Atgal į Europą - 10 sugrįžėlių iš NBA

Gausus krepšininkų būrys praėjusią vasarą persikėlė iš NBA į Europą ir papildė Eurolygos, kurios varžybos prasidėjo vakar, klubus. Ypač įdomu bus stebėti per Atlantą sugrįžusius europiečius.

Tarp sugrįžėlių yra ir dar jaunų krepšininkų, ir veteranų. Bendras jų bruožas - karjera NBA pastaruoju metu klostėsi prastai, o Eurolyga galbūt vėl leis pajusti žaidimo skonį.

Pristatome 10 sugrįžėlių, bandysiančių įrodyti, kad juos nurašyti dar per anksti.

Evanas Furnjė (Evan Fournier)

Pirėjo „Olympiakos"

Tarp visų sugrįžėlių nė vienas negali lygintis su E.Furnjė pasiekimais NBA lygoje. Prancūzas iškeliavo į JAV dar 2012 m., nesusikūręs skambaus vardo Europos krepšinyje, pažaidęs tik už porą kuklių tėvynės klubų. NBA jis praleido 12 sezonų ir aštuoniuose iš tų sezonų gynėjo taškų vidurkis buvo dviženklis.

Daugiausiai laiko E.Furnjė praleido „Orlando Magic" klube, ten geriausiai ir sekėsi. 2020-2021 m. sezone taškų vidurkis Orlande siekė 19,7, tačiau tai neapsaugojo nuo mainų, po kurių teko keltis į „Boston Celtics". 

Likusią sezono dalį prancūzas buvo svarbus žaidėjas Bostone, kitą sezoną - „New York Knicks" klube, bet paskui karjera pradėjo ristis žemyn. 2022-2023 m. sezone jis sužaidė tik 27 rungtynes. 

Praėjusį sezoną paaiškėjo, kad E.Furnjė Niujorke nereikalingas, tad jis buvo iškeistas į „Detroit Pistons" komandą, kuri vasarą nepanoro pratęsti sutarties.

Su Prancūzijos rinktine E.Furnjė yra iškovojęs daugybę medalių, pastarasis - šių metų Paryžiaus olimpinių žaidynių sidabras. Paryžiuje gynėjas nebuvo panašus į komandos vedlį, blykstelėdavo tik retkarčiais. 

Karjeros trajektorija lyg ir rodytų, kad į „Olympiakos" atvyksta veteranas, kuriam beliko užsidirbti keletą milijonų ir ramiai pakabinti sportbačius ant vinies, tačiau šiam veteranui dar tik 31-eri, teoriškai jis yra pačiame jėgų žydėjime. J

ei E.Furnjė gerai prisitaikys prie Eurolygos krepšinio, jis gali tapti viena pastebimiausių turnyro figūrų.

Aleksandras Vezenkovas

„Olympiakos"

Dar gerokai iki žinios apie sutartį su E.Furnjė „Olympiakos" sudrebino Eurolygos rinką kitu ėjimu. Į Pirėjų grįžo penkerius metus jame praleidęs A.Vezenkovas, praėjusį sezoną ieškojęs laimės anapus Atlanto, bet ten jos neradęs. 

Bulgaras buvo Domanto Sabonio komandos draugu „Sacramento Kings" klube ir NBA debiutavo ne taip jau blogai, jei vertinsime tik statistiką. 

Sunkusis puolėjas sužaidė 42 mačus, kuriuose rinko 5,4 taško. Nors 29-erių A.Vezenkovas su „Kings" turėjo trejų metų sutartį, vasarą jis buvo iškeistas į „Toronto Raptors" klubą, o iš jo - atleistas.

Klausimas, kaip Eurolygoje pritaps E.Furnjė, tačiau dėl A.Vezenkovo jokių klausimų nekyla. 2022-2023 m. sezone jis Pirėjuje rinko 17,6 taško ir 21,5 naudingumo balo, tokį pasirodymą vainikavo naudingiausio Eurolygos žaidėjo prizas. 

Praėjusį sezoną „Olympiakos" užėmė trečiąją vietą, šiemet jis laikomas turnyro favoritu. Kai prie solidžios sudėties pridedi A.Vezenkovą ir E.Furnjė, tokia prognozė visiškai nestebina.

Džedis Osmanas (Cedi Osman)

Atėnų „Panathinaikos"

Dar vienas vyrukas, iš NBA į Eurolygą grįžtantis pačiame jėgų žydėjime. 29-erių Dž.Osmanas, kitaip nei E.Furnjė, Eurolygoje nebus debiutantas, nes iki persikėlimo spėjo kelerius metus pažaisti Stambulo „Anadolu Efes" gretose. Kitaip nei A.Vezenkovas, NBA jis rado savo vietą ir žaidė septynis sezonus.

Dar prieš porą metų Dž.Osmano sugrįžimą į Europą būtų buvę sunku prognozuoti. Šešis sezonus, praleistus „Cleveland Cavaliers" klube, viskas atrodė neblogai. 2018 m. į JAV išvykęs turkas debiutiniame sezone tapo NBA vicečempionu, nors žaidė nedaug. Kitą sezoną puolėjo rezultatyvumo vidurkis jau siekė 13 taškų.

Pernai Dž.Osmanui teko atsisveikinti su Klivlendu, nes klubas jį iškeitė į „San Antonio Spurs". San Antonijuje taškų vidurkis sumažėjo iki 6,8, tuo karjera NBA ir baigėsi, bent kol kas. 

Neatmestina tikimybė, kad turkas dar sugrįš į NBA, o kol kas solidžiu pirkiniu džiaugiasi Eurolygos titulą ginsiantis Atėnų klubas „Panathinaikos". 

Kita vertus, juo kažin ar džiaugiasi Marius Grigonis, kuriam teks konkuruoti su Dž.Osmanu dėl minučių lengvojo puolėjo pozicijoje.

Omeras Jurtsevenas (Omer Yurtseven)

„Panathinaikos"

Prieš sezoną iš NBA į „Panathinaikos" persikraustė du turkai. Tiesa, 26 metų 213 cm ūgio vidurio puolėjas O.Jurtsevenas krepšinio aikštelėse kol kas nuveikė daug mažiau už Dž.Osmaną. 

Stambulo klube „Fenerbahce" žaidimo pagrindus gavęs ir Eurolygoje spėjęs debiutuoti aukštaūgis anapus Atlanto persikraustė dar 2016 m., bet ne į NBA, o į NCAA studentų lygą.

2020 m. O.Jurtsevenas neišgirdo savo pavardės NBA naujokų biržoje, tačiau po metų sutartį jam pasiūlė „Miami Heat". 

Pradžia atrodė daug žadanti, debiutiniame sezone „centras" sužaidė 56 mačus, kuriuose rinko 5,3 taško ir atkovojo 5,3 kamuolio. 

Kitą sezoną „Heat" pasiekė NBA finalą, bet O.Jurtsevenas žaidė nedaug, prie to prisidėjo ir trauma.

Pernai turkas pasirašė sutartį su „Utah Jazz", tačiau ir ten netapo pagrindinės sudėties krepšininku, o praėjusią vasarą jis buvo atleistas.

Furkanas Korkmazas

„Monaco"

Trečiasis turkas, šiemet grįžęs iš NBA, yra F.Korkmazas, vasarą tapęs Donato Motiejūno komandos draugu „Monaco" gretose. 

Visą savo karjerą NBA snaiperis praleido „Philadelphhia 76ers" ekipoje, kuriai atstovavo nuo 2017 m. Kaip ir Dž.Osmanui, F.Korkmazui kurį laiką sekėsi visai neblogai. 2019-2020 m. sezone jo taškų vidurkis siekė 9,8, 2020-2021 m. - 9,1.

Į „76ers" suolo galą turkas nukeliavo per pastaruosius du sezonus. Taškų vidurkis krito iki 3,8, tada - iki 2,5. 

Šių metų vasarį F.Korkmazas buvo iškeistas į „Indiana Pacers" ir netrukus atleistas. Nuo to laiko iki prisijungimo prie „Monaco" jis neatstovavo jokiam klubui.

Bobanas Marjanovičius

Stambulo „Fenerbahce"

2011 m. Kauno „Žalgiryje" trumpai pažaidęs B.Marjanovičius krepšinyje, be abejo, yra išskirtinė figūra visomis prasmėmis. 224 cm ūgio gigantas, sunkiai sustabdomas po krepšiu, bet lėtas, negalintis išbūti aikštelėje daug minučių. 

Šio savybių rinkinio užteko, kad serbas devynis sezonus išbūtų NBA atsarginiu vidurio puolėju. Geriausią statistiką - 8,2 taško ir 5,1 atkovoto kamuolio - jis fiksavo 2019 m. „76ers" gretose.

Pastaruoju metu B.Marjanovičius iš atsarginio vis labiau virto epizodiniu krepšininku. Praėjusį sezoną „Houston Rockets" komandoje jis sužaidė tik 14 mačų ir rinko 3,2 taško. 

Nesulaukęs NBA klubų pasiūlymų, 36-erių serbas tapo Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniu „Fenerbahce" ekipoje. „Norime, kad Bobanas tiesiog būtų Bobanas", - apie milžiną sakė Š.Jasikevičius.

Aleksejus Pokuševskis

Belgrado „Partizan"

22-ejų serbas dar nėra žaidęs profesionalaus krepšinio savo tėvynėje. Būdamas paaugliu, jis tobulėjo „Olympiakos" klube, o 2020 m. išgirdo savo pavardę NBA naujokų biržoje. 

17-uoju šaukimu pakviestas A.Pokuševskis tris sezonus praleido „Oklahoma City Thunder" komandoje, kuriose sekėsi pusėtinai. Išstypusio, bet lieso 213 cm ūgio puolėjo vidurkiai siekė nuo 7,6 iki 8,2 taško.

Praėjusį sezoną vaidmuo sumažėjo, A.Pokuševskis Oklahomoje sužaidė tik 10 rungtynių, vasarį buvo atleistas, pasirašė sutartį su „Charlotte Hornets", bet vasarą neteko darbo ir ten. 

Aukštaūgis grįžo į Serbiją ir „Partizan" stovykloje galbūt turės daugiau galimybių atskleisti savo gerąsias savybes.

Frankas Ntilikina

„Partizan"

Belgrado klubas vasarą papildė sudėtį ir prancūzu, kuris neabejotinai tikėjosi NBA lygoje išbūti ilgiau. Lūkesčiai buvo dideli, 2017 m. naujokų biržoje „New York Knicks" pakvietė F.Ntilikiną 8-uoju šaukimu. 

Atletiškas gynėjas buvo vertinamas už gybybą, bet puolime niekada nevaidino svarbaus vaidmens. Niu Jorke jis praleido keturis sezonus, geriausius vidurkius - 6,3 taško ir 3 rezultatyvių perdavimų - rinkdamas 2019-2020 m.

Po poros prastokų metų „Dallas Mavericks" gretose, pernai F.Ntilikina pasirašė sutartį su „Hornets", bet Šarlotėje sužaidė tik 5 rungtynes. 

Beliko grįžti į Europą ir čia bandyti pakelti savo akcijas. F.Ntilikinai dar tik 26-eri, tad viskas prieš akis.

Teo Maledonas (Theo Maledon)

Vilerbano „Asvel"

Šis įžaidėjas buvo laikomas labai perspektyviu, kol rungtyniavo namie, „Asvel" komandoje. Pirmasis sezonas NBA lygoje tarsi patvirtino, kad auga žvaigždė. 2020-2021 m. „Thunder" naujoko vidurkiai siekė 10,1 taško ir 3,5 rezultatyvaus perdavimo. Vėliau rodikliai nuosekliai prastėjo.

Nuosmūkio nesustabdė ir persikraustymas į „Hornets". Praėjusį gruodį T.Maledonas buvo atleistas, pasirašė negarantuotą sutartį su „Phoenix Suns", tačiau šiame klube sužaidė tik 4 mačus. 

Vasarą 23-ejų krepšininkas grįžo ten, kur ir pradėjo savo kelią - į „Asvel", tai yra vieną silpniausių Eurolygos komandų.

Usmanas Garuba

Madrido „Real"

U.Garuba yra dar jaunesnis nei T.Maledonas, jam - tik 22-eji, bet atrodo, kad krepšinyje aukštaūgis yra jau ilgai. 

Gal taip atrodo todėl, kad pagrindinėje „Real" komandoje „centras" debiutavo būdamas vos 16-os. 2021 m. jis gavo Eurolygos „Kylančios žvaigždės" prizą ir persikraustė į NBA, „Rockets" klubą.

Pirmąjį sezoną E.Garubos vaidmuo Hjustone buvo epizodinis, prie to prisidėjo ir trauma. Antrąjį sezoną jis jau sužaidė 75 mačus, rinko po 3 taškus ir 4,1 atkovoto kamuolio. 

Visgi praėjusią vasarą „centras" buvo dukart iškeistas, po to - atleistas iš „Thunder". Gelbėjimosi šiaudą ištiesė „Golden State Warriors", bet ir ten įsitvirtinti nepavyko, „karių" gretose U.Garuba sužaidė vos 6 rungtynes.

 Aukštaūgis pasirašė trejų metų sutartį su „Real" ir tai būtų tikrai puiki vieta atgauti pasitikėjimą savimi, tačiau kol kas trukdo trauma. Dėl pėdos lūžio U.Garuba praleis sezono pradžią.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder