Emocijomis ir išvarymais pažymėtose rungtynėse – „Neptūno“ pralaimėjimas

(2)

Klaipėdos „Neptūnas“, žaisdami vos šešiese, pirmoje „Citadele-KMT“ ketvirtfinalio dvikovoje tik rungtynių pabaigoje nusileido Panevėžio „Lietkabelio“ komandai. Galutinis susitikimo rezultatas 69:73 (17:15, 22:15, 21:22, 9:21).

Organizatorių nuotr.

Rungtynes komandos pradėjo apylygiai, abi keitėsi taikliais metimais, o praėjus kiek daugiau nei 6 minutėms rezultatas, po Žygimanto Janavičiaus dvitaškio, tapo lygus (10:10). Verta paminėti, jog B. Griciūnas pelnė pirmuosius 8 Klaipėdos ekipos taškus.

Ketvirčio pabaigą geriau pavyko sužaisti Dainiaus Adomaičio auklėtiniams ir jie turėjo trapų dviejų taškų pranašumą (17:15).

Antrajame kėlinyje pirmąsias tris minutes aukštaitijos klubas kvėpavo į nugarą uostamiesčio ekipai. Kertinis ketvirčio epizdozas buvo Gabrieliaus Maldūno nesportinė pražanga prieš Oskarą Pleikį.

Po šio epizodo Klaipėdos „Neptūnas“ surengė 9:0 spurtą ir padidino atotrūkį 9 taškais (29:20). Išlaikę turimą pranašumą, klaipėdiečiai į ilgąją pertrauką išėjo su tais pačiais 9 taškais (39:30).

Trečiąjį ketvirtį „Neptūnas“ pradėjo lyg ant sparnų, o po Ž. Janavičiaus tritaškio metimo jų pranašumas paaugo iki 12 (46:34).

Vis dėlto jėgų stygius po truputi pradėjo kišti koją klaipėdiečiams. „Lietkabelis“ grėsmingai artėjo, o po Gedimino Oreliko tritaškio metimo, jų atsilikimas sumažėjo iki 2 (50:48). Vis dėlto ketvirčio pabaigoje ir vėl stipriau smūgiavo Klaipėdos ekipa. Surengusi 8:2 spurtą po trijų kėlinių savo persvarą padidino iki 8 (60:52).

Ketvirtajame kėlinyje uostamiesčio ekipa turėjo sugerti varžovų 8:0 spurtą, po kurio rezultatas tapo lygus (60:60).

Taškų badą Klaipėdos ekipa nutraukė po daugiau nei 3 minučių.

Emocijos pasiekė aukščiausią tašką įpusėjus ketvirčiui, kai po apsistūmdymo iš aikštės buvo išvarytas Gabrielius Maldūnas.

Dar po kelių epizodų už antrajame kėlinyje gautą techninę pražangą ir ketvirtajame nesportinę – Martynas Mažeika buvo diskvalifikuotas. Tuo pasinaudojo svečiai, surengę 9:0 spurtą, po kurio įgijo 6 taškų pranašumą (65:71).

„Neptūnui“ susitikimo pabaigoje pavyko atsilikimą sumažinti iki 2 taškų (69:71).

Klaipėdos „Neptūnas“: Benas Griciūnas 22 (8 atk.kam), Martynas Mažeika 15 (5 atk.kam, 5 rez.perd), Žygimantas Janavičius 13 (11 rez.perd), Nojus Mineikis 11 (11 atk.kam), Oskaras Pleikys 5, Matas Vaitkus 3.

Panevėžio „Lietkabelis“: Dorde Gagičius 19 (8 atk.kam), Gediminas Orelikas 16, Panagiotis Kalaitzakis 10.

„Citadele KMT“ rungtynių apžvalga: „Neptūnas“ - „Lietkabelis“ [2022-01-05]