JAV rinktinę įveikę vokiečiai - pasaulio čempionato finale

Pasaulio taurėje penktadienį paaiškėjo abu finalo dalyviai. Antrajame pusfinalyje Vokietijos rinktinė 113:111 (33:31, 26:29, 35:24, 19:27) įveikė Jungtines Amerikos Valstijas (JAV).

Pirmuosius rungtynių taškus pelnė Anthony Edwardsas, tačiau sėkmingą atsaką surengė vokiečiai, po Johanneso Voigtmanno dvitaškio su pražanga atsiplėšę 9:4. Tritaškiais apsikeitė Andreasas Obstas ir Jalenas Brunsonas. Sėkmingai kritę metimai netrukus suteikė vokiečiams dviženklę persvarą – 25:15. Ši atkarpa neužtruko, o Austino Reaveso tritaškis rezultatą išlygino – 29:29. Paskutinius kėlinio taškus pelnė vokiečius į priekį grąžinęs Franzas Wagneris – 33:31.

Rezultatyvus žaidimas tęsėsi ir antrajame kėlinyje, į A.Edwardso tritaškį greitais taškais atsakė Johannesas Thiemannas – 39:39. Pirmą kartą amerikiečiai į priekį truktelėjo po Mikalo Bridgeso tolimo metimo, bet pataikė ir Dennisas Schroderis, o Danielis Theisas pasižymėjo greitoje atakoje (48:48). D.Theiso tritaškis ir J.Voigtmanno dvitaškis gražino iniciatyvą vokiečiams – 57:53. Į ilgąją pertrauką minimalų pranašumą vis dėlto išsinešė amerikiečiai – 60:59.

Laisvą tritaškį prametęs F.Wagneris pasitaisė jau kitoje atakoje, prie spurto netrukus prisidėjo ir D.Theisas – 70:64. Puolimo bangą itin tolimu metimu pratęsė D.Schroderis (76:68). A.Obstas antrą kartą išprovokavo pražangą mesdamas iš toli, prie toliašaudės artilerijos prisijungė ir Isaacas Bonga – 82:75. Iš toli netrukus pataikė ir Bobby Portisas, jam vėl atsakė A.Obstas, o itin aukšta trajektorija paleistą metimą realizavo Moritzas Wagneris – 94:84.

Net neįpusėjus ketvirtajam kėliniui D.Schroderis pelnė šimtąjį vokiečių tašką – 100:92. Dviženklę persvarą grąžino D.Theisas – 104:94. Mačo tempui sulėtėjus iniciatyvos ėmėsi A.Edwardsas, keliomis atakomis sumažinęs deficitą iki vieno metimo (103:106). Pirmąją puolimo duobelę išgyvenusius vokiečius patempė D.Schroderis.

Dar vieną svarbų tritaškį pataikė A.Obstas, savo išpuolį sėkmingai užbaigė D.Schroderis (113:109). Pavykus apsiginti Isaacas Bonga prasižengė puolime, tačiau amerikiečių ataka baigėsi klaida. Suklydo ir A.Obstas, bet po A.Reaveso taškų liko vos 0,5 sekundės.

Nepaisant turnyro finišo, abi rinktinės jau yra užsitikrinusios vietą Paryžiaus olimpiadoje.

Nugalėtojai finale susitiks su Serbija, mūšyje dėl bronzos laukia Kanados rinktinė.