Daugelyje vietų didžiosios metų šventės neįsivaizduojamos be Kalėdų dvasią skleidžiančio Piotro Čaikovskio baleto „Spragtukas".
Šio kūrinio pastatymus publikai kasmet rodo šimtai skirtingų teatrų, tad atrinkome 5 priežastis, kodėl šiemet būtina pamatyti būtent KVMT prieš dvejus metus pastatytąją „Spragtuko" versiją, įgijusią 2 veiksmų šokio spektaklio pavidalą.
1. Originalus pastatymas. Sukurti kitokį, niekur nematytą „Spragtuką" KVMT patikėjo vienam ryškiausių nūdienos choreografų – prestižinį Rusijos teatro apdovanojimą „Auksinę kaukę" pelniusiam rusui Kirilui Simonovui, kuriam „Spragtukas" yra ne tik vienas mėgstamiausių, bet ir vienas dažniausiai statomų veikalų.
Kritikų už meninius išsišokimus bei tradicinių dogmų nepaisymą neretai plakamas choreografas uostamiesčio „Spragtuko" veiksmą perkėlė į šiuolaikinį pasaulį ir pritaikė nūdienos aktualijoms, tad žiūrovai scenoje išvys modernų ir puošnų šiuolaikinį pasaulį, kuriame, beje, taip pat apstu šventinės magijos.
„Tai bus istorija apie mergaitę, kuri svajoja apie kažką nuostabaus, nes realus pasaulis, kuriame jai tenka gyventi – nemalonus, tamsus, netgi žiaurus. Juk ne visi tėvai būna nuostabūs...", – sako K. Simonovas.
2. Gyvai atliekama muzika. Baletas „Spragtukas" laikomas vienu gražiausių Piotro Čaikovskio kūrinių, o gyvas jo atlikimas erdvę užpildo stebuklu. Nors, kaip sako spektaklio muzikos vadovas Tomas Ambrozaitis, ši muzika puikiai skamba, klausyti jos lengva, tačiau atlikti ją orkestrui – sunku.
„P. Čaikovskis savo muzikos šedevrą parašė labai greitai, bet natų jame labai daug", – tikina T. Ambrozaitis ir sako, kad bet kokie iššūkiai įveikiami. „Girdėsime tokią „Spragtuko" muzikinę versiją, kokią ją sukūrė genialusis P. Čaikovskis", – tvirtina dirigentas.
3. Gigantiškos dekoracijos, įspūdingas šviesų ir vaizdo projekcijų šou. Publika scenoje matys didžiulį namą, tikroviškas snaiges, gigantišką eglutę, be kurios, vargu, ar įmanomas bet koks legendinio kūrinio pastatymas, daug įspūdingų kaukių ir net penkiolika pelių. Įspūdis bus kuriamas ir emocijos stiprinamos ne tik dekoracijomis, bet ir šviesomis.
Staigmenas paruošė tris „Auksines kaukes" pelnęs šviesų dailininkas Jevgenijus Vinogradovas, kuriam KVMT „Spragtukas" tapo pirmu Lietuvoje kurtu spektakliu. Vaizdo projekcijas šiam spektakliui kūrė videografas ir animacijos dailininkas Linartas Urniežis, kurio autoriniai darbai papildo įvairių spektaklių, renginių scenovaizdį, o su kūrybine grupe kuriamos 3D projekcijos kasmet papuošia viešąsias miesto erdves (pvz., kalėdinė pasaka ant Vilniaus arkikatedros pastato).
Rašyti komentarą