Andrius Mamontovas: „Visas pasiruošimas koncertui derinamas su pačiu kalnu"

Daugiau nei 40 metų į sceną žengiančio Lietuvos atlikėjo Andriaus Mamontovo turui „Vienas. Vasara" pasiekus finišo tiesiąją, rugpjūčio 22 d. vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami į pirmąjį istorijoje koncertą ant Gedimino pilies kalno. Koncertas bus ypatingas ne vien dėl unikalios vietos, bet ir dėl to, kad renginio metu, A. Mamontovas pristatys naują dainą ir kartu su klausytojais jai įrašinės muzikos klipą.

 Pirmasis ant Gedimino pilies kalno koncertuoti besiruošiantis atlikėjas teigia, kad likus porai dienų iki pasirodymo vis dar negali patikėti, kad tai tikrai įvyks. 

„Gedimino kalnas yra kažkas, ką matau prieš akis visą savo gyvenimą. Vaikystėje su draugais ateidavome, lipdavome iš įvairių šonų į tą kalną, na ir žaisdavome tuose, priešais bokštą esančiuose, griuvėsiuose. 

Ten, kur dabar bus scena. Esu vilnietis ir esu buvęs ant kalno nesuskaičiuojamą kiekį kartų, vis dėlto man sunku patikėti, kad koncertas vyks būtent ten. 

Paradoksalu, niekada gyvenime negalvojau, kad ten galima padaryti koncertą ir man didžiulė garbė, kad pirmas toks koncertas ant Gedimino kalno yra mano." – sakė A. Mamontovas. 

Ištisas kartas užauginusių dainų ir muzikos autorius, A. Mamontovas, pasakoja, kad šis koncertas reikalauja ypatingo pasiruošimo. 

„Yra daug visokių kūrybinių ir organizacinių klausimų, kuriuos reikia išspręsti ir suderinti, apgalvoti koncerto eigą, vis dėlto, turbūt viena dalis, kuri nepanaši į pasiruošimą kitiems koncertams tai, kad specialiai lipau ant kalno ir dariau savo dainų perklausą. 

Žiūrėjau, kokia daina kaip ten skamba, kaip tinka tai vietai." – pasiruošimo detalėmis dalinosi A. Mamontovas.

Paklaustas, ar pasiruošimo istoriniam koncertui metu tiek kartų aplankęs Gedimino pilies kalno viršūnę jau spėjo prisijaukinti šią unikalią lokaciją, A. Mamontovas teigia, tai padarė  dar iki to, kai kilo idėjai čia padaryti koncertą. 

„Prieš kelis metus, pajutau savyje impulsą parašyti dainą apie Vilnių. Pagalvojau, kad Vilniaus miesto laukia solidus jubiliejus – 700 metų. 

Tiesiog nuvažiavau ant Gedimino kalno, lipau į jį, buvau ten visiškai vienas ir rimavau žodžius. Taip atsirado daina „Miestas iš sapnų", kuri be jokios abejonės skambės koncerte. 

Man galbūt tai yra vienas iš esminių koncertų taškų, kad koncerte skambės daina, kuri buvo sukurta būtent toje vietoje." – pasakojo A. Mamontovas.

Andrius Mamontovas viliasi, kad kaip ir kiekviename jo koncerte, žmonės pajaus džiaugsmą, išgirs dainas, kurias jie mėgsta bei tas, kurias nori groti pats muzikantas. 

Be klausytojų koncertuose choru dainuojamų legendinių dainų bei naujesnių kūrinių, šio istorinio koncerto dalyviai turės unikalią galimybę pirmieji išgirsti dar neišleistą dainą. 

„Šį kartą rengiu premjerą. Žmonės dainą išgirs tik koncerte, ji kol kas dar nebus išleista, nors jos įrašas jau padarytas. Be to, mes planuojame ant Gedimino kalno nufilmuoti tos dainos klipą." – planais dalinosi A. Mamontovas.

Turo „Vienas. Vasara" koncertai buvo atidaromi tokių atlikėjų kaip Jonas Dainius Beržanskis, Darius Žvirblis, Kazimieras Likša bei Kristijonas Ribaitis. 

Vis dėlto, apie Vilniaus koncertą A. Mamontovas pasakė tik tiek: „Nors turas „Vienas", bet turėsiu iš pradžių vieną, po to kitą svečią, tad mano artimi bičiuliai ir artimi žmonės bus su manimi scenoje.".

Prof. Alfredas Bumblauskas: „Koncertų čia nebuvo"

Dar vykstant ankstyviems koncertui ant Gedimino pilies kalno pasiruošimo darbams, renginio organizatoriai pakvietė  profesorių A. Bumblauską pasišnekučiuoti mitais ir legendomis apipinto kalno viršūnėje apie praeityje čia galėjusius vykti koncertus, kalną, pilį ir jų istoriją.

Istorikas A. Bumblauskas, paklaustas, ką, jo manymu, pasakytų kunigaikštis Gediminas sužinojęs, kad ant kalno vyksta koncertas, sapne kaukusio geležinio vilko pasirodymą prilygino pirmam pasirodymui ant šio kalno. 

„Jei Gediminas išgirstų, kad čia dabar bus koncertas, gal per daug nenustebtų. Jis pats susapnavo, kad ant kažkurio kalno, gal net ir šito pačio, kaukė geležinis vilkas.

 Įsivaizduokim, kad vilkai ne šiaip kaukia, o gieda giesmes apie Vilniaus būsimą grožį. Prašau, pirmas koncertas.. O ką po to išdarinėjo jo vaidilos... 

Aš nenustebčiau, kad čia buvo koks nors mūsų kanklininkų krivių metalistų koncertas. O ką, Gediminas būtų turėjęs palaiminti. " – šmaikštavo prof. A. Bumblauskas.

Profesorius mano, kad tarp Gedimino laikų ir būsimo Andriaus Mamontovo pasirodymų, koncertai ant Gedimino pilies kalno nevyko. 

„Visų pirma, kalnas pamažu dulėjo. Dvidešimtame amžiuje dėl jo kaunamasi. Vilnius eina iš rankų į rankas, tuo pačiu ir Gedimino bokštas eina iš rankų į rankas. Aš nenoriu tikėt, kad čia būta koncertų." – svarstė profesorius A. Bumblauskas. 

Rūta Kačkutė apie kalno atvėrimą koncertams 

Koncerto organizatoriai šnekučiavosi ir su renginį istorinėje vietoje leidusio „Lietuvos nacionalinio muziejaus" generaline direktore, dr. Rūta Kačkute. 

Trumpai papasakojusi glaustą garsiausio Lietuvos kalno istoriją, R. Kačkutė pridūrė, kad Gedimino kalno viršūnėje esanti aikštelė atveriama naujoms veikloms. Muziejui labai svarbu ne tik išsaugoti paveldą, bet ir nuolat kurti ryšį su bendruomenėmis. 

Tokie unikalūs projektai, kuriuose susilieja tolima ir dar visai nesena istorija su muzika bei legendiniais atlikėjais, padeda pakviesti visuomenę labiau domėtis įvairiapuse muziejų veikla, dažniau juose lankytis. 

Rūta Kačkutė pasidalino vizija, kad Gedimino kalno aikštelė galėtų tapti solidžių ir laiko patikrintų atlikėjų aukščiausia scena Vilniuje, ypač vasaros sezonu, kai lankytojai gali koncerto metu grožėtis ir Vilniaus panorama. 

„Koncerto data pasirinkta neatsitiktinai – trisdešimt penktųjų Baltijos kelio datos minėjimo išvakarėse. Šis atlikėjas savo kūryba irgi prisidėjo prie tokio svarbaus Lietuvos virsmo – išlaisvėjimo.

Džiaugiamės šia partneryste ir laukiame šviesaus bei iškilmingo koncerto šioje ypatingoje vietoje." – sakė „Lietuvos nacionalinio muziejaus" vadovė, dr. Rūta Kačkutė.

Informacija istorinio koncerto dalyviams

Prie istorinio koncerto grožio prisidės ir specialiai jam kuriamos 3D projekcijos, kurios papuoš už scenos stūksančių Kunigaikščių rūmų sienas. 

Vizualizacijų kūrėjai žada savo darbais padabinti visas koncerte atliekamas dainas, tad susirinkusiųjų laukia išties išskirtinė audiovizualinė patirtis. 

