Eurolygos sezoną „Žalgiris“ pradėjo pralaimėjimu Vilerbane (kiti rezultatai)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sezoną Eurolygoje pradėjo nesėkmingai. Penktadienį Martino Schillerio auklėtiniai pirmosiose rungtynėse išvykoje rezultatu 76:88 (16:19, 20:25, 19:19, 21:25) pralaimėjo Vilerbano ASVEL komandai iš Prancūzijos.

„Žalgiris“ žaidė be blauzdą susižeidusio kapitono Pauliaus Jankūno, o Vilerbano klubas negalėjo remtis Raymaru Morganu bei Davidu Lighty. Kauniečiai buvo laimėję keturias pastarąsias dvikovas prieš ASVEL.

Janis Strelniekas susitikimą pradėjo dviem taikliais tritaškiais, nelengvą metimą po verpstės pataikė Emmanuelis Mudiay, o Joffrey Lauvergne įdėjo iš viršaus – 10:10.

Dar du taškus pridėjo E. Mudiay, J. Lauvergne vėl įdėjo iš viršaus, o Lukas Lekavičius pataikė savo firminį metimą – 16:19.

Antrą kėlinį taikliu metimu iš toli pataikė Nielsas Giffey, keturis taškus paeiliui surinko L.Lekavičius, po krepšiu sėkmingai pralindo E. Mudiay, tačiau deficitas išaugo iki dviženklio 25:38.

Tolimą metimą realizavo E. Mudiay, N. Giffey pataikė iš vidutinio nuotolio, o J. Strelniekas pridėjo dar du tritaškius metimus – 36:44.

Po pertraukos pirmuosius savo taškus pelnė Edgaras Ulanovas, po du taškus pridėjo J.Strelniekas ir J. Lauvergne, o Tyleris Cavanaugh ir Joshas Nebo pelnė po keturis paeiliui – 50:50.

Žalgiriečiai pralaimėjo atkarpą 0:9, tada vieną baudos metimą realizavo E.Mudiay, du sumetė Artūras Milaknis, o L. Lekavičius surengė kokybišką reidą po krepšiu – 55:63.

Organizatorių nuotr.

Zalgiris.lt

J. Lauvergne pataikė vieną baudos metimą, septynis taškus paeiliui surinko J. Strelniekas, o N. Giffey ir E. Ulanovas pataikė po tolimą metimą – 69:80.

Iki dvikovos pabaigos E. Mudiay sumetė abu baudų metimus, vieną pataikė J. Nebo, Marekas Blaževičius pataikė iš po krepšio, dvikovą taikliais baudų metimais užbaigė Mantas Kalnietis, tačiau žalgiriečiams teko susitaikyti su pralaimėjimu – 76:88.

Kauno klube spindėjo tik J. Strelniekas – 24 minutės, 21 taškas (tritaškiai 4/6) ir 23 naudingumo balai.

ASVEL gretose puikiai pasirodė Eurolygoje debiutavęs Elie Okobo. Jis per 25 minutes pataikė visus 6 dvitaškius, visus 3 tritaškius, 2 baudų metimus iš 3 ir surinko 23 taškus.

„Žalgiris“: J. Strelniekas 21, E. Mudiay 12, N. Giffey 8 (7 atk. kam.), L. Lekavičius 8, J. Lauvergne 7, E. Ulanovas 5, J. Nebo 5, T. Cavanaugh 4, M. Kalnietis 2, M. Blaževičius 2, A. Milaknis 2, K. Lukošiūnas 0.

ASVEL: E. Okobo 23, C. Jonesas 14, Y. Fallas 12 (9 atk. kam.), C. Kahudi 11.

Sėkmingai turnyre startavo Artūro Gudaičio ir Mindaugo Kuzminsko atstovaujamas Sankt Peterburgo „Zenit“. Rusijos ekipa svečiuose laimėjo prieš Kazanės „Uniks“ – 70:69 (18:22, 15:11, 18:16, 19:20).

Artūras Gudaitis. Euroleague.net

A. Gudaitis per 23 minutes pelnė 8 taškus (dvitaškiai 4/6), atkovojo 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 11 naudingumo balų. M. Kuzminskas aikštelėje praleido puspenktos minutės ir į krepšį nemetė.

Vitorijos „Baskonia“ su dviem lietuviais iš Graikijos grįš be taško: Ispanijos klubas svečiuose 50:75 (13:28, 9:19, 20:12, 8:12) neprilygo Pirėjo „Olympiakos“ ekipai.

Vitorijos „Baskonia“ su dviem lietuviais iš Graikijos grįš be taško

Rokas Giedraitis Vitorijos klube buvo rezultatyviausias. Jis per 31 minutę pelnė 15 taškų (2-3/6, 3-1/5, 1-6/6), atkovojo 6 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, 2 kartus klydo, išprovokavo 6 pražangas ir surinko 16 naudingumo balų.

Tadas Sedekerskis per 21 minutę pridėjo 4 taškus (2-2/2, 3-0/1), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 2 kamuolius perėmė, kartą suklydo ir surinko 11 naudingumo balų.

Įtikinama pergale Eurolygoje startavo „lietuviškoji“ „Barcelona“. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namie nugalėjo Berlyno klubą ALBA – 96:64 (28:15, 22:14, 13:17, 33:18).

Rokas Jokubaitis.Twitter@FCBbasket

Naudingiausias karjeros rungtynes Eurolygoje sužaidė Barselonos komandos naujokas Rokas Jokubaitis.

Buvęs žalgirietis per 17 minučių pelnė 12 taškų (2-3/3, 3-2/2), atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 21 naudingumo balą.

Iki šio vakaro jo karjeros naudingumo rekordas buvo 16 balų.

Šarūnas Jasikevičius.  Twitter@FCBbasket

Stambulo „Fenerbahče“ namie 61:57 (18:15, 10:11, 17:11, 16:20) nugalėjo Belgrado „Crvena Zvezda“ krepšininkus.