Festivalyje „Amber Wind“ Palangoje kartu muzikuos penki Lietuvos orkestrai

Paskutinį gegužės savaitgalį Palanga jau tradiciškai taps pučiamųjų muzikos miestu – gegužės 28 d. kurorto gyventojai ir visi aukšto meninio lygio kultūros gerbėjai kviečiami į penktąjį tarptautinį pučiamųjų muzikos festivalį „Amber Wind 2022“, kuriame kartu pasirodys per 200 atlikėjų.

Festivalis suburs profesionaliausius orkestrus iš skirtingų Lietuvos miestų bei, kaip ir kasmet, pasiūlys pažintį su aktualiais pučiamųjų muzikos atlikėjais iš užsienio.

Šį kartą palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami šiltai pasitikti „Amber Wind“ gala koncerto viešnią iš Barselonos - džiazo atlikėją, kūrėją ir ypatingo talento multiinstrumentalistę Andrea Motis.

Gegužės 28 d. 19 val. A. Motis kvintetas Palangos koncertų salėje pristatys naujausią projektą „Loopholes“.

Lietuvos pučiamųjų orkestrai festivalio metu užvaldys Palangos aikštes, gatves ir Birutės parką. Jų Palangoje „Amber Wind“ šeštadienį nuo 13 val. muzikuos net penki.

Pernai pirmą kartą festivalyje pasirodęs, į jį vėl sugrįš Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestras „Oktava“, gyvuojantis jau bemaž 70 metų. Orkestrui vadovauja maestro Albinas Kučinskas.

Per visą šį laiką, besikeičiant orkestro kartoms, „Oktava“ sugebėjo išlikti ir aukščiausiomis natomis suskambėti daugybėje koncertų Lietuvoje ir užsienyje.

Orkestro narius vienija meilė įvairiai muzikai ir gyvam jos atlikimui. Kolektyvo repertuarą sudaro džiazo, klasikos, soulo, fanko, roko, popmuzikos, žygiavimo muzikos kūriniai.

„Oktavos“ universalumas ir platus repertuaras yra viena didžiausių jos stiprybių: jis leidžia orkestrui dalyvauti įvairaus pobūdžio renginiuose, populiarinti įvairius muzikos stilius, skatinti jaunimo užimtumą ir supažindinti pačius muzikantus su spalvinga ir tokia įvairiapusiška pučiamųjų kultūra.

Orkestro šerdį sudaro VU studentai. Į daugiau nei 60 narių vienijančią muzikinę bendruomenę noriai įsilieja ir alumnai, ir moksleiviai, lankantys muzikos mokyklas, ir iš užsienio per mainų programas atvykę studentai.

Dar vieni šventės dalyviai - Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ (vyr. dirigentas Giedrius Vaznys). Šis kolektyvas - vienas Kauno miesto simbolių,  2021 m. paminėjęs veiklos 60-metį.

Nuo pat įkūrimo 1961 m. pagrindinė orkestro funkcija – Laikinosios sostinės koncertai, renginiai ir šventės. Be „Ąžuolyno“ instrumentų akcento nepraeina svarbiausios miesto šventės, delegacijų, sportininkų sutikimai, ne vienam miestiečiui įsiminė penktadieniniai orkestro defiliada Laisvės alėjoje. Orkestras taip pat dažnai pakviečia ir į koncertų sales klausytis solinių programų.

Gausiame „Ąžuolyno“ repertuare – operų, operečių, miuziklų programos, džiazu ir estrada nuspalvinti koncertai su ryškiais Kauno ir šalies solistais.

Orkestras „Ąžuolynas“ – nuolatinis Lietuvos ir Kauno miesto dainų švenčių, respublikinių ir tarptautinių pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatų, konkursų ir festivalių dalyvis, Kauno miesto vardą garsinantis ir užsienio šalyse.

Kolektyvo rengiamos edukacinės programos ne vieną jaunuolį įkvėpė paimti į rankas muzikos instrumentą ir pasibelsti į muzikos mokyklos dalis.

Nuo 1993 m. „Ąžuolynas“ pradėjo koncertuoti užsienio šalyse, savo geografinėmis kryptimis pasirinkęs Šiaurės Airiją, Italiją, Suomiją, Prancūziją, Šveicariją, Lenkiją. 2019 metais koncertavo Italijos kultūros sostinėje Materoje.

Palangoje šiemet pasirodys ir Šiaulių pučiamųjų orkestras. Jo įkūrėjas, Stasys Jautakas, pirmiausia subūręs Šiaulių muzikos mokyklos pučiamųjų orkestrą, nusprendė, kad Šiauliams būtina turėti profesionalų miesto pučiamųjų orkestrą, taip 1967 m. gegužės 1 d. įvyko pirmasis Šiaulių pučiamųjų orkestro koncertas.

Nuo tada kolektyvas koncertuoja Šiaulių mieste ir apskrityje, dalyvauja tradiciniuose festivaliuose, respublikiniuose pučiamųjų orkestrų čempionatuose. Nuo 1970 metų orkestras yra respublikinių, vėliau pasaulio lietuvių dainų švenčių dalyvis, per minėtas šventes vykusių konkursų prizininkas ir laureatas. Orkestras sėkmingai gastroliuoja Latvijoje, Estijoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Olandijoje.

Orkestre muzikuoja per 30 atlikėjų, gyvenančių ne tik Šiauliuose, bet ir važinėjančių iš Kuršėnų, Ventos, Radviliškio, Kauno. Nuo 2016 metų orkestro meno vadovas ir dirigentas – Sigitas Vaičiulionis, dirigentas – Gediminas Brūzga. Orkestro vadovo asistentas – Arvydas Lingys.

Uostamiestį festivalyje atstovaus Lietuvos Kariuomenės Karinių jūsų pajėgų orkestras, kurio ištakos Lietuvos kariuomenėje siekia 1998 m., tuo metu jis buvo priskirtas Klaipėdos 7-ajam dragūnų Pamario gynybos batalionui (dabar – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalionas), vėliau – Vakarų karinei apygardai; Karinių jūrų pajėgų pavaldumui perėjo 2004 m.

Iki 2018 m. orkestro vadovu buvo Pranciškus Memėnas. Šiuo metu orkestrui vadovauja Egidijus Miknius. Karinių jūrų pajėgų orkestras aktyviai prisideda ne tik prie Karinių jūrų pajėgų, bet ir visos Lietuvos kariuomenės reprezentacijos.

Pasirodymai karinėse rikiuotėse, miestų ir valstybinių įstaigų sukakčių metu – nuolatinė ir nenutrūkstanti ceremonijoms bei šventėms iškilmingumo suteikianti dalis.

Puiki nuotaika ir neepriekaištingas kūrinių atlikimas – tai vieni pagrindinių orkestro sau keliamų reikalavimų. Kolektyvo repertuare – maršai, įvairi lietuvių ir užsienio kompozitorių orkestrinė ir šiuolaikinė muzika.

Visus šiuos orkestrus gegužės 28 d. 13 val. žiūrovai išvys muzikuojančius kurorto aikštėse: Nepriklausomybės aikštėje, Centrinėje aikštėje, Jono Žemaičio aikštėje bei Tiškevičių alėjoje. 14 val. iš Nepriklausomybės aikštės Vytauto gatve pajudės šventinis orkestrų paradas, kuriame pirmieji žengs festivalio šeimininkai - „Palangos orkestras“.

2020-aisiais profesionalios scenos meno įstaigos vardą susigrąžinęs „Palangos orkestras“ – vienas svarbiausių Palangos miesto kultūrinio identiteto kūrėjų.

Nuo 1953 m. muzikuojantis kolektyvas tęsia antrą šimtmetį gyvuojančią, dar kurorto įkūrėjų Grafų Tiškevičių laikais pradėtą orkestrinės muzikos koncertų Palangos Birutės parke tradiciją, klausytojams pažįstamą „Orkestro vasaros“ vardu. 

Su šiais koncertais užaugo kelios klausytojų kartos, o „Palangos orkestras“ užsitarnavo neabejotiną publikos meilę bei užaugino gausų būrį po geriausius orkestrus išsibarsčiusių muzikantų.

Per savo gyvavimo laikotarpį „Palangos orkestras“ surengė daugybę koncertų, dalyvavo įvairiose šventėse, festivaliuose, radijo ir televizijos laidose. Garsas apie „Palangos orkestrą“ pasklidęs ir už Lietuvos ribų.

Šiandien „Palangos orkestras“ – vienas profesionaliausių pučiamųjų muzikos instrumentų orkestrų šalyje, pasižymintis kultūringu skambesiu. Ypatingą dėmesį „Palangos orkestras“ skiria savo koncertinių programų kokybei, įvairovei bei Palangos miesto reprezentavimui. 

„Palangos orkestro“ meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas - Vygantas Rekašius.

 

14 val. 30 min. visi penki orkestrai dar kartą koncertuos vienoje gražiausių Lietuvos vietų - Gintaro muziejaus šiaurinėje terasoje, kol galiausiai apsijungs bendram orkestrui.

Festivalio pabaigai, iškart po gala koncerto, nuo 22 val.,  ištvermingiausių šventės dalyvių ir žiūrovų lauks „Amber Wind Jam Session“ restorane „Oldman“.

Festivalį „Amber Wind“ organizuoja Viešoji Įstaiga „Palangos orkestras“. Projektą finansuoja - Palangos miesto savivaldybė.

Daugiau informacijos: www.orkestras.pro

AMBER WIND 2022 PROGRAMA

Šeštadienis, gegužės 28 d.

13:00-13:30 Lietuvos orkestrai miesto aikštėse

Dalyvauja: Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestras „Oktava“, Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų orkestras, Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“, Šiaulių pučiamųjų orkestras

14:00-14:30 Orkestrų paradas Vytauto gatve

Dalyvauja: „Palangos orkestras“, Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestras „Oktava“, Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų orkestras, Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“, Šiaulių pučiamųjų orkestras

14:30-16:00 Lakoniški orkestrų pasirodymai ir Jungtinis orkestras

Dalyvauja: „Palangos orkestras“, Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestras „Oktava“, Lietuvos Kariuomenės karinių jūrų pajėgų orkestras, Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“, Šiaulių pučiamųjų orkestras

Gintaro muziejaus Šiaurinė terasa

19:00-21:00 Gala koncertas: ANDREA MOTIS KVINTETAS (ISPANIJA ). Projekto „Loopholes“ pristatymas

Bilietai: https://bit.ly/AWgala

Palangos koncertų salė (Vytauto g. 43)

22:00-00:00 Amber Wind Jam Session

Oldman Parkas (Jūratės g. 2a)

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder