Auksas ir pasaulio taurės rekordas: Meilutytė driokstelėjo Berlyne

(1)

Berlyne (Vokietija) sekmadienį finišavo pirmasis šio sezono pasaulio plaukimo taurės etapas, kurio moterų 50 m plaukimo krūtine finale Rūta Meilutytė iškovojo auksą!

Nuo starto iki finišo dominavusi lietuvė šį kartą išlaikė aukštą tempą ir pasiekė geriausią rezultatą pasaulio taurės varžybų istorijoje – 29.56 sek. Ryte atrankoje dominavusi 16-metė estė Eneli Jefimova šį kartą taip greitai neplaukė ir buvo antra (30.35). Bronza atiteko lenkei Dominikai Sztanderai (30.61).

Sekmadienį ryte atrankoje R.Meilutytė finišavo per 30.90 sek. Ji laimėjo trečiąjį atrankos plaukimą ir užtikrintai pateko į finalą. Greičiau už lietuvę plaukė tik 16-metė Estijos talentė Eneli Jefimova. Ji laimėjo antrąjį atrankos plaukimą ir tąkart pasiekė naują pasaulio taurės varžybų rekordą – 30.23 sek. Ankstesnis rekordas nuo 2015 m. priklausė jamaikietei Aliai Atkinson (30.26).

Trečia atrankoje buvo taip pat greičiau nei per 31 sek. plaukusi lenkė Dominika Sztandera (30.98).

R.Meilutytė šiemet pasiekė 50 m plaukimo krūtine pasaulio rekordą – 29.16 sek.

Penktadienį R.Meilutytė ne pagrindinėje savo rungtyje – 50 m plaukime laisvuoju stiliumi – finišavo 15-a, o šeštadienį 100 m plaukime krūtine liko 5-a, nors įpusėjus distancijai dar lyderiavo.