Bogdano Bogdanovičiaus trauma

Europos čempionatas: spragos geriausių rinktinių sudėtyse

Rugsėjo 1 d. Vokietijoje, Italijoje, Čekijoje ir Sakartvele prasidės Europos krepšinio čempionatas, kuriame žada susirinkti ryškiausios žemyno žvaigždės.

lovėnijos nacionalinės komandos gretose bus Luka Dončičius, Serbijos - Nikola Jokičius, Graikijos - Janis Adetokumbas, Lietuvos - Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas, Prancūzijos - Evanas Furnjė (Evan Fournier) ir Rudis Goberas (Rudy Gobert).

Patys geriausi Europos krepšininkai šįkart nutarė žaisti, tačiau rinktinių gretose yra ir rimtų nuostolių.

„Vakaro žinios" pasidomėjo, kurie žaidėjai negali arba nenori atstovauti komandoms, čempionato tinklalapyje įtrauktoms į pirmąjį reitingo dešimtuką.

1. Slovėnija.

Reitingo lyderiai slovėnai problemų dėl žaidėjų atsisakymų padėti rinktinei neturi.

Kol kas problemų nepridarė ir traumos, taigi Slovėnijos rinktinėje turėtų žaisti visi geriausi krepšininkai.

Palyginti su pernai Tokijo olimpinėse žaidynėse dalyvavusia sudėtimi, yra ir solidus „bonusas" - sugrįžo veteranas Goranas Dragičius, buvęs rinktinės lyderiu pergalingame 2017 m. Europos čempionate.

Teoriškai komandą galėtų sustiprinti Žanas Šiško iš Miuncheno klubo „Bayern", tačiau gynėjas rinktinėje nežaidžia jau penkerius metus ir slovėnai Europos čempionate jo vargu ar pasiges.

2. Prancūzija.

Olimpiniai vicečempionai prancūzai turi daug talento, tačiau patirties jie šiemet turės mažiau nei pernai Tokijo žaidynėse, nes skirti vasarą poilsiui nutarė du veteranai - 33-ejų puolėjas Nikolia Batumas (Nicolas Batum) ir 35-erių gynėjas Nandas de Kolas (Nando de Colo).

Beje, būtent N.Batumui prancūzai buvo dėkingi už patekimą į žaidynių finalą, jis paskutinę pusfinalio mačo su slovėnais sekundę blokavo Klemeno Prepeličiaus metimą.

Iš olimpinės komandos į Europos čempionatą nevažiuos ir gynėjas Frankas Ntilikina bei „centras" Mustafa Falas (Moustapha Fall), kuriuos iš kandidatų sąrašo teko išbraukti dėl traumų.

Trauma sustabdė ir perspektyviausią Prancūzijos krepšininką, 18-metį Viktorą Vembanijamą (Victor Wembanyama).

3. Graikija. Jei neskaičiuosime karjerą baigusio Georgo Printezio, tarp Graikijos rinktinės kandidatų yra visi, kurie nusipelnė joje būti.

Tiesa, yra neaiškumų dėl traumas patyrusių puolėjo Joanio Papapetru ir „centro" Georgo Papajanio. Jeigu jie spės pasveikti iki Europos čempionato, graikų sudėtis bus optimali.

4. Lietuva.

Bene rimčiausias mūsų rinktinės nuostolis - Edgaras Ulanovas, apie kurio sprendimą nežaisti treneris Kazys Maksvytis paskelbė dar birželį.

Vėliau paaiškėjo, kad į Europos čempionatą nevyks ir du Eurolygos klubuose rungtyniavę vidurio puolėjai - Donatas Motiejūnas bei Artūras Gudaitis.

Nuostolis atrodo nemažas, tačiau sudėtyje šalia D.Sabonio ir J.Valančiūno turbūt būtų tilpęs tik vienas iš dviejų „centrų".

Padėti rinktinei nepanoro arba negalėjo keturi sunkieji krašto puolėjai - Eimantas Bendžius, Tadas Sedekerskis, Gediminas Orelikas ir Osvaldas Olisevičius.

Ši pozicija yra probleminė, minėtas ketvertas būtų suteikęs K.Maksvyčiui didesnę laisvę manevruoti.

Kita vertus, nė vienas iš šio ketverto nebūtų turėjęs garantuotos vietos sudėtyje.

5. Serbija.

Jei serbus treniruojantis Svetislavas Pesičius būtų priverstas rinktis tarp naudingiausio NBA krepšininko N.Jokičiaus ir Bogdano Bogdanovičiaus, dar neaišku, ką jis pasirinktų.

Mat būtent B.Bogdanovičius ne vienerius metus buvo rinktinės puolimo lyderis. Jis su 22,9 taško vidurkiu tapo rezultatyviausiu 2019 m. pasaulio čempionato krepšininku.

Aišku, rinktis S.Pesičiui nereikia.

Jam belieka apgailestauti, kad NBA klubo „Atlanta Hawks" atstovas B.Bogdanovičius Europos čempionate nežais dėl po sezono atliktos kelio operacijos. Serbams tai yra milžiniškas nuostolis.

Rinktinės sudėtyje nebus dar poros garsių krepšininkų. 222 cm ūgio milžino Bobano Marjanovičiaus pavardės nebuvo net išplėstiniame kandidatų sąraše, veteraną įžaidėją Milošą Teodosičių S.Pesičius išbraukė pasirengimui dar neįsibėgėjus.

Be to, traumą patyrė gynėjas Aleksa Avramovičius, o perspektyvių aukštaūgių Aleksejaus Pokuševskio ir Nikolos Jovičiaus į rinktinę neišleido NBA klubai. Kol kas traumą gydosi kapitonas Nemanja Bjelica, bet jo treneris tikisi sulaukti.

6. Turkija.

Vienintelis turkų nuostolis yra NBA klubo „Miami Heat" vidurio puolėjas Omeras Jurtsevenas (Omer Yurtseven). Jis atsisakė atvykti į rinktinę, dorai nepaaiškinęs savo sprendimo motyvų.

7. Ispanija.

Jau seniai buvo aišku, kad ispanų sudėtis šiemet bus visai kitokia nei Tokijo olimpinėse žaidynėse, nes karjerą nacionalinėje komandoje baigė broliai Pau ir Markas (Marc) Gasoliai, Serchijus Rodrigesas (Sergio Rodriguez).

Seniai buvo aišku ir tai, kad Europos čempionatą praleis sunkią traumą NBA pirmenybėse patyręs Rikis Rubijus (Ricky Rubio).

Vasarą paaiškėjo, kad nuostolių bus ir daugiau.

Dėl nenurodytų priežasčių rinktinei neatstovaus nė vienas „Barcelona" krepšininkas, nors, pavyzdžiui, Alechandras Abrinesas (Alejandro Abrines) jai tikrai praverstų.

Jaunas „centras" Santis Aldama rinktinei neatstovaus, nes bando įsitvirtinti NBA klube „Memphis Grizzlies". Nebus nacionalinėje komandoje ir veterano puolėjo Viktoro Klavero (Victor Claver).

8. Vokietija.

Paskelbus Vokietijos rinktinės kandidatų sąrašą, jame nebuvo trijų NBA krepšininkų - Aizėjos Hartenštaino (Isaiah Hartenstein), Maksimiljano Kleberio (Maximilian Kleber) ir Isaako Bongos (Isaac Bonga) - pavardžių.

Prasidėjus pasiruošimui, žlugo viltys nacionalinėje komandoje išvysti brolių Vagnerių (Wagner) duetą. Vyresnėlis Moricas (Moritz) patyrė traumą, tad liko tik jaunėlis Francas (Franz).

Priekinę liniją galėjo sustiprinti po ilgos pertraukos į rinktinę norėjęs grįžti Tiboras Plaisas (Tibor Pleiss), tačiau jį taip pat sustabdė trauma.

Negana to, susižeidė NBA vicečempionas Danielis Taisas (Daniel Theis). Neaišku, ar šis „centras" spės pasveikti iki Europos čempionato.

9. Italija.

Būtų labai įdomu išvysti Europos čempionate šių metų NBA biržos pirmąjį šaukimą Paolą Bankerą (Paolo Banchero), tačiau itališkų šaknų turintis amerikietis nutarė šiemet rinktinei nepadėti.

Be jo, sudėtyje trūksta dviejų veteranų gynėjų - Danielio Haketo (Daniel Hackett) ir baigti karjerą nacionalinėje komandoje sumaniusio Marko Belinelio (Marco Belinelli).

10. Čekija.

Kandidatų sąraše yra visi pajėgiausi Čekijos krepšininkai, tačiau didelis klaustukas pakibo virš rinktinės lyderio Tomašo Satoranskio, patyrusio čiurnos traumą draugiškose rungtynėse su vokiečiais.

Žiniasklaidoje jau pasirodė pranešimų, kad T.Satoranskis nespės pasveikti iki Europos čempionato, bet čekai vilčių dar nepraranda.

respublika.lt

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder