Iš Lietuvos čempionato - su krūva medalių

Šiauliuose vykusiame Lietuvos jaunimo U-20 graikų-romėnų imtynių čempionate skambėjo ir Klaipėdos vardas - „Viesulo“ sporto centro auklėtiniai į uostamiestį parvežė 6 medalius.

Klaipėdos ekipos trenerį Rūtenį Uginčių maloniai nustebino 16-metis Neilas Stanišauskas, iškovojęs Lietuvos vicečempiono titulą tarp svorio iki 82 kg dalyvių.

Jis pusfinalyje nugalėjo Šiauliuose treniruočių procesą tęsianti Ukrainos sportininką, kuris buvo įvardijamas vienu iš favoritu tapti šios svorio kategorijos čempionu.

Finalinėje kovoje Neilui nepavyko įrodyti savo pranašumo prieš 19-metį Visagino sportininką ir teko tenkintis antrąja vieta.

„Tikrai pastebimas Neilo patobulėjimas. Jis lanko sporto klasę. Taigi, sunkus darbas po truputį pradeda atsipirkti. Už dviejų savaičių laukia pagrindinis startas - Lietuvos U17 čempionatas, kur nugalėtojas turės teisę atstovauti Lietuvai Europos ir pasaulio jaunių čempionate.

Tikiuosi, Neilas išlaikys savo sportinę formą ir turės šansą kovoti aukščiausio lygio varžybose“, - kalbėjo R. Uginčius.

Šiauliuose vykusiame Lietuvos jaunimo U-20 graikų-romėnų imtynių čempionate sidabro medalį iškovojo ir Julius Gikaras (iki 97 kg).

Iki finalinės kovos Julius visus varžovus įveikė aiškia persvara, tačiau finalinėje kovoje teko pripažinti vyresnio Vilniaus atstovo pranašumą.

„Juliaus rezultatas džiugina. Juliui dar tik 15 metų, o jis jau kovoja jaunimo čempionato finale. Jo pagrindinės varžybos, kaip ir Neilo, - už poros savaičių Lietuvos jaunių čempionatas“, - akcentavo R. Uginčius.

Trečiąsias vietas iškovojo Nedas Valiulis (iki 67 kg), Giedrius Knystautas (iki 72 kg), Hubertas Skėrys (iki 87 kg) ir Aleksej Morozov (iki 97 kg).