Vokietijos vyriausybė prognozuoja dar vieną recesiją 2024 m.

Vokietijos vyriausybė sumažino savo prognozes ir dabar numato, kad didžiausia Europos ekonomika susitrauks antrus metus iš eilės, nes viltys dėl vartojimo skatinamo ekonomikos atsigavimo blėsta, sekmadienį pranešė žiniasklaida.

Ekonomikos ministerijos prognozėmis, Vokietijos ekonomika šiais metais susitrauks 0,2 proc., – anksčiau buvo prognozuojamas 0,3 proc. prieaugis, kaip rašo laikraštis „Sueddeutsche“.

Ekonomikos ministras Robertas Habeckas trečiadienį oficialiai pristatys naujausias prognozes.

Vokietija buvo vienintelė iš didžiųjų išsivysčiusios ekonomikos šalių, kurios ekonomika 2023 m. susitraukė, smarkiai nukentėjusi nuo pramonės sulėtėjimo, atvėsusios eksporto paklausos ir pašokusių energijos kainų po Rusijos invazijos į Ukrainą.

Tikėtasi, kad švelnėjanti infliacija ir pirmasis Europos centrinio banko (ECB) palūkanų normų mažinimas paskatins atsigavimą šiais metais, vis dėlto tokie lūkesčiai pastaraisiais mėnesiais atrodė vis labiau nepasiekiami, nes paklausa šalyje ir užsienyje išliko silpna.

Pagrindinės Vokietijos ekonomikos institucijos taip pat neseniai sumažino savo prognozes ir dabar numato, kad šiais metais ekonomika stagnuos arba susitrauks 0,1 procento.

„Užuot įgavusi pagreitį, ekonomika ir toliau pasižymi bendru vartotojų nenoru išlaidauti“, – teigė „Sueddeutsche“.

Ekonominiai sunkumai atsiranda Vokietijai susiduriant su struktūriniais iššūkiais, įskaitant vis aršesnę konkurenciją su Kinija, kvalifikuotų darbuotojų trūkumą ir sudėtingą perėjimą prie ekologiškos ekonomikos.
Visgi Vokietijos vyriausybė optimistiškai nusiteikusi dėl 2025 m. perspektyvų, pranešė laikraštis.

Trečiadienį R. Habecko vadovaujama ekonomikos ministerija praneš, kad dabar tikisi 1,1 proc. augimo kitais metais, rašo „Sueddeutsche“, palyginti su ankstesnėje prognozėje numatytu vienu procentu.
Tikimasi, kad iki 2026 m. ekonomika išaugs 1,6 proc.

R. Habeckas laikraščiui „Sueddeutsche“ teigė, kad vyriausybės siūloma „augimo iniciatyva“ atlieka svarbų vaidmenį gaivinant ekonomiką.

Priemones sudaro mokesčių lengvatos, nuolatiniais pagrindais sumažintos energijos kainos pramonei, mažesnė biurokratija ir paskatos išlaikyti vyresnio amžiaus žmones darbo rinkoje, taip pat pritraukti užsienio kvalifikuotų darbuotojų.

„Jei šios priemonės bus visiškai įgyvendintos, Vokietijos ekonomika per ateinančius dvejus metus gali gerokai sustiprėti“, – cituojamas R. Habeckas.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder