Vokietijoje per protestą prieš anglies kasyklą policija sulaikė klimato aktyvistę Gretą Thunberg

Vokietijos policija sulaikė klimato aktyvistę Gretą Thunberg per protestą dėl anglies kasyklos plėtros vakarų Vokietijos Lützeratho kaime, praneša CNN filialas N-TV.

G. Thunberg prisijungė prie tūkstančių kitų aktyvistų ir protestuotojų, savaitgalį dalyvavusių demonstracijose prieš Vokietijos kaimo griovimą, kad būtų galima išplėsti Garzweilerio rusvųjų anglių kasyklą, kuri priklauso Europos energetikos milžinei RWE.

Kai tik bus baigtas iškeldinimas, RWE planuoja aplink kaimą pastatyti 1,5 km ilgio tvorą, kuria bus aptverti kaimo pastatai, gatvės ir kanalizacija prieš juos nugriaunant.

Klimato aktyvistai jau seniai protestuoja prieš šios anglies kasyklos, kuri įsiterpia į Lützeratho kaimą, plėtrą.

Akmens anglių kasyklos plėtra yra svarbi klimato aktyvistams.

Jie teigia, kad toliau deginant anglis energijai gauti didės planetą šildančių teršalų išmetimas ir bus pažeistas Paryžiaus klimato susitarimo siekis apriboti pasaulinės temperatūros kilimą iki 1,5 laipsnio Celsijaus, palyginti su ikipramoninio laikotarpio lygiu. Lignitas yra taršiausia akmens anglių rūšis, kuri pati savaime yra taršiausias iškastinis kuras.

Penktadienį T. Thunberg tviteryje parašė, kad ji atvyko į Liuteratą protestuoti prieš plėtrą, ir paprašė kitų prisijungti.

Šį mėnesį vyko aktyvistų ir policijos susirėmimai, o nuotraukose iš protestų matyti, kad policija, siekdama išvaikyti demonstrantus, dėvi riaušių malšinimo įrangą.

Kai kurie protestuotojai Lützerathe gyvena jau daugiau nei dvejus metus, kaip anksčiau pranešė CNN, užimdami buvusių gyventojų paliktus namus, kai jie buvo iškeldinti, kad užleistų vietą kasyklai.

Iškeldinimo operacijoje dalyvavo daugiau nei 1 000 policijos pareigūnų.

Dauguma kaimelio pastatų šiuo metu jau išvalyti, o jų vietoje sumontuotos kasimo mašinos.

RWE ir Vokietijos žaliųjų partija atmeta teiginį, kad kasyklos plėtra padidins bendrą išmetamų teršalų kiekį, ir teigia, kad dėl Europos nustatytų apribojimų papildomą anglies dioksido kiekį galima kompensuoti.

Tačiau keliose klimato ataskaitose aiškiai nurodyta, kad reikia sparčiau naudoti švarią energiją ir atsisakyti iškastinio kuro.

Naujausi tyrimai taip pat rodo, kad Vokietijai gali net neprireikti papildomų anglių.

Rugpjūčio mėn. tarptautinės mokslinių tyrimų platformos "Coal Transitions" ataskaitoje nustatyta, kad net jei iki šio dešimtmečio pabaigos anglių elektrinės dirbs labai dideliu pajėgumu, jos jau dabar turės daugiau anglių, nei reikia iš esamų atsargų.

Policija sulaikė klimato aktyvistę Gretą Thunberg

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder