Klaipėdos gimtadienį reklamuos ir Australijoje (Renginių programa)

Pristatyta Klaipėdos 770-ojo gimtadienio programa. Šiai progai skirti renginiai vyks iki pat metų galo. Rugpjūčio 1 d. kulminacija taps oratorijos „Sakmė apie Memelburgą“ premjera. „Klaipėdos duona“ savo produkcijos, kuri pasiekia net JAV ir Australiją, pakuotes papuošė šventės logotipu.

„Sakmė apie Memelburgą“ autorius Alvidas Remesa priminė, kad Klaipėdos istorija XIII amžiuje prasidėjo nuo vienuolynų ir bažnyčių, todėl simboliška, kad ir oratorijos autoriai yra pranciškonai.

Jis žadėjo, kad per premjerą miesto piliavietėje susirinkę šventės dalyviai išvys gražų teatralizuotą reginį. Oratoriją atliks Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro kolektyvas. Bus autentiški kryžiuočių kostiumai, aidės senovinės patrankos šūviai.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas minėjo, kad pagalvos ar galima leisti griaudėti patrankoms tuo metu, kai dėl karo Ukrainoje visuotinai siūloma susilaikyti nuo fejerverkų naudojimo.

Meras visus kvietė atvykti į Klaipėdą, seniausią Lietuvos miestą, kuriuo jubiliejaus pagrindiniai renginiai vyks liepos 29-rugpjūčio 1 dienomis, kartu su Jūros švente.

V. Grubliauskas priminė iniciatyvą, kad miesto gimtadienio metu visi pastatai pasipuoštų miesto vėliavomis. Vėliavų dar neturintiems siūloma nedelsti, - užsisakyti jas internete.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktorius Jonas Genys akcentavo, kad Klaipėdoje šiuo metu pradėti vykdyti du istoriniai atstatymo projektai: Šv. Jono bažnyčia ir didysis pilies bokštas.

Todėl liepos 30 d. vyks aktuali tarptautinė istorinė konferencija, su svečiais iš visos Europos. Ją turėtų moderuoti istorikas prof. Alfredas Bublauskas.

Labai aktyviai prie šventinių miesto renginių prisideda Klaipėdos miesto švietimo bendruomenė.

Darželio „Čiauškutė“ direktorė Jolita Skripstaitienė visus pakvietė į birželio 21 d. Lietuvos pajūryje vyksiančią 770 smėlio tortų statybos akciją.

Klaipėdos švietimo įstaigos organizuoja ir šermukšnių sodinimą pėsčiųjų alėjoje Pempininkų rajone.

Bendrovė „Klaipėdos duona“ nuo šio savaitės savo dviejų pagrindinių gaminių pakuotes paženklino Klaipėdos jubiliejaus logotipu.

Bedrovės generalinis direktorius Kęstutis Dulkis sakė, kad produkcija platinama ne tik Lietuvoje, bet ir dešimtyse pasaulio valstybių. Planuojama, kad per tris mėnesius Klaipėdos jubiliejaus simbolika bus paženklinta apie 1 milijonas pakuočių.

Burlaivis „Meridianas“ ketvirtadienį pasipuošė miesto jubiliejui skirtomis burėmis, kurios turėtų plazdėti iki lapkričio mėnesio.

Klaipėdos gatvėmis jau rieda ir 15 maršrutinių autobusų, papuoštų miesto simbolika.

Per Klaipėdą veriasi pasaulis. Per Klaipėdą jis atrandamas“ (Leonidas Donskis). Seniausias Lietuvos miestas – Klaipėda mini 770-ies metų įkūrimo jubiliejų. Turiningą istorijos vadovėlį parašęs vienintelis Lietuvos uostamiestis, kviečia atrasti specialias gimtadienio iniciatyvas ir gimtadienį švęsti drauge. Tai išskirtinė proga prisiminti ir pasidžiaugti Klaipėdos miesto istorija, plėtoti miesto daugiakultūriškumo tradicijas, pagerbti uostamiestį kūrusius ir garsinusius miestiečius. Rugpjūčio 1-ąją visi klaipėdiečiai, įstaigos ir įmonės, bendruomenės kviečiamos prisidėti kuriant išskirtinį miesto gimtadienį iškeliant istorinę Klaipėdos vėliavą. Šiandien jubiliejinėmis miesto burėmis pasipuošė ir miesto simbolis – burlaivis „Meridianas“.

 

,,Nuoširdžiai didžiuojuosi būdamas klaipėdiečiu. Klaipėda kaip ir jos žmonės – unikali, įvairiaspalvė, daugiakultūrė, ambicinga, turinti daug potencialo, visada stebinanti ir žavinti. Verčiant 770-ąjį miesto istorijos puslapį, linkiu atrasti gausias jubiliejines iniciatyvas ir kiekvienam klaipėdiečiui kurti šventę sau ir savo miestui, dalintis džiaugsmu ir rugpjūčio 1-ąją keliant istorinę Klaipėdos miesto vėliavą tarti – mano mieste, Klaipėda, su gimtadieniu!“, – sveikino miesto šeimininkas  Vytautas Grubliauskas.

 

Rugpjūčio 1-ąją speciali oratorija ir magistrų apdovanojimai

Ypatinga miestui diena – rugpjūčio 1-oji, 12 val. prasidės raudonojo ąžuolo sodinimu Danės skvere, netrukus - 13 val. Klaipėdos piliavietėje iškilmingai bus pakelta miesto vėliava bei atidaryta paroda „Neįteikta dovana karalienei Luizei“. Tiesa, didžiausi 770-ojo gimtadienio akcentai klaipėdiečių ir miesto svečių lauks vakarop.

Minint garbų miesto jubiliejų, kaip ir pernai Klaipėdos kultūros magistro žiedų apdovanojimą galės stebėti visi norintys klaipėdiečiai ar miesto svečiai. 16 val. istorinėje erdvėje – Klaipėdos piliavietėje, vyks iškilminga ir ypatinga apdovanojimų ceremonija. Išskirtinis Klaipėdos miesto savivaldybės apdovanojimas šiais metais bus įteiktas režisierei, kultūros ir lietuvybės puoselėtojai, docentei Virginijai Kochanskytei, džiazo pianistui, kompozitoriui Sauliui Šiaučiuliui ir aktoriui, režisieriui, tarpdisciplininio meno atstovui, fotografui, performansų kūrėjui, aranžuotojui, aktyviam kultūrininkui Benui Šarkai.

Liepos 30 d. organizuojamas tarptautinis forumas „Istoriniai miestai. Praeities siluetų ilgesys – refleksijos ir ateities modeliai“. Pagrindinis pranešėjas Grzegorz Piątek – lenkų architektas, istorikas, parodų kuratorius. Grzegorz Piątek pristatys europinę  ir lenkišką  istorinių objektų išsaugojimo, atkūrimo ir atstatymo praktiką, tendencijas.  Įžvalgomis apie Klaipėdą dalinsins ir diskutuoti kvies Marija Drėmaitė, Daiva Veličkaitė, Tadas Rutkauskas, Alfredas Bumblauskas, Edmundas Andrijauskas ir Vasilijus Safronovas. Konferencijoje dalyvaus ir oficialūs miesto gimtadienio svečiai - Klaipėdos miestų partnerių delegacijų atstovai. Konferencija bus atvira visuomenei. 

 

Išskirtinę dovaną Klaipėdai įteiks ir Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras su Alvido Remesos oratorijos „Sakmė apie Mėmelburgą“ pasauline premjera, kurią 19.30 val. Klaipėdos piliavietėje nemokamai galės stebėti visi.

Klaipėdos miesto įkūrimo data laikoma 1252 m. rugpjūčio 1-oji, kai buvo patvirtintas Kuršo vyskupo, pranciškonų vienuolio Heinricho iš Liucelburgo ir Vokiečių ordino didžiojo magistro vietininko Livonijoje Eberhardo iš Zaino susitarimas statydinti gynybinę pilį ir steigti miestą toje vietoje, kur Dangė įteka į Kuršių marias. Anuomet manyta, kad marios – tai Mėmeliu vokiškai vadinto Nemuno žiotys, tad pilis ir šalia jo besikuriantis miestas buvo pavadinti Mėmelburgu. Šiam istoriniam įvykiui paminėti rengiama teatralizuota programa, kurios metu ketinama pakartoti vyskupo Heinricho ir brolių pranciškonų kelionę senosios Klaipėdos piliavietės link.

Neatsitiktinai oratoriją, skirtą Klaipėdos miesto įkūrimui, sukūrė broliai pranciškonai – kompozitorius, brolis pasaulietis Alvidas Remesa OFS ir libreto autorius, Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno gvardijonas brolis Sigitas Benediktas Jurčys OFM, kruopščiai tyrinėjęs išlikusius istorinius dokumentus.

 

Speciali 770-ojo gimtadienio „Klaipėdos duona“ pakuotė

Žinią apie Klaipėdos jubiliejų po visą pasaulį skleidžia ištikimi partneriai UAB „Klaipėdos duona“. Jau gerą savaitę populiariausi „Klaipėdos duonos“ gaminiai – duona ir batonas, puošiasi jubiliejaus ženklu bei sveikinimu.

Klaipėda – mūsų visų miestas, todėl 770 metų įkūrimo jubiliejus – kiekvieno klaipėdiečio, visų mylinčių Klaipėdą gimtadienis. Labai smagu būti ne tik pakviestiems, bet ir prisidėti prie Klaipėdos 770-ojo gimtadienio paminėjimo. Labai linkiu visiems pajusti seniausio Lietuvos miesto gimtadienio dvasią ir pasididžiavimą savo miestu, jo žmonėmis, bendruomene ir daromais gražiais darbais“, - sakė UAB „Klaipėdos duona“ generalinis direktorius Kęstutis Dulkis.

Dažniausia viešnia ant kiekvieno stalo, neš žinią apie Klaipėdos gimtadienį ne tik visoje Lietuvoje, bet ir Vokietijos, Italijos, UK, Airija, Portugalijos, Kanados, Amerikos, Australijos, Skandinavijos gyventojams – ten kur vežami šie du produktai.

Galvojant apie itin klaipėdietišką įmonę ar įstaigą, kuri pasiekia beveik kiekvieno iš mūsų namus, netikėtai gimė mintis apie „Klaipėdos duoną“ ir jos produkciją. Milijonas duonos kepaliukų kas mėnesį ne tik po visą Lietuvą, bet ir pasaulį – tokia idėja užprogramuota sėkmei“, - sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ komunikacijos ir rinkodaros vadovė Živilė Putnienė.

 

Ant autobusų – mintys apie Klaipėdą

Niekas neatneš ant padėkliuko mums šventės, niekas nesuteiks mums džiaugsmo, nes šventė jau atėjo, nes džiaugsmas jau suteiktas, jis – būti klaipėdiečiu“. Prozininkas, skulptorius Juozas Šikšnelis.

Klaipėdietiška dvasia ir marinistiniai potėpiai kartu su klaipėdietės dizainerės Jūratės Bizauskienės įžvalgomis, puošia jubiliejinę Klaipėdą. Miesto gatvėmis nuo birželio pradžios rieda stilizuoti, žymių klaipėdiečių ar išskirtinį santykį su Klaipėda turinčių žmonių mintimis, įžvalgomis puošti autobusai. Ant 15-kos skirtingo maršruto autobusų – Leonido Donskio, Sigito Poškaus, Daivos Molytės-Lukauskienės, Elenos Karnauskaitės, Broniaus Gražio, Gintaro Grajausko, Rolando Rastausko, Nijolės Kepenienės, Juozo Šikšnelio mintys.

Sentimentali ir tuo pačių charakteringa Klaipėda gimtadieniui šiandien pasipuošė ir iškeltomis miesto simbolio – burlaivio „Meridianas“ burėmis, o ant Biržos tilto bei Danės krantinėje link Šiaurinio rago, suplevėsavo šventinės vėliavos. Jubiliejinei asmenukei netikėtose miesto vietose kvies stilizuoti foto rėmai ir Klaipėdos 770-ojo gimtadienio logotipą atkartojantys šviečiantys simboliai. Pajūryje, šalia kavinės „Ateik ateik“ poilsiautojus pasitiks gimtadieninių sveikinimų lenta.

Vienas svarbiausių kiekvieno gimtadienio atributų – tortas, kurį kaip saldų linkėjimą Klaipėdai kvies kepti vieno populiariausių Lietuvoje maisto tinklaraščių „Ant medinės lentelės“ kūrėja, klaipėdietė, nuomonės formuotoja Kristina Pišniukaitė Šimkienė. Specialus Klaipėdos torto receptas bus pristatytas jau visai netrukus. Iki pat rugpjūčio 1-osios visi bus kviečiami kepti ir išbandyti sukurtą torto receptą, o miesto gimtadienio dieną dar būti ir apdovanoti.

Dar vienas ištikimas miesto gimtadienio partneris – PPC Klaipėdos „Akropolis“ tiek prieigose, tiek viduje sveikina su gimtadieninėmis dedikacijomis ir kviečia čia aplankyti miesto jubiliejui skirtą parodą.

 

Meilę savo miestui išreiškia ir mažiausi

Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros, Sporto, Švietimo skyrių kuruojamos įstaigos šių metų renginius ir veiklas dedikuoja mylimo miesto gimtadieniui. Ypač aktyvūs ir išradingi lopšelių–darželių bei mokyklų vaikai, kurie savo gimtajam miestui piešia, kuria eiles ir palinkėjimus, lanksto ir plukdo laivus, analizuoja miesto istoriją.

Iš tiesų, vaikai yra nepaprastai kūrybingi, išradingi ir žingeidūs. Istorijos mėgėjai organizuoja protų kovas, kiti kuria ir leidžia aitvarus, organizuoja pėsčiųjų žygius „770 kilometrų Klaipėdai“, visi karpo, lipdo, klijuoja, piešia, dekoruoja. Neįmanoma nesistebėti kiek idėjų ir meilės savo miestui turi vaikai“, - sakė Klaipėdos darželio „Čiauškutė“ direktorė Jolita Skripstaitienė.

Viena ryškiausių iniciatyvų – sėkmigai įgyvendinta Klaipėdos lopšelio darželio „Liepaitė“ ambicija – iš popieriaus išlankstyti 7500 laivelių, kurie būtų užfiksuotas kaip Lietuvos rekordas.

Dar vienas išskirtinis renginys klaipėdiečius ir miesto svečius pakvies birželio 21 d. į pajūrį – ten Klaipėdos lopšelis darželis „Ąžuoliukas“ ir kitos ugdymo įstaigos „keps“ 770 smėlio tortų. Viena už kitą įdomesnės gimtadienio iniciatyvos pristatomos socialinio tinklo Facebook „Kultūros uostas“ paskyroje.

Klaipėdos daugialypiškumas skirtingose kultūrinėse iniciatyvose

770–ojo gimtadienio šventė startavusi dar žiemą Klaipėdos šviesų festivalius, įvairaus žanro renginiais kvies iki pat metų galo. Mažosios Lietuvos istorijos muziejus siūlys diskutuoti apie seniausio Lietuvos miesto istoriją (07 21 ir 10 20), aplankyti parodas „Senoji Klaipėda.

Iš klaipėdiečio fotografo Makso Ehrhardto stiklo negatyvų“ (05 14–09 30), „Klaipėdiečiai ir rytprūsiečiai. Portretų galerija iš muziejaus mecenatės Marinos Kulčinskajos rinkinio“ (07 29–09 10).

Muzikos mylėtojai laukiami festivalyje „Impresijos“ (05 22–08 01) , Klaipėdos kariliono festivalyje (06 24), šiuolaikinės muzikos festivalyje „Permainų muzika“ (09 15–10 06), audiovizualinėje instaliacijoje ir koncerte „Mirštantis. Miestas. Gyvenimui“ (07 07–10 ir 07 21).

Šiaudinių sodų paroda (06 22–09 30) pasitiks ir palydės netradicinėje erdvėje - Klaipėdos autobusų stotyje. Sporto mėgėjai laukiami Klaipėdos miesto sporto festivalyje „Klaipėda 770“ (08 26–28).

Miesto gimtadienio programą papildo ir tarptautinis Europos folkloro kultūros festivalis „Europiada“ į Klaipėdą sugrįžtantis liepos 1317 dienomis.

Kasmetinė Jūros šventė, kuri šį kartą vyks miesto gimtadienio išvakarėse – liepos 2931 d., kvies atversti dar vieną muzikos, teatro, parodų, pramogų, jūrinių akcentų puslapį, gausiai dedikuotą minimam jubiliejui. Jubiliejines bures iškels ir tradicinių istorinių laivų paradas „Dangės flotilė“ (07 2931).

Renginio programa

Paskaitų ir diskusijų ciklas „Trys vakarai apie Klaipėdos istoriją“

Klaipėdos miesto 770 metų sukakties proga muziejininkai buria neabejingus uostamiesčio istorijai architektus, istorikus, archeologus ir miestiečius bei organizuoja teminius vakarus: Liepos 21 d. „Klaipėda po Klaipėda: miesto istorijos archeologiniai liudijimai“

Spalio 20 d. „Aštriausios Klaipėdos istorijos temos po 770 metų“

 

KUR – Pilies muziejus (Priešpilio g. 2, Klaipėda)

ORGANIZATORIUS – Mažosios Lietuvos istorijos muziejus

 

Atviros Klaipėdos” rašinių ciklas „Urbanistiniai jubiliejai”

Rašiniuose pasakojamos įvairių Klaipėdos pastatų ar objektų atsiradimo istorijos, transformacijos, žinios apie jų dabartį bei savininkus, miesto valdžios planus, vykusias statybas, reikšmingai keitusias Klaipėdos miesto veidą.

KADA – visus 2022 metus

KUR – www.atviraklaipeda.lt

ORGANIZATORIUS – VšĮ „Klaipėda atvirai”

IV tarptautinis kamerinės muzikos festivalis „IMPRESIJOS“

Tęstinis aukštos kultūrinės ir meninės vertės projektas, skirtas paminėti Klaipėdos miesto 770-ąjį gimtadienį, aktyviai įtraukiant į renginius tik tarptautinių konkursų laureatus – Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistus, jaunuosius talentus – tarptautinių konkursų laureatus klaipėdiečius iš visų Klaipėdos muzikos meno institucijų bei šio projekto svečius, tarptautinių konkursų laureatus iš kitų Lietuvos miestų ir užsienio savo kilme, studijomis susijusius su Klaipėdos miestu ar Klaipėdos kraštu.

KADA – gegužės 22 d. – rugpjūčio 1 d.

KUR – Klaipėdos koncertų salė

ORGANIZATORIUS: Klaipėdos universitetas, labdaros ir paramos fondas „Baltijos impresijos“

Paroda „Senoji Klaipėda. Iš klaipėdiečio fotografo Makso Ehrhardto (Max Ehrhardt) stiklo negatyvų“

Muziejuje saugoma virš dviejų šimtų vieno žymiausių tarpukario Klaipėdos fotografų M. Ehrhardto stiklo negatyvų, kuriuose įamžinti iškilūs žmonės, reikšmingi įvykiai, miesto gatvės ir aikštės, pastatai. Vieno žmogaus akimis pasakojama vizualioji istorija atkuria ir padeda pažinti miesto praeitį.

KADA – gegužės 14 d. – rugsėjo 30 d.

KUR – Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus kiemelis (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda)

ORGANIZATORIUS – Mažosios Lietuvos istorijos muziejus

Klaipėdos kariliono festivalis

Šiemet Klaipėdos kariliono festivalio varpai skamba ypatinga proga: jie sveikina 770-mečio jubiliejų pasitinkančią Klaipėdą! Miestas gali pelnytai didžiuotis turėdamas unikalų varpų instrumentą – Klaipėdos karilioną. Aukštai ir plačiai sklindantys varpų garsai darniai įsilieja į uostamiesčio garsinį peizažą. Jau 35 metus skambantis varpų instrumentas tapo miesto savitumo simboliu. Nesvarbu, ar lyja lietus, ar šviečia saulė, ar spigina šaltis – varpų muzika Klaipėdoje nenustoja skambėti!

KADA – birželio 24 d.

KUR – Laikrodžių muziejaus kiemelis (Liepų g. 12, Klaipėda)

ORGANIZATORIUS – Klaipėdos koncertų salė

 

 

Netradicinė šiaudinių sodų paroda „Lietuviškas sodas pasitinka ir palydi“

Senųjų tradicijų ir naujų formų paieškų rezultatas, kurį pristato tradicinių amatų meistrė, meno kūrėja Margarita Macijauskienė.

KADA – birželio 22 d. – rugsėjo 30 d.

KUR – Klaipėdos autobusų stotis (Butkų Juzės g. 9, Klaipėda)

ORGANIZATORIUS – Klaipėdos etnokultūros centras

 

 

Audiovizualinė instaliacija ir koncertas „Mirštantis. Miestas. Gyvenimui“

Pasitelkiant garso ir vaizdo priemones, projektu pristatomas Klaipėdos miesto garsovaizdis, savo prigimtimi sujungiantis skirtingus turinius, t. y. industrinį Klaipėdos peizažą, etninę savastį, pajūrio kraštovaizdį ir natūralius gamtos garsus. Tokiu būdu projektas skatina ekologinius klausimus, kurie aktualūs kiekvienam miestui, bet ypač Klaipėdai. Šis projektas – tai dovana Klaipėdos jubiliejui, atskleidžiant miestą per jo garsyną, kurio dažnai kasdieniniame šurmulyje net nepastebime.

KADA:

  • liepos 7–10 d. audiovizualinė instaliacija Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda)

  • liepos 21 d. 19 val. – koncertas Klaipėdos piliavietėje (Pilies g. 4, Klaipėda)

ORGANIZATORIUS – Menininkų grupė „Žuvies akis“

Europos šalių tautinės kultūros festivalis „Europiada“

 

Į Klaipėdą sugrįžta unikali ir ryški, didžiausia tautinių kultūrų ir tautinio kostiumo šventė Europoje - „Europiada“. Pagrindinis festivalio tikslas – puoselėti Europos kultūrų įvairovę ir stiprinti tautų draugystę. Skambus ir spalvingas „Europiada“ festivalis kasmet organizuojamas vis kitoje šalyje ir itin retai sugrįžta į jau aplankytą miestą, todėl tai išskirtinis Klaipėdos pasiekimas.

Programa www.europeade.lt

KADA – liepos 13-17 d.

KUR – Klaipėdos viešos erdvės

ORGANIZATORIUS - VšĮ „Klaipėdos šventės“

Paroda „Vakarų vėjai’22: Gimtadienis“

Parodos tema – 770-ies metų Klaipėdos įkūrimo sukaktis ir jubiliejų kultūra. Miesto gimtadienis skatina uostamiestį suvokti kaip gyvą organizmą su savo gyvenimo pradžia, branda, renesansu ir ateities vizijomis. Miesto kūną sudaro ne tik pastatai, gatvės ir parkai, visų pirma – jame gyvenantys, kuriantys, jo vardą garsinantys žmonės, kurių jubiliejai irgi verti šventės. Parodos „Vakarų vėjai’22: Gimtadienis“ ekspozicijoje bus pažymėti garbių miesto kūrėjų gimtadieniai ir miesto jubiliejui dedikuoti meno kūriniai.

KADA – liepos 22 d. – rugpjūčio 14 d.

KUR – Parodų rūmai (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda)

ORGANIZATORIUS – Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras

 

Paroda „Klaipėdiečiai ir rytprūsiečiai . Portretų galerija iš muziejaus mecenatės Marinos Kulčinskajos rinkinio“

Laikas užmarštin nugramzdina daugelio vardus ir gyvenimo istorijas. M. Kulčinskajos iš įvairių Europos šalių aukcionų surinkta kolekcija leidžia susipažinti su XIX a. pabaigos – XX a. pirmosios pusės žymiausių krašto fotografų portretinio žanro subtilybėmis. Darbuose atgimsta laikmečio žymės – išraiška, rūbai, šukuosenos, aksesuarai, aplinka.

KADA – liepos 29 d. – rugsėjo 10 d.

KUR – Mažosios Lietuvos istorijos muziejus (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda)

ORGANIZATORIUS – Mažosios Lietuvos istorijos muziejus

 

Tradicinių istorinių laivų paradas „Dangės flotilė“

Unikalus, analogų Lietuvoje neturintis renginys, jau 11-tus metus iš eilės reprezentuoja jūrinę kultūrą ir tradicijas, stiprina tautos savitumą ir leidžia didžiuotis istorija – mediniais laivais plaukioja geležiniai žmonės! Renginio metu pristatomi tradiciniai istoriniai laivai ir su jais susijęs nematerialusis kultūrinis paveldas. „Dangės flotilė“ primena mums, lietuviams, jog esame jūrinė valstybė. Šių metų „Dangės flotilės“ pagrindinis tikslas – atplukdyti į miestą šventę! Medinio laivyno burėse – ne vien tik palankus vėjas, bet ir muzika, šokis, tradicinės krašto dainos.

KADA – liepos 29–31 d.

KUR – Danės upė ir krantinė prie „Žvejo“ skulptūros

ORGANIZATORIUS – Lietuvos jūrų muziejus

 

Jūros šventė

Su naujais įkvėpimais ir šventės unikalumą įtvirtinančiais jūriniais akcentais, liepos 29–31 d. sugrįžta ryškiausias vasaros renginys Lietuvoje – Jūros šventė. 63-osios Jūros šventės bangos į miestą grąžins jūrinius akcentus, skambiausias melodijas, teatrinius pasirodymus, netikėtus susitikimus, parodas, pramogas ir atvers dar vieną, kaskart naują – Jūros šventės istorijos puslapį.

KADA – liepos 29–31 d.

KUR – Klaipėdos viešos erdvės

ORGANIZATORIUS – VšĮ „Klaipėdos šventės“

 

Renginiai, skirti Klaipėdos miesto įkūrimui

Tarptautinė konferencija „Istoriniai miestai. Praeities siluetų ilgesys – refleksijos ir ateities modeliai“.

Nuo 12.00 iki 18.00 val. Klaipėdos pilies kiemo aikštėje šurmuliuos meistrai, pasirengę pademonstruoti anksčiau mieste klestėjusius amatus. Miestiečiai ir svečiai bus kviečiami išbandyti savo jėgas ir vikrumą žaidžiant senuosius žaidimus, aidės senovinė muzika, skambės legendos apie Klaipėdą.

KADA – liepos 30 d.

KUR – Pilies muziejaus kiemo aikštė (Priešpilio g. 2, Klaipėda)

ORGANIZATORIUS – Mažosios Lietuvos istorijos muziejus

 

Klaipėdos 770 gimtadienio šventė

12.00 Raudonojo ąžuolo sodinimas Danės skvere.

13.00 Klaipėdos miesto vėliavos pakėlimo ceremonija piliavietėje.

15.00 Parodos „Neįteikta dovana karalienei Luizei“ atidarymas Pilies muziejaus šiaurinėje kurtinoje (veiks iki rugsėjo 17 d.). Pirmą kartą bus eksponuojamas restauruotas, prabangus XIX a. pradžioje auksu siuvinėtas šilko tiulio audinys. Tai fragmentas suknelės, kurią pasiturintys Klaipėdos pirkliai buvo sumanę padovanoti karalienei Luizei. Pasamdyti ispanų meistrai Berlyne siuvinėjo audinį, bet dovana nepasiekė karalienės dėl jos ankstyvos mirties.

16.00–17.00 Klaipėdos kultūros magistrų apdovanojimo ir Garbės piliečio ženklo teikimo ceremonija.

19.30 Klaipėdos piliavietėje Alvido Remesos oratorija „Sakmė apie Memelburgą” (libretas Sigito Benedikto Jurčio OFM). Atlieka Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninio orkestro grupė, solistai, choras. Dirigentas – Tomas Ambrozaitis.

KADA – rugpjūčio 1 d.

KUR – Klaipėdos viešos erdvės

ORGANIZATORIAI – Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras, VšĮ „Projektas LT“, Klaipėdos miesto savivaldybė

 

 

Projektas „Klaipėdos ženklai ir jų sklaida“

Klaipėdos ženklai – miesto savitumo atspindys. Parodoje eksponuojami objektai su Klaipėdos miesto heraldiniu simboliu, kuris per amžius beveik nekito. Tai įvairūs eksponatai, kurie saugomi bibliotekos archyvuose, AdM (Arbeitsgemeinschaft der Memellandkreise e.V.) archyve bei asmeninėse klaipėdiečių kolekcijose.

Klaipėdos pagrindinio ženklo – herbo raidą bei jo reikšmę miestiečių gyvenime atspindinti keliaujanti lauko paroda, eksponuojama aikštėje prie Herkaus Manto paminklo.

KADA – rugpjūčio 2 d. – gruodžio 29 d. (lauko paroda rugpjūčio 2–31 d.)

KUR – Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka (Herkaus Manto g. 25, Klaipėda), aikštė prie Herkaus Manto paminklo

ORGANIZATORIUS – Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka

Klaipėdos miesto sporto festivalis „Klaipėda 770“

Sporto festivalis „Klaipėda 770“ – trijų dienų išskirtinis sporto renginys nustebins ir įtrauks dalyvius į veiklų gausą, kurios vyks net devyniose festivalio zonose - Klaipėdos sporto istorija, edukacijos, sporto šakų pristatymai, netradicinis sportas, vandens sportas, profesionalų varžybos, sveikos mitybos turgelis, kino seansai, susitikimai su sportininkais, pasirodymai scenoje ir koncertinė programa miesto bendruomenei.

KADA – rugpjūčio 26–28 d.

KUR – Danės skveras

ORGANIZATORIUS – Klaipėdos miesto lengvosios atletikos mokykla

Paroda „Sugrįžę iš praeities“

Miestą atspindi istoriniai pastatai, nešantys žinutę iš praeities. Prakalbintos sienos byloja apie gyvenusių žmonių likimus ir jų indėlį formuojant miestą bei jo kultūrą. Klaipėda turtinga istorinių pastatų pasakojančių unikalias savo patirtis ir istorijas. Vienas jų – pastatas esantis Liepų g. 12. Parodoje prakalbs pastato sienos, kurios saugo 7 šeimų, 2 bankų ir muziejaus įkūrimo istoriją.

Visuomenė susipažins su uostamiestį kūrusiomis asmenybėmis, tokiomis kaip: anglų pirklys A. L. Simpsonas, vokietis bankininkas J. Hiršbergeris, lietuvis banko direktorius P. Šernas ir daugeliu kitų pastato gyventojų, kurie prisidėjo prie Klaipėdos miesto identiteto formavimo ir atskleidžia miesto daugiakultūriškumą.

KADA – rugsėjo mėn.

KUR – Liepų g. 12 pastato išorinis mažasis kiemelis

ORGANIZATORIUS – Laikrodžių muziejus

 

Šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“ Klaipėdos miesto įkūrimo 770-sioms metinėms skirto festivalio programa akcentuoja su Klaipėda susijusių menininkų kūrybos pristatymą. Skambės naujų kūrinių premjeros, atvyks pasaulio koncertų salėse pasirodantys lietuvių muzikai, kurie anksčiau gyveno ar mokėsi Klaipėdoje, koncertuos Klaipėdos kamerinis orkestras, jo meno vadovas, violončelininkas Mindaugas Bačkus , ir kiti žinomi klaipėdiečiai.

KADA – rugsėjo 15 d. – spalio 6 d.

KUR – Klaipėdos koncertų salė (Šaulių g. 36, Klaipėda)

ORGANIZATORIUS – Klaipėdos koncertų salė

 

 

Tarptautinis festivalis „Inkultūracija“

Šį kartą festivalis skiriamas paminėti Klaipėdos miesto jubiliejų. Jame - miesto ir miestiečių gyvenimas, istorija ir jų ateitis, todėl šių metų tema „Miesto DNR“. DNR – gyvos būtybės pagrindas, kaip ir gyvas bei kintantis organizmas yra miestas. Festivalis sieks atskleisti miesto vaidmenis, jo struktūrą, atrasti kūrybinį potencialą. Į paieškas įsitrauks mugės svečiai, jų patirtys ves prie naujų atradimų, padės pažinti kitus miestus ir jų kūrėjus, užmegzti draugystę tarp Lietuvos ir pasaulio miesto bendruomenių.

KADA – rugsėjo 26 d. – spalio 5 d.

KUR – Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka (Herkaus Manto g. 25, Klaipėda)

ORGANIZATORIUS – Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka

 

Etnokultūros centro folkloro ansamblio „ALKA“ (vad. Jonas Kavaliauskas ir Elena Šalkauskienė) ir Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestro (vad. Egidijus Miknius) karinių-istorinių dainų projektas.

KADA – lapkričio mėn.

KUR – Pilies muziejaus konferencijų salė (Priešpilio g. 2, Klaipėda)

ORGANIZATORIUS – Klaipėdos etnokultūros centras

 

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder