Audrius Knašas ir Patrikas Stankevičius ir vėl perrašė Lietuvos paplūdimio tinklinio istoriją

Lietuvos paplūdimio tinklinio žvaigždės Audrius Knašas ir Patrikas Stankevičius 2023-ųjų sezoną užbaigė su trenksmu - iškovojo pirmus bronzos medalius Lietuvos vyrų paplūdimio tinklinio istorijoje.

Filipinuose kovoję lietuviai turnyrą pradėjo apmaudžia nesėkme, tačiau reabilituotis sugebėjęs duetas buvo sustabdytas tik pusfinalyje būsimų čempionų iš Australijos.

13-a geriausia „Challenge Nuvali" turnyro pora kovoje dėl trečios vietos susikovė su broliais iš Anglijos - Joaquinu ir Javieru Bello. Valandą trukusį mūšį lietuviai laimėjo 2-1 (23:21, 17:21, 15:10).

Tai yra pirmas kartas Lietuvos paplūdimio tinklinio istorijoje, kai vyrų pora pateko į „Challenge" turnyro pusfinalį. Šis pasirodymas P. Stankevičiui ir A. Knašui garantavo net 720 reitingo taškų.

Po istorinės pergalės A. Knašas užsiminė, kad ši pergalė bus didelis žingsnis Paryžiaus Olimpinių žaidynių link.

„Džiaugiamės istorine pergale ir dideliu žingsniu link Paryžiaus Olimpinių žaidynių. Tariame didelį ačiū ir mūsų komandos rėmėjams, su kuriais galime žygiuoti mūsų tikslo link - kartu. Taip pat dėkojame visiems palaikiusiems ir žiūrėjusiems mūsų istorinį triumfą", - džiaugsmo neslėpė atletas.

Lietuviai pakeliui į pusfinalį nugalėjo ir tikras paplūdimio tinklinio legendas iš Ispanijos: Pablo Herrera ir Adrianą Gavirą. P. Stankevičius ir A. Knašas ispanus įveikė po tikro trilerio 2-1 (21:16, 13:21, 15:9).

Prieš dvi savaites lietuviai kovojo ir „Challenge Chiang Mai" turnyre, kur iškovojo penktąją vietą, kuri taip pat buvo geriausia Lietuvos paplūdimio vyrų tinklinio istorijoje.

P. Stankevičius ir A. Knašas su istoriniais bronzos medaliais į Lietuvą grįš pirmadienį, 11 val. ryte, Vilniuje.