Po vandeniu tūkstantmečius skaičiavusios pušys tapo parodinės ekspozicijos dalimi ir liudija  ilgą Baltijos jūros krantų formavimosi istoriją

Birželio 13 d. Klaipėdos universitetas ir KU Ateities fondas kviečia į susitikimą su povandeninės archeologijos mokslo pradininku Lietuvoje, Lietuvos mokslų akademijos nariu emeritu, Lietuvos mokslo premijos laureatu prof. habil. dr. Vladu Žulkumi.

Vienas naujausių profesoriaus Vlado Žulkaus ir kolegų atradimų – Baltijos jūroje rastos reliktinio miško medžių dalys.

Atlikus pirmuosius Lietuvos mokslo istorijoje iš jūros dugno iškeltų medžių DNR tyrimus paaiškėjo, kad pušys po vandeniu išbuvo apie 9-11,5 tūkst. metų!

Įvairiapusiai iškeltų radinių tyrimai atskleidė, jog Baltijos jūra iš ankstyvųjų pakrantės gyventojų atėmė dideles teritorijas – išsiaiškinta, jog daugiau nei prieš 11,5 tūkst. metų Baltijos jūros pakrantės tarp Nidos ir Šventosios buvo net 15-50 km toliau į vakarus nei dabartinis krantas.

Prieš (NE)AKADEMIŠKĄ POKALBĮ su prof. habil, dr. Vladu Žulkumi KU Aula Magna auditorijų komplekse bus atidaryta paroda.

Specialiai iš jūros iškeltiems radiniams eksponuoti sukurtoje ekspozicijoje “Baltijos jūros lobiai” – ne tik tūkstančius metų jūros dugno durpių kloduose „snaudusių“ pušų dalys, bet ir archeologų darbo po vandeniu momentai.

***

Laukiame jūsų birželio 13 d., antradienį, 15.00 val., KU Aula Magna auditorijų komplekse (PC „Studlendas", Herkaus Manto g. 90).

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder