Europos futbolo čempionato finalas: Italija užkariauja Europą Anglijos svajonės eilinį kartą dūžta

Sekmadienį „Wembley“ stadione vykusiame „Euro 2020“ finale Roberto Mancini auklėtiniai po 11 metrų baudinių serijos 2:1 (0:1, 1:0, 3:2) įveikė Anglijos futbolininkus.

Pirmąjį dvikovos įvartį aikštės šeimininkai įmušė dar 2-ąją dvikovos minutę – taikliu smūgiu pasižymėjo laiku ir vietoje atsidūręs Luke'as Shaw. Tai buvo pats greičiausias įvartis Europos futbolo čempionatų istorijoje.

Finalui teisėjavo arbitrų komanda iš Nyderlandų: Björn Kuipers, Sander van Roekel ir Erwin Zeinstra.

Startinės komandų sudėtys:

Italija: Donnarumma, Di Lorenzo, Chiellini, Bonucci, Emerson, Barella, Jorginho, Verratti, Chiesa, Immobile, Insigne.

Anglija: Pickford, Walker, Stones, Maguire, Trippier, Phillips, Rice, Shaw, Mount Kane, Sterling.

Vemblio stadione prasideda Europos futbolo čempionato uždarymo šventė. Iki didžiausio šių metų futbolo renginio liko vos keletas minučių.

Archyvų nuotr.

1 min. Finalas prasideda!

2 min. ĮVARTIS! Pačioje rungtynių pradžioje Luke Shaw išveda Anglijos rinktinę į priekį!

7 min. Kalvin Phillips prasižengia prie pat savo baudos aikštelės ir italas Lorenzo Insigne smūgiuoja virš vartų.

11 min. Kieran Trippier agresyviai prasižengia prieš italą ir sulaukia teisėjo įspėjimo.

ĮDOMUS FAKTAS! Luke Shaw įvartis tampa greičiausiu per visą Europos futbolo čempionato istoriją.

28 min. Abi komandos atakuoja ir toliau, o įtampa rungtynėse auga.

ĮDOMUS FAKTAS! Vos trys komandos per visą Europos futbolo čempionato istoriją yra laimėję titulus savo šalyje.

33 min. Italijos rinktinė daugiau būna su kamuoliu ir tai visiškai atsispindi statistikoje (60 procentų prieš 40).

35 min. Italas Federico Chiesa turėjo nuostabią progą įmušti įvartį, tačiau kamuolys pataikė į virpstą.

45 min. Teisėjas skelbia pertrauką. Po pirmojo kėlinio rezultatas 1 - 0.

46 min. Žaidėjai grįžo į aikštę ir varžybos tęsiasi.

47 min. Italas Nicolo Barella gauna geltoną kortelę.

54 min. Pirmasis keitimas. Į aikštelę žengia italas Bryan Cristante, ją palieka Nicolo Barella.

55 min. Leonardo Bonucci dar kartą prasižengia ir šį kartą užsidirba geltoną kortelę.

ĮDOMUS FAKTAS! Italijos rinktinė nepralaimi jau 33 rungtynių iš eilės.

62 min. Italas Federico Chiesa turėjo nuostabią progą išlyginti rezultatą, tačiau Jordan Pickford atlaiko smūgį.

67 min. ĮVARTIS! Po netaiklaus smūgio kamuolys tiesiog nutūpia po Leonardo Bonucci koja ir jis lygina rungtynių rezultatą!

73 min. Italas Domenico Berardi susikuria dar vieną pavojingą progą, tačiau paskutinėmis sekundėmis kamuolio suvaldyti jam nepavyksta.

ĮDOMUS FAKTAS! Leonardo Bonucci tampa vyriausiu žaidėju Europos futbolo čempionato finalų istorijoje įmušusiu įvartį.

80 min. Italas Federico Chiesa patiria traumą ir yra priverstas palikti aikštelę.

84 min. Italas Lorenzo Insigne prasižengia prieš varžovą ir gauna geltoną kortelę.

ĮDOMUS FAKTAS! Paskutinį kartą Europos futbolo čempionato finale abi komandos įvarčius pelnė 2000 m.

90 min. Italijos rinktinės kapitonas Giorgio Chiellini neleistinai sustabdo varžovą ir užsidirba geltoną kortelę

90 min. Septintą kartą Europos futbolo čempionato istorijoje finale bus žaidžiamas pratęsimas.

91 min. Pratęsimas prasideda.

100 min. Abi komandos stengiasi aktyviai atakuoti, tačiau nieko pavojingo sukurti nepavyksta.

104 min. Nuostabi italų progą, tačiau fantastiškai žaidžiantis Anglijos rinktinės vartininkas Jordan Pickford smūgį atlaiko.

105 min. Teisėjas skelbia trumpą pertrauką ir iki finalo pabaigos dar lieka bent 15 min.

106 min. Stadione atmosfera tiesiog fantastiška, o komandos jau grįžo į aikštele ir tęsia žaidimą.

111 min. Abi komandos visiškai šturmuoja vieni kitų vartus ir panašu, kad niekas aikštėje nenori 11 metrų baudinių.

115 min. Italas Jorginho užšoka Jack Grealish ant kojos ir prieš save pamato geltoną kortelę.

120 min. Komandos keitimais stiprina savo puolimą ir ruošiasi 11 metrų baudinių serijai.

120 min. Mušami 11 metrų baudiniai!

Serijoje geriau pasirodę italai tampa Europos čempionais!