Be to, koncerto apšvietėjai žada išnaudoti nuo kalno viršūnės atsiveriančią pilies begalinę erdvę, sukurdami išskirtinį šviesų ir spalvų šokį, vedamą A. Mamontovo muzikos. 

Koncertui išskirtinėje vietoje bus imtasi tam tikrų saugumo priemonių. Viena jų – ribotas vietų skaičius. Renginio organizatorių teigimu, garso tarša ir jo poveikis aplinkai bus sumažinti iki minimumo. 

Vietoj įprastai muzikos įgarsinimui naudojamų priemonių, koncerto dalyviai pasirodymo klausysis per moderniausią bevielių ausinių tinklą, kuris prisidės prie unikalios renginio patirties.

Renginio organizatoriai nori pabrėžti keletą svarbių punktų, kurie klausytojams palengvins kelią į savo vietas ant kalno: 

  • Patekimas pėsčiomis į kalną iš Trispalvės alėjos pusės, šalia Vilnelės. Primename, kad pagrindinis takas į kalno viršūnę yra uždarytas.
  • Renginio vartai bus atviri nuo 18.30 val. Koncertas prasidės 21.00 val., tačiau dėl nestandartinio patekimo į renginio vietą, koncerto lankytojai raginami atvykti anksčiau.
  • Atvykusiems anksčiau – galimybė nemokamai patekti į Gedimino pilies bokšto muziejaus apžvalgos aikštelę. Lankytojai į patį bokštą bus įleidžiami 18.30 - 20.00 val.
  • Keltuvas į Gedimino kalną. Pakilimas ir nusileidimas keltuvu bus nemokamas, tačiau pirmenybė skiriama senjorams, žmonėms su negalia, bei šeimoms su mažamečiais vaikais. Keltuvu galės naudotis ir VIP vietas turintys koncerto lankytojai, tačiau tik užleidus vietą anksčiau minėtiems asmenims. Norinčius pasinaudoti keltuvu, raginame atvykti anksčiau – keltuvas kelia / nuleidžia ribotą keleivių skaičių.
  • Avalynė. Rekomenduojama dėvėti avalynę, kuri padėtų, o ne trukdytų įveikti kalną ir jo akmenuotą grindinį.
  • Įvertinkite oro sąlygas. Ne vienas turo koncertas gavo paragauti lietaus ir vėjo stichijų, todėl rekomenduojame apsirengti taip, kad būtų užtikrintas maksimalus komfortas. 
  • Skėčiai – neleidžiami. Net jei užkluptų lietus, klausytojams nebus leista pasinaudoti skėčių priedanga, nes jie riboja scenos matomumą kitiems svečiams. Gresiant lietui, pasirūpinkite lietpalčiais.

Po Vilniaus – finalinis turo „Vienas. Vasara" koncertas

Po istorinio koncerto ant LNM Gedimino pilies kalno, Andriaus Mamontovo fanų lauks devintasis, paskutinis turo  „Vienas. Vasara" pasirodymas Kauno jachtklube, rugpjūčio 24 d. Kaip ir visi turo koncertai, šis pasirodymas žada tapti ypatingu renginiu visiems A. Mamontovo gerbėjams. 

Atlikėjas, kuris per savo ilgametę karjerą parašė daugiau nei du šimtus dainų, koncertuodamas apkeliavo pasaulį ir savo muzika užaugino ne vieną kartą, šį kartą grįžta prie atlikimo formato, kuris yra artimiausias jo paties muzikinei sielai.

Koncertuose skambės legendinės ir publikos vienu balsu dainuojamos dainos, taip pat nauji, mažai kam girdėti kūriniai. 

Atkuriant išskirtinį koncertų formatą, žiūrovai turės neeilinę galimybę užduoti klausimus užrašant juos ant lapelių, o pauzėse tarp dainų išgirsti paties A. Mamontovo atsakymus. Renginio organizatoriai prasitarė, kad finalinis koncertas Kauno jachtklube iš visų turo koncertų išsiskirs festivaline nuotaika.

Daugiau informacijos ir bilietų ieškokite: bilietai.mamontovas.lt.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder