KLAIPĖDOS KOMANDA. Štai šie „Gintaro“ sporto centro auklėtiniai sėkmingai gynė mūsų miesto garbę Lietuvos suaugusiųjų plaukimo čempionate. „Gintaro“ sporto centro nuotr.

„Gintaro“ plaukikams - visų spalvų medaliai ir trys rekordai

Klaipėdos baseine keturias dienas vykusiame Lietuvos plaukimo čempionate, kuriame varžėsi geriausi šalies plaukikai, skambėjo ir Klaipėdos vardas - „Gintaro“ sporto centro auklėtiniai iškovojo visų spalvų medalius.

Klaipėdiečiams pavyko ne tik iškovoti medalius, bet ir pagerinti tris Lietuvos rekordus.

Be to, du mūsų sportininkai įvykdė kandidato į plaukimo meistrus normatyvą, trys sportininkai įvykdė normatyvus dalyvauti Lietuvos rinktinėje: vienas - pasaulio plaukimo čempionato B normatyvą, vienas - Europos jaunimo plaukimo čempionato ir vienas - Europos jaunimo olimpinio festivalio.

Normatyvus įvykdė trenerės Jandros Bogužienės auklėtinis Edvinas Česnakas (100 nugara įveikė per 55,86 sek.). Jam pavyko įvykdyti pasaulio plaukimo čempionato B normatyvą.

Trenerių Nataljos Gurkovos ir Artiomo Zaicevo auklėtinis Daniil Pancerevas įvykdė Europos jaunimo plaukimo čempionato normatyvą. Jis 200 m kompleksu įveikė per 2 min. 4,61 sek.

Trenerės J. Bogužienės auklėtinis Mantas Kaušpėdas įvykdė Europos jaunimo olimpinio festivalio normatyvą. Jis 100 m nugara nuplaukė per 58,80 sek.

Jaunasis klaipėdietis M. Kaušpėdas pagerino tris Lietuvos plaukikų iki 15 metų rekordus.

Jis 100 m nugara įveikė per 58,80 sek. ir du kartus gerino 50 m nugara jam pačiam priklausiusį rekordą - pusfinalyje 50 m nugara įveikė per 27,13 sek. Jo laikas buvo penktas, o finale rezultatą pagerino dar kartą - nuotolį įveikė per 27,08 sek. ir buvo ketvirtas.

Kandidato į Lietuvos plaukimo meistrus normatyvą įvykdė trenerių Viliaus Srėbaliaus ir Vandos Grigaitienės auklėtiniai Antanas Ežerskis (100 m nugara - 1 min. 0,08 sek.) ir Beatričė Piščikaitė (50 m nugara - 30,90 sek.).

REKORDININKAS. Mantas Kaušpėdas vėl gerino Lietuvos rekordus. Tai jau tapo gražia šio jaunojo sportininko tradicija. „Gintaro“ sporto centro nuotr.

Bendroje įskaitoje susumavus 3 rezultatus D. Pancerevas (tr. N. Gurkova, A. Zaicev) buvo penktas, o E. Česnakas (tr. J. Bogužienė) - šeštas.

Lietuvos čempionate po tris medalius iškovojo E. Česnakas (I vieta - 50 ir 100 m nugara, 200 m laisvu plaukimo stiliumi - II vieta), D. Pancerevas (II vieta - 100 m laisvu stiliumi ir 200 m kompleksu, III vieta - 200 m laisvu stiliumi) ir Paulina Pekūnaitė (I vieta - 100 m nugara, II vieta - 200 m nugara ir III vieta - 50 m nugara).

Dar klaipėdiečių medalių kraitį papildė Danielis Kvederis ir D. Pancerevas, sėkmingai medalius skynę su Lietuvos jaunimo rinktinės nariais. Jis dar skirtingose stafetėse Klaipėdai iškovojo 5 medalius - 2 aukso ir 3 sidabro.

Gausiausias komandas į čempionatą delegavo Kauno plaukimo mokykla, Sostinės sporto centras ir Klaipėdos „Gintaro“ sporto centras.

Lietuvos plaukimo čempionatas įtrauktas į oficialius Tarptautinės vandens sporto federacijos (FINA) ir Europos plaukimo lygos (LEN) varžybų kalendorius, tad visi Klaipėdoje startavę plaukikai galėjo vykdyti normatyvus į svarbiausias sezono varžybas, tarp jų ir pasaulio bei Europos plaukimo čempionatus.