Baltijos čempionate - klaipėdiečių merginų pergalės

Sėkmingai Baltijos moterų krepšinio pirmenybėse rungtyniauja abi uostamiesčio ekipos - LCC tarptautinis universitetas ir "Neptūnas-Amberton". Abi mūsų miesto komandos triumfavo ir šį savaitgalį.

LCC mergino, treniruojamos Viliaus Stanišausko, svečiuose 79:40 (28:11, 21:10, 18:12, 12:7) nugalėjo Kauno „Aistes-LSMU" (7-6) ir įsirašė 4 pergalę iš eilės.

Naudingiausią karjeros mačą sužaidė Elizabete Bulane, kurios sąskaitoje per 27 minutes buvo 15 taškų (1/2 dvit., 4/9 trit., 1/1 baud.), 3 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai, 6 perimti kamuoliai bei 27 naudingumo balai.

Rungtynėse šeimininkėms sunkiai sekėsi rasti kelių link varžovių krepšio, o koją kišo ir padarytos 29 klaidos, 23 atkovoti kamuoliai bei 17 proc. pataikymas iš toli (3 metimai iš 18).

Savo ruožtu klaipėdietės iš dvitaškio zonos atakavo 63 proc. tikslumu (20 iš 32 metimų), pataikė 9 tritaškius iš 27 (33 proc.), sugriebė 37 kamuolius, surinko 23 rezultatyvius perdavimus.

Kauniečių nuo nesėkmės neišgelbėjo Karolina Kazočiūnaitė, kuri per 30 minučių pelnė 14 taškų (4/7 dvit., 1/5 trit., 3/4 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 8 efektyvumo balus.

„Manau, pradėjome tikrai gerai, energija buvo kitame lygyje ir spaudėme kamuolį puikiai. Tada iš gynybos atėjo ir puolimas, tad didžiuojuosi savo komanda, jog iškovojome pergalę", – po sėkmingo mačo kalbėjo naudingiausia LCC žaidėja išrinkta Bulane.

„Aistės-LSMU": Karolina Kazočiūnaitė 14 (4/7 dvit., 1/5 trit., 6 kld.), Gintarė Mažionytė 11 (4 rez. perd., 5 kld.), Eva Pernavaitė 7.

LCC: Elizabete Bulane 15 (4/9 trit., 5 rez. perd., 6 per. kam., 27 naud.), Lina Loceniece 14 (3/6 trit., 4 kld.), Gerda Raulušaitytė 12 (5/9 dvit., 5 atk. kam., 6 per. kam.), Neda Pliatkutė 8 (7 rez. perd.), Lyva Linina 7 (5/8 baud.).

"Neptūnas-Amberton", treniruojamas Martyno Airošiaus, išvykoje 79:62 (21:24, 20:15, 13:12, 25:11) nugalėjo Rygos Stradinio universitetą.

Susitikimo pradžioje geriau sekėsi šeimininkėms, ką rodė ir jų laimėtas pirmasis kėlinys (24:21).

Įnirtinga kova tęsėsi visus tris kėlinius, kol klaipėdietėms pavyko atsiplėšti lemiamo ketvirčio pradžioje (63:53).

Nors RSU ekipai dar pavyko kelis kartus sumažinti skirtumą iki vienaženklio, tačiau „Neptūnas-Amberton" pergalės iš rankų nebepaleido – 79:62.

Klaipėdos ekipoje išsiskyrė vidurio puolėja Rūta Stipra, kurios sąskaitoje per 29 minutes buvo 15 taškų (5/10 dvit., 5/6 baud.), 8 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas bei 23 naudingumo balai.

Rygos komandai Elza Bieriņa per 22 minutes pelnė 7 taškus (2/2 dvit., 3/3 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 15 naudingumo balų.

RSU: Paula Cirša 16 (3/4 trit.), Una Šteinharde 15 (2/7 dvit., 3/7 trit., 5 atk. kam.), Luīze Šepte 11 (3/7 trit., 7 atk. kam., 4 rez. perd., 4 kld.), Elza Bieriņa 7 (6 atk. kam., 3 per. kam.).

„Neptūnas-Amberton": Brigita Sinickaitė (6/7 dvit., 5 atk. kam., 7 rez. perd., 4 per. kam.) ir Rūta Stipra (5/10 dvit., 5/6 baud., 8 atk. kam., 3 blok.) po 15, Viktorija Balaban 13 (4/4 dvit., 1/7 trit., 5 rez. perd., 3 per. kam.), Maria Delgado 11 (2/4 trit.), Marina Solopova 10 (2/7 trit.), Audronė Zdanevičiūtė 7.