įveikė devintoje vietoje finišavusius „Toronto Raptors" krepšininkus.

Nugalėtojams Zakas Lavinas (Zach LaVine) surinko net 39 taškus. Šeimininkų neišgelbėjo 32 taškus pelnęs Paskalis Siakamas (Pascal Siakam).

„Buliai" dėl kelialapio į atkrintamąsias varžybas žais su „Miami Heat".