Vokietijoje sparčiai auga nedarbas: beveik 300 000 ukrainiečių sunkiai randa darbą
Ministras priminė, kad Vokietijos darbo birža praėjusį mėnesį pranešė, jog padaugėjo bedarbių, nes ukrainiečių pabėgėliai registruojasi biure ieškodami darbo.
Vokietijos socialinės apsaugos sistemoje šiuo metu yra užsiregistravę apie 360 000 ukrainiečių, iš kurių 260 000 ieško darbo.
Geilas pridūrė, kad Vokietijoje prieglobstį jau rado apie 800 000 žmonių iš Ukrainos, iš kurių 30 proc. yra jaunesni nei 14 metų.
Karas Ukrainoje ir Vokietijos pozicija:
2022 m. gegužės pradžioje Kijeve lankėsi Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Berbock. Tai buvo pirmoji federalinės vyriausybės nario kelionė į Ukrainos sostinę nuo visiško karo Ukrainoje pradžios.
Gegužės 19 d. J. Berbockas teigė, kad Rusijos agresija prieš Ukrainą smogė visam pasauliui, įskaitant skurdžiausius gyventojų sluoksnius.
Gegužės pabaigoje paaiškėjo, kad per pastarąsias devynias savaites Vokietijos vyriausybė sumažino savo karinę paramą Ukrainai.
Nuo kovo 30 d. iki gegužės 26 d. Ukrainą pasiekė tik dvi Vokietijos vyriausybės ginklų siuntos. Abiejose siuntose buvo tik nedideli įrenginiai.
2022 m. birželio 5 d. Ukrainos ambasadorius Vokietijoje Andrijus Melnikas priekaištavo Vokietijos užsienio reikalų ministrei Annalenai Berbock už tai, kad per daugiau nei 100 dienų, kai vyko karas, ji nė karto su juo nesusitiko.
2022 m. birželio 29 d. Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Berbock pareiškė, kad jei Putinas to norėtų, karas Ukrainoje baigtųsi jau rytoj.
2022 m. liepos 10 d. J. Berbock sakė, kad norėtų pažadėti tam tikrą pagalbą Ukrainai, bet negali, nes tam reikėtų karinės intervencijos.
Liepos 14 d. pranešta, kad Bundestagas pasirengęs derėtis su V. Putinu, tačiau yra niuansų.
Rašyti komentarą