Fantastiškoje keturių pratęsimų dramoje – monstriškas Musos žaidimas ir „Real“ triumfas

Fantastiškame ir rekordais pažymėtame Eurolygos susitikime Madrido „Real“ (16-3) iškovojo įspūdingą pergalę. Nesustabdomai žaidusio Džanano Musosvedamas Karališkasis klubas po 60 minučių kovos 130:126 (25:18, 13:18, 26:25, 17:20, 10:10, 11:11, 9:9, 19:15) palaužė Stambulo „Anadolu Efes“ (8-11).

Eurolygos istorijoje tai buvo pirmosios rungtynės su 4 pratęsimais. Tai taip pat buvo rezultatyviausias mačas lygos istorijoje. Anksčiau daugiausiai taškų užfiksuota Bolonijos „Skipper“ ir Atėnų „Panathinaikos“ rungtynėse 2004 metais, kai abi komandos surinko 232 taškus.

Karališkasis klubas tiek ketvirtojo kėlinio, tiek pirmoje pratęsimo pabaigoje turėjo šansą išplėšti pergalę tolimu metimu, bet Mario Hezonjos ir Facundo Campazzo bandymai skriejo pro šalį.

Antrajame pratęsime likus 2 minutėms šeimininkai turėjo 9 taškų deficitą (93:102), bet tuomet jie surengė galingą spurtą 9:0 ir po Hezonjos dvitaškio su sirena lygino rezultatą ir komandos kėlėsi į trečiąjį pratęsimą (102:102).

Trečiajame pratęsime ekipos vėl neišsiaiškino, Edy Tavaresas likus 5 sekundėms lygino rezultatą (111:111), Shane'as Larkinas prametė dvitaškį ir komandoms prireikė dar 5 papildomų minučių.

Tiksint 60-ajai mačo minutei Hezonja smeigė tritaškį, kuris atitolino šeimininkus 4 taškais (126:122), tad Madrido fanai galėjo ramiau atsikvėpti. Galiausiai praėjusių metų čempionams pergalę įtvirtino Džanano Musos dvitaškis (128:122).

Madrido komandoje karjeros pasirodymą surengė Džananas Musa. Bosnis į buvusios komandos krepšį per 44 minutes suvertė 40 taškų (13/15 dvit., 2/5 trit., 8/11 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, trissyk suklydo bei surinko 45 naudingumo balus.

Tokiu pasirodymu Musa pagerino taškų (28) bei naudingumo (38) balų rekordus Eurolygoje. Tai taip pat naudingiausias pasirodymas šio sezono Eurolygoje.

Be bosnio 40 ir daugiau taškų Eurolygos istorijoje yra pavykę pelnyti šešiems krepšininkams: Larkinui, Tyrese'ui Rice'ui, Bobby Brownui, Kasparsui Kambalai, Carltonui Myersui ir Alphonso Fordui.

Stambulo ekipos neišgelbėjo fantastiškai žaidęs Shane'as Larkinas, kurio sąskaitoje per 52 minutes buvo 32 taškai (4/11 dvit., 6/11 trit., 6/7 baud.), 5 atkovoti kamuoliai, 8 rezultatyvūs perdavimai bei 32 naudingumo balai.

Nugalėtojų lyderiai šiose rungtynėse Musa, Hezonja, Tavaresas ir Campazzo kartu pelnė 116 taškų. Tuo metu pralaimėjusių gretose 7 krepšininkai pelnė bent 10 taškų.

„Real“: Džananas Musa 40 (13/15 dvit., 2/5 trit., 8/11 baud., 8 rez. perd., 46 naud.), Mario Hezonja 29 (3/7 dvit., 7/17 trit., 12 atk. kam.), Facundo Campazzo 25 (5/9 dvit., 2/7 trit., 9/11 baud., 11 rez. perd., 30 naud.), Walteris Tavaresas 20 (8/10 dvit., 12 atk. kam., 3 per. kam., 4 blok., 35 naud.).

„Efes“: Shane'as Larkinas 32 (4/11 dvit., 6/11 trit., 6/7 baud., 5 atk. kam., 8 rez. perd., 6 kld., 32 naud.), Dariusas Thompsonas 21 (6/9 dvit., 2/7 trit., 5 atk. kam.), Danielis Oturu 14 (6/10 dvit., 9 atk. kam.), Elijah Bryantas (1/7 trit., 8 atk. kam.) ir Tiboras Pleissas (3/11 trit., 11 atk. kam.) po 13.